تولید محتوا

با توجه به گسترش دنیای وب و اینترنت در بین مردم و کسب و کارها، طراحی سایت، سئو سایت و به همان موازات تولید محتوا ارزش بیشتری پیدا کرده و تمامی مشاغل به دنبال فرد یا گروهی متخصص هستند تا بتوانند با کمک آن‌ها، سایت خود را رشد داده و به فروش بیشتر محصولات برسند.

در این مقاله سئو اینجا تصمیم دارد در خصوص اهمیت تولید محتوا در سئو سایت اطلاعات مفیدی ارائه کند. در این مقاله با ما همراه باشید.

تولید محتوا چیست؟

در واقع، تولید انواع داده‌هایی که از طریق مدیا و رسانه‌های مختلف در دسترس افراد قرار می‌گیرد، تولید محتوا نام گرفته است. این محتوا می‌تواند در قالب یک متن یا نوشته‌ای باشد که شما در وبلاگ و سایت‌های مختلف آن را می‌خوانید؛ یا فیلم و عکسی باشد که از طریق شبکه‌های اجتماعی به آن دسترسی پیدا می‌کنید؛ یا هر مطلبی که باعث سرگرمی شما شده و چیزی به اطلاعات و دانش شما اضافه می‌کند.

در بازاریابی به این مسأله، ارزش‌آفرینی می‌گوییم؛ یعنی محتوایی که شما تولید می‌کنید باید قادر باشد تا چیزی جدید به مخاطبان شما اضافه کند.

تولید محتوا می تواند در قالب متن، تصویر، فیلم و یا صدا باشد. با توجه به اینکه گوگل در آپدیت های جدید خود به اهمیت پادکست اشاره کرده است، تولید محتواهای صوتی و پادکستی هم دارای ارزش بسیاری هستند و بهتر است آن ها را نادیده نگیرید.

تولید محتوا چیست

تاثیر تولید محتوا بر سئو سایت

یکی از دلایلی که می تواند باعث رشد رتبه سایت شما در گوگل شود تولید محتوای باکیفیت در سایت است. هر چه کیفیت محتوایی که تولید می‌کنید و آن را انتشار می‌دهید بالاتر باشد، می‌تواند سایت شما را به سرعت مطرح کردو در انظار بالا ببرد.

هدف گوگل نیز همیناست که کاربر خود به سرعت و به راحتی به نیاز خود دسترسی پیدا کند. اگر بتوانید تولید محتوایی انجام دهید که نیاز کاربر را شناسایی کرده و راه حل مناسبی ارائه دهید؛ می‌توانید مطمئن باشید که سایت شما از نظر گوگل بسیار مهم و با ارزش است. در نتیجه بدون شک در جایگاه شما هم این ارزش لحاظ خواهد شد.

یکی از دلایل مهم برای اینکه شما باید تولید محتوای با کیفیت برای سایت‌ت خودتان داشته باشید، این است که با کمک این کار شما خواهید توانست کلمات کلیدی که قرار است روی آن عملیات سئو صورت گیرد را به کار ببرید. این کلمات کلیدی می‌توانند به شما ایده تولید محتوا داده و با توجه به نیاز کاربر، محتوایی متناسب با کسب و کار وب سایت شما ایجاد نمایند.

اما این گزاره نباید باعث شود تا زمانی که اقدام به تولید محتوا می‌کنید، صرفا استفاده از کلمات کلیدی را در اولویت قرار داده و سعی در استفاده‌ی بی‌رویه از آنان کنید. این کار باعث می‌شود خوانایی متن شما پایین آمده و از نظر گوگل هم متن شما بی‌کیفیت و کم‌ارزش تلقی شود. نکته مهم در تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی به کار بردن صحیح این کلمات در جای مناسب و به تعداد مناسب است. پس در تولید محتوا چگالی کلمات کلیدی را رعایت بفرمایید.

اگر تصمیم دارید برای کسب و کار خودتان و رسانه ای که دارید تولید محتوا کنید نیاز دارید نکات مهم اما کلیدی در این زمینه را بدانید.

تولید محتوای سئو شده

نکات طلایی در تولید محتوا

نمی‌توان به طورکلی اصول تولید محتوا را در یک هندبوک به طور کامل جمع‌آوری کرد.حتی کتاب‌های مشهوری مثل Content Machine هم تمامی موارد را نمیتوانند پوشش دهند. علت این امر آن است که تولید محتوای جدید با کیفیت بیش از هر چیز وابست به خلاقیت خالق آن است. با این وجود می‌توان نکاتی را پررنگ‌تر از سایرین برشمرد.

عنوان محتوای تولید باید جذاب، خاص و دعوت کننده باشد.

برای اینکه بتوانید کاربر را به سمت محتوایی که تولید کرده‌اید جذب نمایید، نیاز به یک تیتر جالب دارید. این تیتر به عنوان یک تیزر تبلیغاتی برای شما عمل خواهد کرد. سعی کنید تیتری که می‌نویسید جذاب، کوتاه، توصیف کننده‌ی محتوا و مطابق با نیاز مخاطب باشد. منظور از اینکه تیتر باید نیاز مخاطب را دربر داشته باشد این است که این عبارت باید توسط آن‌هاجستجو شود. پس می‌توانید تقلب کنید و تیتر را از بین عبارات تکرار در کوئری‌های جستجو انتخاب کنید.

بنچ مارکتینگ: از موفق‌ترین رقبای خود درس بگیرید

رقابیتان را چک کنید. در هر حوزه فعالیتی که هستید، مطمئنا رقیب‌هایی دارید. محتوایی که شما تولید می‌کنید باید از محصول آن‌ها با ارزش‌تر بوده تا بتواند بازی را از آن‌ها ببرد. در صفحه ی نتایج گوگل سایت‌های نخستینی در لیست که می‌توانند رقیب کاری شما در نظر گرفته شوند را بررسی کنید. دقت کنید که در آن صفحه، تنها وب سایت‌هایی که با نتایج طبیعی رتبه‌های بالا را به خود اختصاص داده‌اند، اهمیت دارند. نقاط قوت و ضعف محتوای آن‌ها را استخراج کنید. سعی کنید در محتوایی که ایجاد می‌کنید حتما از نقاط قوت استفاده کرده و نقاط ضعف و مسائلی که رقیب به آن نپرداخته را شما برطرف کنید.

سعی کنید از محتواهای رقیبتان ایده بگیرید؛ اما هیچ وقت کپی نکنید. ایجاد محتوای کپی نه تنها برای گوگل اهمیتی ندارد بلکه می‌تواند در کاهش رتبه سایت شما بسیار تاثیر گذار باشد. علاوه بر آن، این کار برای برند شما هم اثر نامطلوبی دارد. با این کار این پیام را مخابره می‌کنید که برند شما واجد شخصیتی دست دوم و غیر اصیل است.

تولید محتوا و بنچ مارکتینگاستراتژی‌های مارکتینگ و فروش در جای جای تولید محتوا و سئو از اهمیت چشمگیری برخوردارند. از جمله‌ی این استراتژی‌ها، مفهوم «گاو بنفش» است.

اگر در زمینه‌ای محتوای مورد نیاز وجود نداشت؛ و یا ایده‌ای که دارید جدید بوده و تا به حال کسی در مورد آن صحبت نکرده است؛ به شما تبریک می‌گوییم! شما یک گوساله‌ی بنفش دارید! اگردر پرورش این گوساله موفق شوید، قادر خواهید بود تا فرصت‌هایی را خلق کنید که تا پیش از این وجود نداشته‌اند. پس در خلق محتوا منحصر به فرد پیش قدم بوده و محتوایی خاص را ارائه کنید.

با مخاطبان ارتباط معناداری ایجاد کنید

از اساسی‌ترین موضوعات در اصول مذاکره و فروش، ایجاد تعامل دو طرفه، ارتباط معنادار و درک متقابل است. به یاد داشته باشید که رسالت شما از تولید محتوا چیست: شما باید در محتوای که ارائه می‌دهید نیاز کاربر را برطرف کنید.

این به آن معنی است که تمام فعالیت‌های شما در تولید محتوا باید حول این مفهوم شکل بگیرد. برای این کار، ابتدا نیازها را بسنجید. باید بدانید که بازار در حال حاضر به دنبال چه محتوایی است. این کار را باید به کمک همدلی و همزاد پنداری با طرف مقابل خط انجام دهید. این پیام را به آن‌ها مخابره کنید که نیازهای آن‌ها را درکمی‌کنید و به دنبال برطرف کردن آن هستید. و حتما باید موفق شوید تا راه‌ حل‌های مناسب خود را ارائه کنید. این کار به کاربر اطمینان می‌دهد که با اعتماد به شما میتواند به نیازها و انتظاراتش پاسخ دهد.

اصول سئو در تولید محتوا را جدی بگیرید

برای اینکه محتوای شما در آوردگاه موتورهای جستجو سرافراز بیرون بیاید، نیاز است که متن شما سئو شده باشد. این یعنی تمام مواردی که در رشد رتبه وب سایت شما تاثیر گذار است، باید در آن رعایت شده باشد. عناصر چگالی کلمات کلیدی، طول متن، عنوان و زیر عنوان‌ها را در نظر بگیرید. سعی کنید در متن لینک‌های مختلفی ایجاد نمایید که به سایر صفحات سایت‌تان اشاره می‌کند. باید بتوانید با این محتواهای متنی و غیرمتنی به سایر صفحات وب سایتتان ارزشی مضاعف ببخشید.

اگر وب سایت‌ شما فارسی است و به زبان فارسی سئو می کنید نیاز به تولید محتوا فارسی خواهید داشت. اما اگر چنین نیست باید همه چیز را بر اساس خصوصیات مخاطبان‌تان در زبان مقصد دوباره از نو تعریف کنید. در سئو عربی شما نیاز به تولید محتوای به زبان و سلیقه‌ی عربی هستید. برای سئو انگلیسی نیز باید با توجه به ترندهای روز انگلیسی زبان عمل کنید.

اگر برای یک سایت و صفحات لندینگ تولید محتوا می‌کنید؛ طول متن باید حداقل ۵۰۰ کلمه و حداکثر ۳۰۰۰ کلمه باشد. گوگل متن‌های زیر ۴۰۰ کلمه را بلاگ محسوب نکرده و به آن‌ها اهمیت نمی‌دهد. حتی امکان دارد چنین محتوایی را با جریمه مواجه نماید. همچنین برای متن‌های بالای ۴۰۰۰ کلمه پیشنهاد می‌شود مقاله را به چند قسمت تقسیم کنید. اما حتما هر دو مقاله باید به هم لینک بشوند تا کاربر برای خواندن ادامه مطلب مسیر را گم نکند.

اینکه شما تولید محتوا را برای چه منظوری انجام می‌دهید بسیار مهم است و می تواند در روش کارتان تفاوت ایجاد نماید. تولید محتوا برای رپورتاژ، با صفحات لندینگ یا مقالات مجله وب سایت با هم متفاوت هستند.

متنی که ایجاد کرده‌اید نباید از اشکالات دستوری، نگارشی و املایی رنج ببرد. همچنین متن باید روان، خوانا و دلپذیر باشد تا رضایت مخاطب را جلب کند.

به یاد داشته باشید که هنوز محتوا پادشاه است. اگر بتوانید محتوایی واجد ارزش و کیفیت مثال‌زدنی تولید کرده و انتشار دهید، خواهید توانست در کسب رتبه‌ی خوب لیست نتایج گوگل و سئو سایت نیزموفق ظاهر شوید.

نکات تولید محتوا

جمع‌بندی

برای اینکه بتوانید محتوای درخور و مطلوب کاربر و متناسب با نیاز او را تولید کنید؛ علاوه بر اینکه دانش، نیاز به تجربه، مهارت و تخصص دارید. واضح است که این مهم، چیزی نیست که در رقابت با بهترین‌ها به راحتی به دست بیاید. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل نداشتن مهارت و یا فرصت کافی در تولید محتوا، ترجیحمی‌دهند این قسمت از کار را برون‌سپاری کرده و به بهترین‌ها اعتماد کنند.

سئو اینجا شرکت متخصص در زمینه آموزش و مشاوره سئو، طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا است. می‌توانید با ما در ارتباط باشید و از مشاوره تخصصی ما بهترین استفاده را ببرید.

سوالات متداول

کوئری چیست؟

به عبارت‌ها و کلماتی که کاربران در موتور جستجو وارد می‌کنند، کوئری گفته می‌شود. به بیان ساده‌تر، کوئری همان کلیدواژه‌های جستجو شده توسط کاربران است.

منظور از گاو بنفش در مارکتینگ چیست؟

یک گله‌ی گاو را تصور کنید که همه‌ی گاو‌ها در آن مشابه یکدیگر و مثل سایر گاوهای معمولی هستند. اگر در این گله، یک گاو بنفش وجود داشته باشد، آن گاو متمایزترین جزء از آن مجموعه خواهد بود. به این معنا، گفته می‌شود که یک برند، محصول و هر چیز مشابه دیگری، برای اینکه خاص، متمایز و موفق باشد باید مثل یک گاو بنفش به چشم بیاید.

چرا Alibaba توانست تا به این حد موفق شود؟

زمانی که Alibaba در چین فعالیت خود را آغاز کرد، بسیاری از غول‌های تجارت الکترونیک امریکایی مانند eBay در آن کشور حضور داشتند. اما در نهایت همگی قافیه را به جک ما واگذار کردند. مهم‌ترین دلیل این امر ناآشنایی این کسب و کارها با فضای کسب و کار الکترونیک، بازار و جامعه‌ی چین بود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا