فرمول انتخاب کلمه کلیدی مناسب

انواع کلمه کلیدی

عناوین محتوا

اولین قدم برای اینکه بتوانید به دنبال سئو سایت بروید باید بتوانید کلمات پر سرچ توسط کاربران اینترنت را استخراج کنید. کلماتی که کاربران اینترنتی بسیار جست و جو می کنند را کلمه کلیدی می گویند. کلمه کلیدی یا keywords باید متناسب با کسب و کارتان و موضوع سایتتان باشد. 

اگر در انتخاب کلمه کلیدی کمی دقیق تر عمل کنید و کلمات مناسبی را استخراج کنید می توانید در رتبه بندی سایت نتیجه خوبی را به دست آورید.

زمانی که می خواهیم سایتتان را سئو کنید باید چک لیستی ایجاد نمایید از کارهایی که در این رابطه باید انجام دهید. انتخاب کلمه کلیدی یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند در بازدید و ترافیک ارگانیک شما تاثیر مثبت داشته باشد. 

تیم سئو اینجا در این مقاله در مورد نحوه انتخاب کلمه کلیدی صحیح توضیحاتی ارائه دهد. پس با ما همراه باشید.

فرمول طلایی انتخاب کلمه کلیدی

 برای انتخاب کلمه کلیدی همیشه خودتان را جای کاربر قرار دهید و ببینید که در مورد کسب و کار شما چه چیزی را سرچ می کند. حالا یک کاغذ کنار دستتان قرار دهید کلمات کلیدی بالقوه را یادداشت کنید. یک نکته بسیار پر اهمیت در مورد کلمه کلیدی اسن است که شما باید مترادف آن را نیز در نظر بگیرید. مثلا کلمه سئو و بهینه سازی سایت به یک معنا است اما شما می بینید که یک سایت با کلمه سئو سایت در رتبه یک قرار دارد و با کلمه بهینه سازی سایت جایگاهی ندارد. بنابراین نکته بسیار پر اهمیت این است که مترادف های کلمه کلیدی را بشناسید و آن ها را یادداشت کنید.

برای بهینه سازی سایت شما هم به کلمه کلیدی نیاز خواهید داشت هم به عبارت کلیدی. عبارت کلیدی یا Long Tail عبارت دو سه کلمه ای است که در آن کلمه اصلی و پر سرچ ما قرار دارد. در واقع عبارت کلیدی دقیقا همان نیاز و خواسته کاربر است که به دنبال پاسخ برای آن است. برای مثال سئو سایت یک کلمه کلیدی است اما سئو سایت تکنیکال، سئو سایت داخلی و سئو سایت خارجی همگی جزء Long Tail های کلمه کلیدی ماست. 

باید انتخاب کلمه کلیدی باید تمام عبارات کلیدی هم یادداشت نمایید. حالا نوبت به اولویت بندی بین کلمات است. اینکه شما و تیم متخصص سئو پتانسیل و انرژی خود را روی چه کلماتی بگذارد که بیشتری نتیجه و بازخورد را داشته باشد.

یکی از ابزارهایی که می تواند در این راه به شما کمک کند سرچ خود گوگل است. صفحه سرچ گوگل را باز کنید و کلمه مورد نظرتان را تایپ کنید. زیر باکس سرچ برایتان یک سری عبارت کلیدی زیر هم قرار گرفته است. شما با کمی دقت می توانید به کلمه یا عبارت پرسرچ در حیطه فعالیتتان دست پیدا می کنید. اما یک نکته که باید به آن دقت کنید این است که اگر در صفحه گوگلی که همیشه این کار را انجام میدادید این کارا را تست کنید نتیجه درستی نمی گیرید. به دلیل اینکه بر اساس تاریخچه سرچ شما، گوگل عبارات را پیشنهاد می دهد. 

بهترین کار این است که شما گوگل را در صفحه جدید incognito window باز کنید و در آن جا کلمه مورد نظرتان را سرچ کنید. این صفحه بدون در نظر گرفتن سابقه جست و جوهای شما، عبارات پرسرچ را نشان می دهد.

حالا شما یک لیستی از کلمات کلیدی بالقوه، عبارات کلیدی و کلمات مترادف دارید و باید انتخاب کنید که سئو سایت تان بر اساس کدام کلمه کلیدی باشد؟

انتخاب کلمه کلیدی

کدام کلمه کلیدی را انتخاب کنیم؟

گوگل ابزارهایی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با کمک آن ها درست تصمیم بگیرید. برای انتخاب کلمه کلیدی باید به دو پرسش زیر پاسخ دهید:

  1. میزان ترافیک کلمه کلیدی.
  2. میزان رقابت بر سر کلمه موردنظرتان.

حالا می توانید از ابزارهایی مانند google trends یا kwfinder استفاده کنید. این ابزارهای میزان سرچی که کاربران اینترنت در محیط گوگل کلمه مورد نظر شما را جست و جو کرده اند و درجه سختی آن را نشان می دهند. منظور از درجه سختی میزان رقابتی است که روی آن کلمه وجود دارد. همانطور که مشخص است هرچه درجه سختی عدد بالاتری را نشان دهد رقابت بیشتر است و کلمه برای سئو کردن سخت تر. این کلمات مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند سایت شما را به لینک اول برسانند. با کمک این دو ابزار می توانید بین کلماتتان اولویت بندی کنید که کدام کلمه را انتخاب کنید.

برای انتخاب کلمه کلیدی حتما رقباتان را چک کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب کلمه کلیدی باید به آن دقت کنید این است که سایت های رقیبتان را چک کند. باید بدانید که رقباتان از چه کلمات کلیدی ورودی ارگانیک برای سایتشان می گیرند. برای این کار می توانید از ابزار الکسا Alexa استفاده کنید تا بتوانید کلمات کلیدی رقیبتان را بررسی کنید.

در انتها بین کلماتی که نوشته اید بهترین ها را انتخاب کنید. از بین صد کلمه ای که نوشته اید ده کلمه عالی را انتخاب کنید و پتانسیل خود و تیم تان را روی آن کلمه ها بگذارید. نگران نباشید می توانید روی مشاوره و کمک تیم سئو اینجا حساب کنید تا بهترین انتخاب خود را روی کلمه کلیدی داشته باشید. در کنار این مقاله، پیشنهاد می کنیم چگالی کلمات کلیدی مناسب برای سئو سایت مطالعه بفرمایید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا