آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ چه تاثیری در سئو سایت ها داشت؟

الگوریتم فلوریدا 2

عناوین محتوا

الگوریتم فلوریدا ۲ (florida 2 algorithm) یکی از اساسی ترین و اصلی ترین برنامه های گوگل در این سال ها بوده که در ۱۲ مارس سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد. شهرت این الگوریتم به دلیل نتایج و اتفاقات پس از آپدیت آن است. در این مقاله به توضیح آپدیت این الگوریتم و تاثیری که بر سئو سایت ها گذاشت می پردازیم.

چرا آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ مهم شد؟

سوالی که برای خیلی از شما ممکن است پیش بیاید این است که گوگل هر ساله و حتی هر ماه الگوریتم هایش را به روز میکند پس چرا این الگوریتم مهم است؟

دلیلش این است که یکی از شخصیت های گوگل به نام دنی سیلوان که خبر این الگوریتم را اعلام کرده بود و آن را از آپدیت های الگوریتم هسته ای است در صورتی که در اغلب موارد گوگل به هیچ وجه زمان آپدیت هایش را اعلام نمیکند.

خبرهای الگوریتم فلوریدا ۲

به استناد منابع معتبر گوگل این آپدیت بزرگ و مهم است. اکثر آپدیت های گوگل به معنی بهینه سازی برای تغییر در رتبه بندی سایت ها انجام میشود اما آپدیت سال گذشته بنا به گفته ی گوگل جنگ اعصاب و روان بوده (Neural matching)

هدف آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ چیست؟

بعضی از متخصصان سئو فکر میکنند که هدف الگوریتم فلوریدا ۲ خدمات و صنعت‌های خاصی است اما طبق صحبت های آقای جان مولر آپدیت های گوگل هیچ سایت یا دسته‌ی خاصی را زیر نظر نداشته است. اما بهترین تحلیل از آپدیت الگوریتم هسته ای این است که هدفش سایت‌هایی است که محتوا و لینک‌های بی کیفیت دارند.

سایت search engine original بر این باور است که تغییری در اثر این آپدیت اتفاق افتاده در تفسیر گوگل ازعبارات جستجو است که میتواند تاثیر زیادی در رنکینگ وب‌سایت ها داشته باشند.

آپدیت الگوریتم هسته ای چیست؟

آپدیت های الگوریتم های هسته ای برای ارتقای کل الگوریتم های گوگل در جهت درک بیشتر از عبارات جستجوی کاربران است. حالا این چه فایده ای دارد؟

همان طور که میدانید ربات های گوگل ازطریق انکرتکست و کلمات کلیدی و محتوا به موضوع یک سایت و صفحه پی میبرند.

اگر الگوریتم ها بتوانند درک درستی از خواسته ی کاربر که همان کلمات جستجو شده هستند داشته باشند آن وقت میتوانند بیشترین ارتباط را با وب سایت های موجود در وب برقرار کنند. بنابراین میتوان گفت هدف نهایی همه ی آپدیت های الگوریتم هسته ای رضایت کاربران است.

یکی از آپدیت های الگوریتم هسته ای ابداع (Neural Matching) بود. neural matching درواقع هیچ هدف و نشانه ای نداشت فقط برای افزایش ارتباط عبارات جستجو شده با محتوای وب سایت ها بود.

آپدیت الگوریتم فلوریدا۲

علت نامگذاری فلوریدا ۲ چه بود؟

علت نام گذاری این الگوریتم به الگوریتم فلوریدا ۲، آپدیت الگوریتم فلوریدا در سال ۲۰۰۰ بود چون آن الگوریتم هم تغییرات بزرگی را در صفحه ی نتایج گوگل ایجاد کرد وهم زمانی آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ با کنفرانس Pubcon فلوریدا در سال ۲۰۱۹ باعث شد که برت تبک، رییس Pubcon و webmaster world نام این آپدیت را فلوریدا ۲ اعلام کند.

چه سایت هایی در معرض خطر آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ هستند؟

طبق بررسی ها و آنالیز وب سایت هایی که بعد از این آپدیت رتبه شان در نتایج صفحه جستجوی گوگل کاهش پیدا کرد آن سایت هایی که محتوا و لینک هایشان با عبارات جستجو شده مرتبط نبوده اند.

آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ روی چه چیزهایی تمرکز میکند؟

کیفیت بک لینک های سایت

بک لینک ها باید با کیفیت بالا باشند و از سایت های اسپم نباشند.

سرعت لود شدن صفحات

بعد از این آپدیت، گویا سرعت حرکات در وب سایت ها افزایش پیدا کرد. پس ظاهرا این آپدیت روی سرعت وب سایت ها حساس است.

محتوای با کیفیت و یونیک

در نتیجه سایت های معتبر که همیشه هدف اصلیشان جلب رضایت کاربر است و تمام قوانین سئو را رعایت میکنند از جمله لینک سازی های با کیفیت داخلی و خارجی، محتوای خاص، رعایت کلمات کلیدی در تگ های عنوان و دیسکریپشن و فاکتور های سئو تکنیکال را رعایت کرده اند در هیچ خطری نیستند.

اگر رتبه ی سایت آنها تغییر کرد به خاطر ماهیت آپدیت الگوریتم های گوگل است؛ چون همیشه وقتی گوگل الگوریتم هایش را آپدیت میکند تغیییراتی در رنک سایت ها به وجود می آید و بعد از مدتی درست میشود و سایت به رتبه ی سابقش برمی گردد.

آپدیت الگوریتم فلوریدا۲ چیست؟

چگونه مشکلات ناشی از آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ را برطرف کنیم؟

  • به محتوای یونیک خود تکیه کنید: شما همچنان کار خودتان را انجام دهید و محتواهای کاربر پسند و با کیفیت تولید کنید.
  • از کدهای اسکیما استفاده کنید: کد های اسکیما شامل اطلاعاتی نظیر اسم نویسنده ، تاریخ آخرین ویرایش، عنوان و… هستند که باعث میشوند گوگل محتوای ما را بهتر بفهمد.
  • امنیت سایت خود را افزایش دهید: با استفاده از فایل SSL میتوانید سایت را از پروتکل HTTP به HTTPS منتقل کنید .این هم باعث امنیت وب سایت سما میشود و هم رتبه ی شما را بالاتر میبرد.
  • عکس ها و فایل های سایت را بهینه کنید: سعی کنید با فوتوشاپ حجم عکس و فایل های بصری را کم کنید تا سرعت سایت کم نشود.

نتیجه گیری

آپدیت الگوریتم فلوریدا ۲ تغییرات مهمی در لینک سازی و بک لینک سایت ها داشت.

اما ما همیشه گفته ایم اگر شما طبق اصول آموزش سئو و گوگل پیش بروید هیچ خطری وب سایت شما را تهدید نمیکند. شعار همیشگی ما را به خاطر داشته باشید: گوگل دوست شماست پس شما هم با گوگل دوست باشید.

در پایان اگر دچار سوال و یا ابهامی هستید میتوانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان سئو اینجا به آن پاسخ دهند. همچنین برای انجام مشاوره سئو و یا دریافت خدمات سئو سایت میتوانید با سئو اینجا برای حل مشکلات خود در ارتباط باشید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا