چگونه از ویکی پدیا برای تقویت سئو استفاده کنیم؟ معرفی ۳ روش

چگونه ویکی پدیا باعث تقویت سئو میشود

عناوین محتوا

وب سایت ویکی پدیا یکی از معتبرترین وب سایت های اینترنت است و گوگل در اغلب مواقع به لینک های آن رتبه ی بالایی میدهد. حالا اگر شما می‌خواهید از این منبع با ارزش برای تقویت سئو داخلی و خارجی استفاده کنید، میتوانید از روش‌هایی که در این مقاله به آنها پرداخته‌ایم بهره برده، آن‌ها را پیاده سازی کنید.

چرا ویکی پدیا سایت مهمی است؟

ویکی پدیا بعد از گوگل سرچ و گوگل آنالیتیکس و keyword planner نقشی کلیدی در سئو دارد. این امر به دو دلیلد روی می‌دهد. اول اینکه ویکیپدیا سایتی است که به افراد آزادی عمل زیادی داده و خود افراد مطالب آن را می‌نویسند (یعنی یک پلتفرم برای یو جی سی است).

دوم اینکه این پایگاه اینترنتی، مورد اطمینان عامه مردم است و اگر درمورد چیزی می خواهند جستجو کنند، اول به این سایت سر میزنند.

چگونه از ویکی پدیا در سئو خارجی استفاده کنیم؟

همان طور که میدانید بک لینک که جزء تکنیک‌های سئو خارجی است یکی از مهم‌ترین اصول سئو سایت است. اگر شما بتوانید در ویکیپدیا مطلب بگذارید و بعد بک لینک سایت خودتان را قرار دهید یک موقعیت عالی است. همین موضوع سبب شد که که ویکی پدیا به سرعت پر از لینک‌های اسپم بشود و به همین خاطر مسئولین آن تصمیم گرفتند تا لینک‌های این سایت را از جنس نوفالو کنند.

معیارهای ویکیپدیا برای تشخیص اسپم چیست؟

  • تبلیغاتی بودن موضوع و لینک‌ها، اعم از فرم و محتوای آن‌ها
  • کپی بودن محتوا و مشکلات احتمالی کپی‌رایت
  • بی‌ارتباط بودن موضو به لینک

لینکی که نوفالو باشد اعتبار سایت را منتقل نمیکند ولی کاربران میتوانند روی آن کلیک کنند و وارد سایت مقصد بشوند.

اگر صفحه ای از ویکی پدیا رتبه‌ی خوبی داشته باشد لینک‌هایی که داخل آن صفحه هستند هم از طرف گوگل دارای ارزش میشوند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که همه چیز بستگی به ویراستاران ویکی پدیا دارد. ممکن است لینک‌های با کیفیت گذاشته باشید اما ویراستاران ویکیپدیا آنها را اسپم بدانند.

روش های استفاده از ویکی پدیا برای تقویت سئو خارجی

برای نیل به بهترین وبهینه‌ترین عملکرد سئو با کمک این سایت می‌توان از چندی روش استفاده نمود که در این‌جا به اهم آن خواهیم پرداخت.

چگونه ویکی پدیا باعث تقویت سئو میشود

  • لینک های شکسته سایت و لینک هایی که نیاز به منبع دارند را پیدا و جمع آوری کنید.

لینک های شکسته سایت خود یعنی صفحاتی که دیگر دردسترس نیستند را با کمک ابزارهایی نظیر WikiGrabber پیدا کنید. یک روش برای بهره‌برداری از این لینک‌ها آن است که محتوای آن ها را بازنویسی کرده و لینک آن صفحه را در ویکی پدیا بگذارید. اگر تمام قوانین ویکیپدیا را رعایت کنید و ویراستار ویکی پدیا به شما لطف داشته باشد میتوانید بک لینک از یک سایت معتبر داشته باشید.

کابران میتوانند با کلیک روی لینک وارد سایتتان شوند و ترافیک ارجاعی سایت شما افزایش میابد. روش دیگر این که می‌توانید آن لینک‌های شکسته را به صفحات دیگر که محتوای جالب و مرتبط دارند ریدایرکت ۳۰۱ بزنید و لینک صفحه جدید را در ویکیپدیا قرار دهید.

بعضی از متخصصان سئو دامنه های منقضی شده در صفحات ویکی پدیا را میخرند و لینک سایت خودشان را می گذارند و شبکه خصوصی وبلاگ یا (PBN) می‌سازند. این روش چندان روش صحیحی نیست اما احتمال جریمه شدن توسط گوگل در این روش کم است.

نکته ی دیگر اینکه داشتن اعتبار برای ویکی پدیا خیلی مهم است پس لینک صفحاتی را قرار دهید که با متخصصان آن حوضه تبادل اطلاعات کرده‌اید و از آن مطمئن هستید.

  • به صفحاتی که موضوع مرتبط با سایت شما دارند مراجعه کنید و لینک سازی کنید.

شهرت ویکی پدیا در انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. یعنی وقتی جستجو کننده کلمه کلیدی‌اش را جستجو می‌کند؛ ویکی پدیا در ۵۰ درصد مواقع رتبه یک است. مثلا اگر شما راجع به بیوگرافی یک بازیگر محتوا نوشته‌اید، به صفحات مرتبط با آن بازیگر در ویکی پدیا بروید و سایت‌هایی که به آن پیج، بک لینک داده‌اند را ببینید. با ابزار های آنالیز رقبا مانند SEMRUSH هم میتوان دید چه کسانی به آن صفحه بک لینک داده اند.

این افراد و وب سایت‌ها همان‌هایی هستند که احتمالا به محتوای شما نیز علاقمند می‌شوند و به شما هم بک لینک میدهند. پس با نوشتن یک محتوای کامل و معتبرتر از آنها میتوانید بک لینک به سایتتان بگیرید.

چگونه از ویکی پدیا در تقویت سئو استفاده کنیم

  • صفحه ی ویکی پدیای خودتان را ایجاد کنید.

اگر در حوضه ی کسب و کار خود به شهرت رسیدید یا به عبارت بهتر برند اختصاصی خودتان را ساختید میتوانید در این وب سایت یک صفحه داشته باشید. این مورد خیلی به نفع شماست چون اگر کاربران محصولات مشابه و مرتبط با محصولات شما را جستجو کنند احتمالا سایت شما نیز در صفحه نتایج موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب میکند.

تاثیر ویکی پدیا در سئو داخلی

فاکتورهای مهم در سئو داخلی سایت معمولا انتخاب کلمه کلیدی مناسب و ارزشمند است. استفاده از ویکیپدیا یا مصاحبه با افراد مورد نظر ما می‌تواند راه پیدا کردن کلمات کلیدی است. به هرحال شما باید با زبان و طرز جستجو کردن کاربران آشنا باشید چون گوگل دیگر فقط به کلمه کلیدی اهمیت نمی‌دهد، بلکه کلمات هم خانواده و مرتبط به کلمه کلیدی اصلی هم خیلی مهم شده‌اند.

برای انجام این کار هم اقدامات مشخصی را می‌توان بر شمرد.

  • میزان علاقه مردم به موضوعات مختلف را بررسی کنید.

ویکیپدیا ویژگی دارد که میزان علاقه به موضوعات مختلف را بر اساس میزان ترافیک هر صفحه رتبه بندی کند تا همه به راحتی بتوانند آن را ببینند. با این روش می‌توان فهمید کدام موضوعات بالاترین رتبه را دارند. به علاوه در یک صفحه دیگر آمار و ارقام مقاله ها و تعداد بازدید آنها را نشان می‌دهد.

سئو ویکی پدیا
  • با ویکی پدیا کلمات کلیدی را پیدا کنید.

اینوبسایت در بیشتر جستجوهای کلمات کلیدی رتبه های خوبی کسب کرده است. کاری که برای سئوکاران سخت است پیدا کردن کلمات کلیدی متناسب با زبان جستجوگران درباره ی محصولات یا خدمات سایتشان است. برای پیدا کردن کلمات کلیدی می‌توانید از ابزار Keyword planner هم استفاده کنید. اما شما به منبعی که کلمات و عبارات کلیدی اش متناسب با جستجوهای کابران واقعی است نیاز دارید.

ویکیپدیا همان منبع شماست که داریمدرباره‌ی آن صحبت می‌کنیم. برای این کار آدرس یک صفحه که متناسب با موضوع شماست را وارد google AdWords بشوید و از بخش tools ابزار keyword planner را پیدا کنید.

  • از لینک های منبع برای ایده گرفتن استفاده کنید.

اگر دقت کرده باشید همیشه در قسمت آخر مقالات چندین لینک منبع وجود دارد. میتوانید به این سایت ها سر بزنید و از محتواهایشان ایده بگیرید تا چگونه بنویسید یا اینکه چطور محتوای خود را بهتر و کامل تر کنید.

نتیجه گیری

ویکی پدیا سایتی معتبر با ترافیک ارجاعی بالاست .بک لینک گرفتن از این سایت میتواند در زمینه سئو خارجی بسیار به شما کمک کند. با پیدا کردن کلمات کلیدی کاربر پسند میتوانید از ویکی پدیا سئو داخلی را نیزتقویت کنید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه سئونمونه کارتماس با ما