سئو سایت چقدر زمان میبرد؟

سئو سایت چقدر زمان میبرد

عناوین محتوا

این سوالی است که خیلی از کاربران و سئوکاران می پرسند. در جواب باید بگوییم که سئو فرآیندی زمان بر و نیازمند برنامه ریزی است پس نمیشود به طور دقیق پیش بینی کرد سئو سایت چقدر طول میکشد. دراین مقاله ما روش های سئو و رسیدن به نتیجه ی مطلوب را به شما میگوییم.

سئو سایت چقدر زمان میبرد؟

این بستگی به خیلی از پارامتر ها دارد از جمله اعتبار و دامنه سایت، تلاش شما برای رعایت اصول سئو، سئو داخلی و خارجی ،استراتژی های محتوا و …

طبق آمار معمولا سایت باید بیش از یک سال فعالیت داشته باشد تا در صفحه اول نتایج گوگل باشد.

سئو سایت چقدر زمان میبرد

طبق تصویر بالا نزدیک ۶۰ درصد از وب سایت هایی که بالای سه سال قدمت دارند توانسته اند به صفحه اول برسند. اما در تصویر بعدی آمار دیگری را مشاهده میکنید که نشان میدهد فقط ۲٪ از سایت هایی که کمتر از یک سال قدمت داشته اند توانسته اند به رتبه ۱ گوگل برسند.

سئو سایت چقدر زمان میبرد

 پس این کار بسیار سخت است. همه دلشان میخواهد یک شبه با تکنیک های سئو به رتبه یک گوگل برسند; اما واقعیت این است که سئو نیاز به مراقبت فراوان دارد; یعنی اگر شما حتی اگر رتبه ۱ هم باشید باز هم باید تلاش زیادی بکنید تا جایگاه خود را حفظ کنید.

از اولین بار که ربات های موتورهای جستجو سایت شما را میخزند تا زمانی که سایت شما در صفحه نتایج بماند میتواند از ۶ ماه تا چند سال طول بکشد اما دل سرد نشوید. افرادی که در گوگل کار میکنند گفتند اگر سایت شما فعال باشد و اصول سئو را رعایت کنید قطعا به صفحه اول خواهید رسید فقط باید صبور باشید.

اصول سئو

اصول سئو برای نتیجه گیری سریع

برای گرفتن نتیجه از سئو باید خیلی نکات را رعایت کنید از جمله:

رعایت اصول سئو داخلی

سئو داخلی خود بحث گسترده ای است که شامل انتخاب کلمات کلیدی، لینک سازی داخلی، متا تگ های تایتل و دیسکریپشن واستفاده از انکرتکست و کلمات lSA  وخیلی چیزهای دیگر میشود.

در انتخاب کلمات کلیدی بسیار دقت کنید. شما باید کلمات کلیدی با ارزش را انتخاب کنید منظور از باارزش یعنی نه فقط کلماتی که زیاد جستجو میشوند، بلکه این کلمات باید با کسب و کار شما مرتبط باشند و سر آنها رقابت باشد. میتوانید از ابزارهایی نظیر keyword planner کلمات کلیدی خود را پیدا کنید.

لینک سازی داخلی

یکی از مهم ترین اصول سئو داخلی است این کار هم برای کاربر خوب است و هم برای موتور جستجو. کاربر میتواند به صفحات دیگر شما سر بزند و زمان حضورش در سایت افزایش میابد.

رعایت استراتژی های محتوا

شنیده اید که محتوا پادشاه است؟ این گفته واقعا حقیقت دارد. کاربر عاشق محتوای با کیفیت است، موتورهای جستجو هم عاشق این هستند که به رفتار کاربران توجه کنند پس اگر شما محتوای خوب بنویسید ناخوادآگاه به افزایش رتبه خود کمک زیادی کردید. تکنیک هایی مثل عنوان جذاب، به کاربردن کلمات کلیدی در عنوان و محتوا، یونیک بودن و کپی نکردن، استفاده از اصطلاحات اختصاصی موضوع محتوا باعث جالب شدن محتوا میشود.

لینک سازی های خارجی

این تکنیک به شدت بر سئو سایت شما تاثیر می گذارد. از زمان آغاز سئو بک لینک اهمیت زیادی داشت چون گوگل هر سایتی که تعداد زیادی بک لینک در سایت های دیگر داشته باشد رتبه بالایی به آن میدهد. اما سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند معمولا برای رشد سریع اقدام به خرید بک لینک های پولی یا مزرعه لینک و دیگر تکنیک های سئو کلاه سیاه میکنند.

 ممکن است این سایت ها خیلی سریع به نتیجه برسند اما به همان سرعت هم  توسط الگوریتم پنگوئن جریمه سنگینی خواهند شد. هرگز از روش هایی که برای فریب موتور جستجو به کار میروند استفاده نکنید.

طراحی گرافیکی سایت

اگر طراحی گرافیکی سایت شما چندان جالب و کاربر پسند نباشد به مرور باعث کاهش رابطه کاربری میشود و جستجوکنندگان خیلی زود سایت شما را ترک میکنند و نرخ پرش افزایش میابد. همان اول که سایت را طراحی میکنید به دنبال ظاهری زیبا باشید.

ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت یعنی سایت قابلیت نمایش در موبایل را هم داشته باشد. این مورد امروزه که اکثر کاربران وب از موبایل خود برای گشتن دراینترنت استفاده میکنند بسیار مهم است. از نظر گوگل هم سایت هایی که واکنش گرا هستند اولویت بیشتری دارند.

آنالیز رقبا

بعضی از سئوکاران آنالیز رقبا را نادیده میگیرند اما اگر واقعا میخواهید خیلی زود به صفحه اول نتایج جستجو راه پیدا کنید باید به تکنیک های رقبایتان آشنا باشید. با ابزارهایی مانند MOZ , alexa  یا SPYFU میتوانید از بعضی تکنیک ها مثل انتخاب کلمات کلیدی، میزان رقابت بین آنها و سایت هایی که بک لینک داده اند را بفهمید.

نتیجه گیری

هیچ کس نمتواند بگوید سئو سایت چقدر طول میکشد. بیشتر اوقات این زمان بستگی به تلاش و صبر خودتان دارد. هرچقدر بیشتر از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنید ومحتوای با کیفیتی بنویسید میتوانید زودتر به هدفتان نزدیک شوید. لطفا برای زودتر نتیجه دادن به تکنیک های غیر قانونی و سئو کلاه سیاه متوسل نشوید چون فقط به ضررتان تمام میشود.

با گوگل دوست باشید.


 

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا