۸ روشی که باعث از دست دادن پول و زمان شما در سئو میشوند

روش های هزینه بر سئو

عناوین محتوا

هزینه بی رویه در سئو

سئو یکی از روش های نوین حوضه دیجیتال مارکتینگ است که بیش از دو دهه هست که اهمیت زیادی پیدا کرده است.خیلی ها تلاش کرده اند تا با بعضی تکنیک های سئو رتبه ی خوبی در صفحه نتایج کسب کنند اما نتوانستند و فقط پول و زمان خودشان را تلف کرده اند. برای شناخت این روش ها با ما همرا باشید.

تا وقتی موتورهای جستجو و جستجو کنندگان هستند پس قطعا سئو جایگاه ویژه ای دارد. اگر شما میخواهید کسب و کارتان از راه سئو موفق باشد نباید اشتباه هایی که در این مقاله گفته خواهد شد را انجام دهید

۱.شاخص های غلط

هیچ وقت یک نوع شاخص ثابت برای اهداف سئو وجود ندارد. یعنی هر بخش از وب سایت دارای مقادیر استاندارد متفاوتی نسبت به دیگر بخش هاست. بنابراین برای هر یک از بخش ها بایستی شاخص های کلیدی متناسب با عملکرد سایت انتخاب کرد. اگر تمام تلاش های ما در سئو در جهت افزایش نرخ تبدیل باشد، احتمالا دیگر شاخص ها مانند رشد ترافیک وب سایت از نتایج جستجو از یاد خواهد رفت. در چنین مواقعی تمام هزینه های کار بر دوش یک قسمت از فعالیت های ماست و بقیه قسمت ها ناکام میمانند.

۲.استفاده از ابزارهای غیر ضروری

اگر شما در گوگل عبارت ابزارهای سئو را جستجو کنید بیش از صد نوع ابزار مختلف را می بینید که بعضی رایگان و بعضی پولی هستند.همه ی این ابزار ها به درد شما نمیخورند.سعی کنید با توجه به نیاز خود و کسب و کارتان ازبهترین ابزار ها مانند  گوگل سرچ کنسول یا ابزارهای مفید دیگر استفاده کنید

۳.عدم تعریف مسئولیت افراد

سئو علم بسیار گسترده ای است و طبیعتا یک نفر نمیتواند به تمام حوضه های آن مسلط باشد. مشکل اکثر شرکت ها این است که میخواهند بیشترین بازدهی با کمترین خرج را داشته باشند اما اگر برای هر نقشی فرد مجزایی را انتخاب کنیم قطعا بازدهی بسیار بیشتر میشود. افرادی که در هر شاخه از علم سئو مسلط باشند و کارشان را با توجه به هدف واحد سایت هماهنگ باهم انجام دهند باعث سریع تر رسیدن ما به مقصد میشوند.

۴.استفاده بیش از حد از بک لینک های پولی

درست است که بک لینک برای افزایش بازدید و ترافیک سایت بسیار روش موثری است اما موتورهای جستجو و به خصوص گوگل شدیدا با بک لینک های پولی مخالف است و اگر سایتی بک لینک های بی کیفیت گذاشته باشد توسط الگوریتم پنگوئن جریمه خواهد شد. به جای اینکه هزینه زیادی را صرف بک لینک دادن به اینفلوئنسر ها و وب مستران سایت های دیگر بکنید بهتر است روی محتوا و سئو داخلی سایت بیشتر کار کنید.

البته منظور ما این نیست که از بک لینک و روش های آگهی استفاده نکنید اما بهتر است هر چند وقت یکبار کارهای تبلیغی وب سایت خود را انجام دهید.

۵.داشتن سایتی که مشکلات سئوی فراوانی دارد

سایتی که سرور و تکنولوژی هایش مشکلات بزرگ و اساسی دارند به این زودی ها درست نمیشوند پس بهتر است روی این وب سایت ها سرمایه گذاری نکنید چون ممکن است هرگز مشکلات سئو آنها برطرف نشود و شما فقط پولتان را هدر میدهید.

۶.نداشتن محتوای مرتبط با موضوع سایت

بعضی اوقات حوضه کسب وکار کارفرمایان جوری است که محتوایی که در وب مرتبط با فیلد کاری آنهاست بسیار کم است. در این شرایط بهتر است وظیفه نوشتن محتوای مناسب را به متخصصان تولید محتوا بسپارید و متخصصان سئو کار بهینه سازی سایت را انجام بدهند.هرگز فراموش نکنید محتوا کلید بازدید کاربر از سایت شماست .

۷.استفاده از روش های قدیمی و منسوخ شده

علم سئو دائما در حال پیشرفت است. بعضی از روش های قدیمی مانند بک لینک یا لینک سازی داخلی هنوز هم بسیار کاربردی هستند اما از تکنیک های منسوخ شده استفاده نکنید. هزینه روی این روش ها هیچ فایده ای برای شما ندارد و تنها شما را از برنامه تان عقب می اندازد .این کار به جز تلف کردن وقت و هزینه شما سودی برایتان ندارد.

۸.نداشتن برنامه ریزی

شما باید بدانید با عجله نمیشود به جایی رسید. سئو فرآیندی زمان بر است. طبق آمارها سایت هایی که در صفحه اول نتایج گوگل هستند بیش از سه سال قدمت دارند و به شدت در زمینه سئو و تولید محتوا فعال بوده اند. شما هم باید برای سئو برنامه ریزی داشته باشید. اگر بخواهید بدون برنامه و با عجله به نتیجه برسید قطعا شکست میخورید و پولتان را هدر میدهید.

نتیجه گیری

اگر شما هم نمیخواهید به جمع آنهایی که در سئو شکست خوردند بپیوندید از هزینه های غیر ضروری خودداری کنید. شما با سئو داخلی  و تکنیکال و خارجی میتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا