سئو سایت

سئو سایت (SEO) در حقیقت مخفف شده عبارت Search Engine Optimization است که در لغت به معنی بهینه سازی موتورهای جست و جو می باشد. اما در معنای کلی سئو سایت به مجموعه از فعالیت ها و اقداماتی گفته می شود که برای بهینه سازی صفحات وب، با هدف سرعت ایندکس بهتر و مناسب تر خزنده های گوگل، در نهایت کسب رتبه بهتر در نتایج جست و جو و افزایش بازدید سایت باید انجام شود.

به طور کلی سئو سایت زیر مجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال است. مفهوم کلی دیجیتال مارکتینگ نیز مربوط می شود به تمام فعالیت ها و یا ابزارهایی که در زمینه بازاریابی محصولات در بستر خدمات دیجیتال مانند وب، موبایل، تلویزیون و یا سایر ابزارهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

سئو سایت و بهینه سازی وب سایت چیست؟

اما برای درک بهتر مفهوم سئو سایت و پاسخی به سوال سئو چیست لازم است بدانید که بهینه سازی برای موتور های جست و جو (SEO)، استراتژی محتوا  (Content Marketing)، بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) و بازاریابی توسط  شبکه های اجتماعی از مهم ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند.

واقعیت این است که اگر قصد دارید تا با قدرت در فضای وب فعالیت کنید، تا زمانی  که در صفحه اول گوگل نباشید دیده نمی شوید. حتی اگر بهترین محصولات را  تولید کنید یا باکیفیت ترین محتواها را بنویسید بدون سئو انگار تمام زحماتتان به  باد رفته است.

از همین رو این روزها سرمایه گذاری بر روی سئو سایت می تواند بهترین سرمایه  گذاری در جهت رشد و شهرت کسب و کار شما باشد. اگر شما هر چند اندک در  زمینه بازاریابی دیجیتال اطلاعاتی داشته باشید، قطعا با اهمیت و ضرورت سئو  سایت آشنا خواهید بود.

چرا باید سئو اینجا را انتخاب کنم؟

آمارهای به دست آمده از نتیجه سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ کسب و کارها:

در تمام جهان، روزانه مردم به طور متوسط نزدیک به 7 تا 8 میلیارد مرتبه به جست و جو از طریق موتورهای جست و جو می پردازند. جذب افراد از طریق اینترنت و یا به عبارت بهتر از طریق سئو و بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار کم هزینه تر از جذب افراد به صورت حضوری است.

سئو سایت و بهینه سازی سایت

نزدیک به بیست تا سی درصد از جستجوگران به بنرها و لینک های تبلیغاتی واکنش نشان می دهند. با پیشرفت تکنولوژی، جستجو از طریق موبایل روند افزایشی و رو به رشدی داشته است؛ بنابراین اتصال به اینترنت و میزان سرچ توسط افراد به نسبت بالاتر خواهد رفت و در نتیجه افراد بیشتری از طریق سئو سایت با کسب و کار شما آشنا خواهند شد.

اکنون با بررسی این شرایط این سوال پیش خواهد آمد که چگونه بالاترین جایگاه را در نتایج گوگل به دست بیاوریم؟ برای پی بردن به نحوه انجام خدمات سئو سایت و چالش های آن در ادامه با ما همراه باشید.این چهار مولفه به شدت به یکدیگر وابسته هستند و رعایت هر سه آن ها در کنار یکدیگر است که باعث بهبود رتبه سئو سایت شما می شود.

عناصر مهم در افزایش سئو سایت

 • سئو سایت به روش تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال (Technical SEO) به معنی بهینه سازی سایت مورد نظر برای ایندکس سریع تر و همچنین خزش راحت تر خزنده های گوگل می گویند. به دلیل اینکه این بخش از سئو سایت به محتوا و کیفیت آن بی ارتباط است و به طور کلی به زیر ساخت وب سایت اهمیت می دهد، نام تکنیکال و فنی را برای آن انتخاب کرده اند.

سئو تکنیکال یکی از مهم ترین مراحل بهینه سازی و سئو سایت است که بیشتر به استاندارد بودن قالب و راحتی ایندکس صفحات برای موتورهای جستجو مربوط می شود. در واقع روش های سئو تکنیکال محتوای شما را برای خزنده های موتور جستجو قابل درک می کنند. هرچقدر ربات های موتور جستجو از محتوا و موضوع سایت شما درک و آگاهی بیشتری داشته باشند شانس بیشتری برای کسب رتبه بالا در صفحه نتایج دارید. حالا که با مفهوم کلی سئو تکنیکال آشنا شده ایم در ادامه قصد داریم تا شما را با لیستی از موارد سئو تکنیکال آشنا کنیم.

چک لیست سئو تکنیکال که در سئو سایت موثر است:

 • استفاده از Bread Crump.
 • بهینه سازی فایل robots.txt.
 • استفاده از structured data‌ ها و یا به اصطلاح اسکیما (Schema).
 • بهینه‌سازی صفحات 404 اگر این مورد به درستی بهینه نشود نرخ پرش سایت را افزایش می دهد.
 • ایجاد نقشه‌ی سایت یا فایل sitemap.XML.
 • افزایش سرعت سایت.
 • واکنش گرایی یا (Responsive) بودن صفحات سایت.
 • انتقال دامنه سایت از HTTP به HTTPS برای افزایش امنیت سایت در مقابل حملات DOS و سرقت اطلاعات کاربران توسط هکرها.

سئو سایت تکنیکال

 • مفهوم On-Page SEO چیست؟

On-Page SEO یا سئو داخلی یکی از اصلی ترین مراحل سئو سایت است که همانطور که از اسمش پیداست به بررسی المان های درونی سایت می پردازد. یعنی تمام کارهای که ما داخل سایت برای بهینه سازی هرچه بیشتر وب سایت انجام می دهیم. رعایت استانداردهای متفاوتی که گوگل وضع کرده است در سایت باعث می‌شود موتورهای جست‌وجو راحت‌تر به بخش‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشند، کیفیت سایت را بالاتر در نظر بگیرند و موضوع اصلی هر صفحه را بهتر درک کنند. برای درک بهتر این مفهوم نیز لازم است نگاهی به لیست موارد مهم در رابطه با On-Page SEO که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد بپردازید.

چک لیست on-page seo در سئو سایت

 • توجه به UI و UX.
 • لینک سازی داخلی.
 • استفاده از تگ alt یا متن جایگزین مناسب برای تصاویر.
 • استفاده از تگ title.
 • استفاده از meta description‌ یا توضیحات متا.
 • استفاده صحیح از تگ‌های heading برای مشخص کردن جزایر محتوایی و بخش های مختلف محتوا.
 • بهینه‌سازی محتوا.
 • بهینه سازی آدرس صفحات.
 • معرفی شبکه‌های اجتماعی.
 • Responsive بودن قالب سایت.

سئو سایت داخلی

 • سئو سایت به روش سئو خارجی یا off-page seo 

به تمام راه کارهایی که بیرون از سایت انجام می شود و می تواند روی نتیجه رتبه بندی سایت تاثیر مثبت داشته باشد را سئو خارجی می گویند. سئو خارجی تقریبا مهم ترین عامل در بالا بردن اعتبار دامنه و رتبه الکسا سایت است. در سئو خارجی باید روش های زیر انجام شود.

چک لیست off-page seo در سئو سایت

 • بک لینک سازی.

 • نوشتن رپورتاژ آگهی.

 • استفاده از شبکه های اجتماعی یا سوشیال مدیاها.

 • استفاده از سوشیال بوکمارک ها.

 • ثبت نام و فعالیت در انجمن ها و فروم ها.

 • استفاده از سایت های بلاگ مانند و منتشر کردن پست مهمان.

سئو سایت خارجی

 • آنالیز رقبا در سئو سایت

یکی دیگر از بخش های مهم سئو سایت آنالیز رقباست. همان قدر که به وضعیت داخلی و خارجی سایت خود اهمیت می دهید باید به رقبایتان هم توجه کنید. اگر شما در گوگل رتبه ۲۰ باشید اطلاعات خاصی به شما نمی دهد اما اگر رقیب شما رتبه ۱۵ باشد متوجه می شوید که باید بیشتر تلاش کنید. در واقع آنالیز رقبا نقاط ضعف و قدرت شما را مشخص می کند و باعث می شود که در سئو سایت بهتر و هدفمندتر حرکت کنید. ابزارهای زیادی در این زمینه وجود دارند که به شما کمک می کنند مانند ابزار ahrefs، الکسا که لینک سازی های خارجی، اعتبار دامنه و صفحه، رتبه الکسا و اطلاعات مفید دیگر را درمورد رقیبانتان در اختیار شما قرار می دهد.

تأثیر بازاریابی محتوا در سئو سایت

شنیده اید که می گویند محتوا پادشاه است؟

محتوا پایه و اساس سئو سایت است که در جلسات مشاوره سئو نیز بر روی آن تاکید می شود و استراتژی های مشخصی برای تولید آن تعیین می کنند. تمامی روش‌هایی که برای سئو سایت به کار برده می‌شود جهت دیده شدن محتوای تولید شده و جذب کاربر یا مشتری می‌باشد.

کاربران در اینترنت سؤالات و نیازهای خود را سرچ می‌کنند و توقع دارند جواب خوبی بگیرند. زمانی کاربر جذب یک سایت می‌شود که محتوای خوب و مفید داشته باشد و نیاز کاربر را برطرف کند یا برای او جذاب باشد.

در واقع می‌توان گفت سئو سایت بدون تولید محتوا امکان پذیر نیست و از آن مهم‌تر با کیفیت بودن محتوا است. محتوای با کیفیت نرخ کلیک، نرخ تبدیل و زمان ماندگاری را افزایش می‌دهد. علاوه بر آن نرخ پرش و نرخ خروج را کاهش می‌دهد.

در واقع باید گفت محتوا و سئو سایت کاملا مکمل یکدیگرند. تکنیک های بهینه سازی سایت که در این مقاله ذکر کردیم به دیده شدن محتوای شما کمک میکند و با کیفیت بودن محتوا نتایج اقدامات شما را در سئو نشان می دهد.

مشاوره سئو سایت

6 گام برای ایجاد استراتژی سئو سایت

 • اولین مرحله تحقیق جامع کلمه کلیدی می باشد که بر اساس این کلمات استراتژی های سئو ساخته می شود.
 • مرحله بعد باید کلمات کلیدی پیدا شده را دسته بندی کنیم. این دسته بندی بر اساس سختی کلمات، میزان سرچ و غیره انجام می شود.
 • نصب گوگل سرچ کنسول.
 • سپس باید سئو داخلی و بعد سئو خارجی سایت را بررسی کرد.
 • ارائه ایده های متنوع برای تولید محتوا و ساختار کلی سایت.
 • تحلیل رقبا.

استراتژی سئو سایتروش های پیاده سازی استراتژی سئو سایت

3 روش در انجام سئو بطور کلی وجود دارد:

 1. سئو کلاه سفید.
 2. سئو کلاه سیاه.
 3. سئو کلاه خاکستری.

سئو سفید یا سئو کلاه سفید شامل مجموعه کارهای اصولی و قانونی سئو می باشد. اثر بخشی این روش در سئو سایت مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا خودش را نشان دهد.

سئو سیاه، شامل تمامی کارهای غیرقانونی می باشد که در سئو سایت استفاده می شود. این روش در مدت زمان بسیار کوتاه، نتایج خوبی را نشان می دهد ولی به محض اینکه گوگل متوجه شود که فردی در حال استفاده کردن از تکنیک های سئو سیاه باشد، به شدت با او برخورد کرده و ممکن است سایت بطور کامل از نتایج گوگل حذف شود.

سئو خاکستری، تلفیقی از سئو سفید و سیاه می باشد. این روش بیشتر در حوضه های رقابتی سئو استفاده می شود. تمرکز این روش بیشتر بر روی چگونگه ساختن لینک های خارجی بوده است. برای مثال یکسری تکنیک ها در ارتباط با سئو سایت خاکستری موجود می باشد. یکی از آن ها طراحی مجدد سایت می باشد. البته این کار باید در بازه چند ساله انجام گیرد و روش خاصی برای انجام آن وجود دارد. با اینکار تمامی کدها تغییر می کنند و گوگل آن ها را به عنوان محتوا جدید شناسایی می کند. لازم به ذکر است که انجام اینکار نیازمند تخصص می باشد و کار هر کسی نمی باشد.

سئو سایت (SEO) یا بهینه سازی حرفه ای سایت خود را به دست اهلش بسپارید و به صورت کاملا تضمینی از شرکت تخصصی سئو اینجا بخواهید.

✅ بکارگیری شیوه های جدید سئو در سال 2022 برای تثبیت رتبه.

☎برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر یا برآورد قیمت سئو با شماره تماس 09375959943 تماس بگیرید.

سوالات متداول سئو سایت

چقدر هزینه کنیم که به رتبه یک گوگل برسیم؟

در واقع قیمت واحد را برای یک محصول واحد در نظر می گیرند. سئو خدماتی است که برای هر سایتی متفاوت است. در نتیحه نمی توان قیمت واحدی برای آن در نظر گرفت. کارشناسان حاضر در مجموعه سئو اینجا، ابتدا سایت شما را آنالیز می کنند. نقاط قوت و ضعف آن را مشخص می نمایند و بر اساس این آنالیز هزینه خدمات اعلام می شود.

چه تضمینی وجود دارد که به رتبه یک گوگل برسیم؟

همه ما همیشه دوست داریم در هر زمینه ای بهترین و جزء اولین ها باشیم. لینک یک گوگل می تواند بسیار جذاب باشد. در واقع تضمینی برای لینک یک گوگل وجود ندارد. اما با توجه به تخصص تیم سئو اینجا، اکثر پروژه ها با کلمه کلیدی مورد درخواستشان در لینک یک قرار گرفته اند.

چقدر زمان لازم هست تا به رتبه یک گوگل برسم؟

جواب این سوال بسته به کسب و کار، رقبا و نوع کلمه کلیدی که شما انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. در یک حوزه و براساس کلمه کلیدی شما شاید سه ماه زمان لازم باشد و در پروژه دیگر 9 ماه. برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می شود با کارشناسان سئو اینجا با شماره 09375959943 تماس حاصل بفرمایید.

قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟

برای تعیین قیمت یک پروژه سئو باید سایت شما آنالیز شود. در مرحله بعدی تصمیم گیری شود که پروژه سئو سایت شما به چه مواردی نیاز دارد. چه کلماتی مد نظر شماست و دوست دارید در چه جایگاهی از گوگل قرار بگیرید. برای اطلاع دقیق از قیمت و خدمات سئو اینجا با متخصصین ما تماس حاصل بفرمایید.

 

36 دیدگاه

 • سلام
  1- چطور میتونم دسترسی moz و ahrefs را به سایتم مسدود کنم تا لینک های من را شناسایی نکند؟
  2- آیا این کار به سئو آسیب می رساند؟

  • سلام دوست عزیز
   مسدود کردن دسترسی این دو ابزار تاثیری بر سئو سایت شما ندارد. با این کار لینک های دریافتی شما پنهان نمیشود تنها لینک هایی که شما به سایت های دیگر داده اید از دیدرس این دو ابزار خارج میشود.
   محدود کردن دسترسی از طریق فایل robots.txt انجام میشود.

 • سلام خوبید یه سوال داشتم درباره سئوی وبسایت اگه میشه راهنماییم کنید.من 2 سایت دارم یکی فروشگاه فایل و یکیش هم یه سایت اموزشی هستش.سایت فروشگاهیم هم یک وبلاگ داره که موضوعش با اون سایتم یکیه یعنی 2 تا وبلاگ که موضوعاتشون یکی چون وقت زیادی ندارم که توی هردو مقاله های متفاوت بزارم تصمیم گرفتم که توی هردو دقیقا یک مقاله رو کپی پیست کنم توی هردو از لحاظ سئو با مشکل مواجه نمیشم؟یعنی اگه مقاله های 2 سایتم دقیقا کپی هم باشن از لحاظ سئو باعث افت همدیگر نمیشن؟؟

  • سلام دوست عزیز
   در بازه کوتاه با مشکلی مواجه نمیشوید ولی هر چقدر که این کار را بیشتر تکرار کنید حساسیت گوگل به سایت شما افزایش پیدا کرده و بعد از مدتی ممکن است با افت رتبه شدید مواجه شوید.

 • سلام. من خیییلی کم درمورد سئو مقدماتی میدونم دانشجو هم هستم میخاستم بدونم سئو برای پیج های اینستاگرام هم کاربرد داره یا فقط برای وبسایت ها کاربردیه؟

  • سلام دوست عزیز
   مفاهیمی که در سایت سئو اینجا آموزش داده میشود در مورد سایت‌های اینترنتی بوده و در اینستاگرام کاربردی ندارد.

 • با درود
  من برای سئو سایت خودم بابت وردپرس را یاد بگیرم یا سئو و بهینه سازی را ؟؟؟ کدام یک واجب تر هست ؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   این دو مبحث از هم جدا هستند. مفاهیم سئو برای همه سایت های اینترنتی یکسان است. برای سایت های وردپرسی شما ابزارهایی دارید که یادگیری نحوه استفاده از آنها به شما کمک میکند تا تکنیک های سئو را به درستی پیاده سازی کنید. در نتیجه هردو را به صورت همزمان نیاز خواهید داشت.

 • با سلام و خسته نباشید
  من سایتمو با Gtmetrix که بررسی کردم دیدم اصلا عکسام اپتیمایز نیست. الان باید همه عکسا رو دوباره آپلود کنم و یا بعد از این مطالب رو با عکس های اپتیمایز شده بذارم؟

  • سلام دوست عزیز
   بله باید نسخه بهینه شده را جایگزین تصاویر موجود در سایت کنید

 • میبخشین که باز سوال میپرسم،اصول و تکنیک های مدیریت سایت یه تخصصه یا اینکه با مطالعه و تجربه میشه به دستش آورد،اصلا خودتون براش آموزشی دارین یا میتونین منابع آموزشی براش معرفی کنین، خیللییی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  • سلام دوست عزیز
   معمولا این تکنیک ها در طول کار و با تجربه کسب میشوند ولی شرکت در دوره های عمومی و مبتدی در حوزه دیجیتال مارکتینگ دید بهتری برای شما ایجاد میکند

 • سلام و ممنون از محتوای خوبتون،برای اینکه در یادگیری تخصص سئو از هیچ شروع کنیم باید در زمینه ساخت وبسایت و…. تخصص داشته باشیم یا خیر چون من هیچ تخصصی توی زمینه ساخت وبسایت و شبکه ندارم آیا میتونم یه سئو کار حرفه ای بشم،یعنی قبلش باید ساخت سایت و این چیز هارو یاد بگیرم یا نیازی نیستش،بازم ممنون

  • سلام درود برشما
   برای فعالیت در حوزه سئو و تولید محتوا نیازی به کسب دانش در حوزه طراحی سایت نیست. البته باید با اصول و تکنیک های مدیریت سایت به خوبی آشنا باشید.

 • سلام روز خوش، من یک سایت مجله پزشکی راه اندازی کردم که در تنظیم صحیح دسته بندی و تگ گذاری به مشکل خوردم، دسته بندی اول من /عمل جراحی زیبایی/ هستش و سپس زیر دسته اش /عمل بینی/ گذاشتم، حالا می خوام برای کلمه /عمل بینی گوشتی/ که رقابت زیادی در اون هست، مطالبی منتشر کنم تا رتبه بگیرم، من کلمه عمل بینی گوشتی رو به عنوان تگ انتخاب کرده ام و برای این تگ زیر محتواهای مورد نیازش را منتشر می کنم، مثل هزینه عمل بینی گوشتی، برگشت پذیری بینی گوشتی، تورم بینی گوشتی و… به نظر جنابعالی اقدام من برای قرار دادن کلمه /عمل بینی گوشتی/ به عنوان تگ صحیح می باشد؟ یا بایستی این کلمه رو یک صفحه نوشته باز کنم یا حتی به عنوان زیر دسته عمل بینی قرار دهم؟ ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
  تشکر

  • سلام وقت بخیر
   انتخاب یک خدمت یا سرویس مثل “عمل بینی گوشتی” به عنوان برچسب استراتژی درستی نیست. حتی اگر جایگاه مناسبی کسب کند پاسخ خوبی برای مخاطب نیست. شما میتوانید یک صفحه لندینگ اختصاصی برای این عبارت بسازید و محتوای اولیه و مفید را در اختیار کاربر قرار دهید. دسترسی به سایر مقالات و اطلاعات بیشتر هم از همین صفحه امکان پذیر است.
   برای درک بهتر این موضوع و طراحی صفحات لندینگ پیشنهاد می‌کنم از آموزش ارائه شده در کارگاه تدوین استراتژی سئو
   تدوین استراتژی سئو – مراحل ساخت یک امپراطوری پایدار

   استراتژی سئو حلقه ارتباطی میان سایت شما، نیاز مخاطب و الگوریتم‌های گوگل است. در کارگاه تدوین استراتژی محتوایی، می‌آموزیم که طراحی یک برنامه هدفمند براساس کلمات کلیدی ارزشمند و ماهیت محتوا تا چه انداره می‌تواند در کاهش زمان و هزینه رسیدن به موفقیت در سئوتاثیرگذار باشد.
   بهره بگیریدسوالات شما به صورت کامل در این کارگاه پاسخ داده شده است.

 • سلام دوباره خدمت شما.من حدودا 3 ماه پیش دامنه و هاستمو خریدم اما به دلایلی تا الان فقط قالب سایتو ریختم وهیچ مطلبی رو پست نکردم.اگه فاصله بین اولین مطلب و تاریخ ثبت سایت زیاد بشه در سئو تاثیر منفی داره؟ضمنا در گوگل ثبت نکردم فعلا.گذاشتم هرموقع صفحات اصلی سایتو آپلود کردم بعدش توی گوگل ثبت کنم.گوگل بعد از ثبت سایت این تاخیرو میفهمه؟ممنون

 • با احترام
  قبل از هر چیز عذرخواهی بنده را پذیرا باشید که در این پست سوالم رو مطرح میکنم ، چون مطلب مرتبط نیافتم.
  بیشتر از دو ماه هست در این مورد بررسی انجام دادم ولی متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم. ممنون خواهم شد تجربه و دانش خود را در اختیار بنده قرار بدهید.
  سوال 1: بعد ار انتقال سایت به دامنه جدید تکلیف بک لینک های دامنه قبلی سایت چه می شود؟ راهی برای انتقال این بک لینک ها به دامنه جدید وجود دارد؟
  سوال 2 : دامنه جدید بدون بک لینک طبق اصول سئو میتونه افت رتبه رو تجربه کنه ، آیا انتقال میتونه بعد از چند وقت باعث افت رتبه در کلمات کلیدی که رتبه های خوبی دارند ، بشه؟
  نزدیک به چهار ماه هست قصد انتقال دامنه از ir به com داریم ولی میترسیم ریسک کرده و هنوز انتقال رو انجام نداده ایم. ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

  با سپاس / وقت بخیر

  • سلام دوست عزیز
   برای انتقال دامنه مسیر مشخصی تعریف شده است. برای مدت یک یا دو ماه باید هر دو آدرس در دسترس باشند ولی آدرس های مبدا عینا به مقصد ریدایرکت 301 شده باشند. از پنل گوگل وبمستر شما میتوانید انتقال سایت و تغییر دامنه را اطلاع دهید به شرطی که مالکیت هر دو دامنه را حفظ کنید.
   اگر ریدایرکت 301 بین دو دامنه برقرار باشد بک لینک ها از دست نرفته و جایگاه شما در کلمات کلیدی نیز افت نخواهد داشت.

 • ایا سئو میتواند نقش موثر در افزایش درامد یک فروشگاه اینترنتی داشته باشد؟

  • بله مسلما می تونه داشته باشه بیشتر فروشگاه های اینترنتی بیشترین درآمد خود را از ورودی های گوگل دارند که به وسیله بهینه سازی سایتشون برای گوگل اتفاق می افتد

 • سئو را خوب توضیح دادید. من یک توضیح دیگر به آن اضافه میکنم. سئو یعنی سرمایه گذاری برای سایت. یعنی باید گفت که سئو هزینه بردار است. برای همین:
  به تجارت های تازه کاری که قادر به تقبل هزینه های سئو یک وب سایت نمی باشند توصیه می کنیم که خودشان سئو را بیاموزند و همزمان با یادگیری هر نکته، سعی در پیاده سازی آن در وب سایت نمایند. میتوانید از کلاسهای آموزش سئو و یا از مقالات آموزش سئو استفاده ببرید

 • با سلام
  سوالی داشتم در زمینه سئو که می خواستم بدونم اگه سایتی دیر ایندکس میشه و قبلا توسط گوگل پنالتی شده باشه رو باید چیکار کنم تا بتونم رتبه خوبی بهش بدم؟

  • سلام دوست عزیز
   ابتدا باید سایت به صورت کامل بررسی شود تا در صورت وجود هرگونه مشکل، سریعا برطرف شود و در مرحله بعد می توان با استفاده از تکنیک های سئو خارجی به بهبود رتبه سایت کمک کرد

 • وقت بخیر من یه سایت دارم تو حوزه روانشناسی میخوام بدونم هزینش چقد میشه حدودا که بخوام سئوش کنم؟

 • سلام تو خدمات این شرکت شک نکنید من خودم یه سایت دارم و وقتی رتبه سایت رند که دست این شرکترو دیدم تصمیم گرفتم خودم هم سایتمو بدم بهشون!

  • درود دوست عزیز
   سئو سیاه کاملا خطرناکه و استفاده ازش اصلا پیشنهاد نمیشه!
   در صورتی که از سئو سیاه استفاده کنید شانس پنالتی شدن سایتتون بالا میره!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا