صفر تا صد الگوریتم Hilltop گوگل

الگوریتم های گوگل

عناوین محتوا

الگوریتم Hilltop یکی از تاثیر گذار ترین و قدیمی ترین الگوریتم های گوگل است. این الگوریتم در سال ۲۰۰۳ میلادی توسط گوگل معرفی شد. تاثیری که این الگوریتم، در رتبه بندی نتایج سرچ داشته تا به امروز باقی است. با درک بهتر این الگوریتم می‌توانید رتبه سایت خود را ارتقاء دهید. اگر میخواهید درمورد این الگوریتم و تاثیر آن در سئو بدانید در این مقاله با تیم سئو اینجا همراه باشید.

  • هدف الگوریتم Hilltop چیست؟

این الگوریتم با این هدف ساخته شد تا سایت های مرجع، معتبر و دایرکتوری ها را شناسایی کند. منظورمان از سایت های مرجع و دایرکتوری ها، سایت هایی هستند که مردم برای کسب اطلاعات و بر طرف کردن نیازهایشان به آنها مراجعه میکنند.

پس از شناسایی این سایت ها یعنی سایت های مرجع و رتبه دهی به آن ها، این سایت ها ارزش و اعتبار پبدا می‌کنند. و پس از انتخاب این سایت ها به عنوان مرجع، صفحاتی که در آن معرفی شده‌اند شانس بسیار زیادی برای کسب رتبه بالا در سرچ پیدا می‌کنند. این موضوع باعث شده بود تا دایرکتوری هایی مانند yahoo, dmoz و… به فضایی ارزشمند جهت لینک سازی تبدیل شوند.

الگوریتم hilltop گوگل

الگوریتم hilltop برای رتبه بندی در نتایج جستجو، به برسی و شناسایی سایت ها می‌پردازد. شاید پیش خودتان بگویید که این کار را الگوریتم پیج رنک هم انجام میدهد! در جواب باید بگوییم درست است که هر دو الگوریتم شباهت دارند اما الگوریتم پیج رنک، کل محتوای وب را بررسی میکند و بر اساس آن به سایت رتبه میدهد، اما الگوریتم hilltop فقط صفحات تخصصی را بررسی میکند.

صفحات تخصصی یعنی صفحاتی که بار آموزشی دارند، به سایت های معتبر و دایرکتوری ها لینک دارند و در نتیجه کاربران را به سایت های معتبر هدایت میکنند.

  • تاثیر الگوریتم hilltop در سئو

تصویری از نوشته سئو

همان طور که میدانید داشتن بک لینک برای کسب رتبه بالا خیلی مهم است. درحال حاضر هم تعداد و هم کیفیت بک لینک ها برای ربات های موتور جستجو مهم هستند. در گذشته هم الگوریتم hilltop تعداد و کیفیت بک لینک ها به یک سایت را مبنای شناسایی وب سایت های مرجع قرار میداد; یعنی هر سایتی که بک لینک های با کیفیت و زیاد از سایت های دیگر داشت به عنوان سایت مرجع و معتبر شناخته میشد.

از همین طریق سایت هایی مانند ویکی پدیا، یاهو، Dmoz و… رتبه های عالی گرفتند و جزء محبوب ترین ها شدند. اما این پایان کار الگوریتم hilltop نبود. بعد از شناسایی سایت های مرجع، سایت هایی که به این سایت ها و دایرکتوری ها لینک داده بودند هم به عنوان سایت های معتبر شناخته شدند و وضعیت سئو آنها زیر و رو شد.

الگوریتم hilltop به سایت هایی که دامنه آنها edu بود، دایرکتوری هایی مانند یاهو و ویکی پدیا و همچنین لینک گرفتن از سایت های مرتبط و معتبر خیلی اهمیت میدهد و این سایت ها مورد لطف گوگل هستند.

  • الگوریتم Hilltop و PBN

تصویری از PBN

 الگوریتم Hilltop  این فضا را به متخصصان سئو داد تا با خریدن IP های اختصاصی برای هر سایت و پنهان کردن اطلاعات مالک سایت، به همدیگر لینک بدهند. گوگل نمیتوانست بفهمد که مالک تمام این سایت ها یک نفر است. این الگوریتم باعث افزایش PBN (شبکه های خصوصی وبلاگ) شد.

 
  • نتیجه گیری

بارها گفته ایم که الگوریتم های گوگل برای راحتی و رضایت کاربران ساخته و آپدیت میشود. الگوریتم Hilltop هم به عنوان یکی از قدیمی ترین الگوریتم گوگل، با هدف شناسایی سایت های مرجع و تخصصی ساخته شد تا کاربران اطلاعات موردنیازشان را از سایت های معتبر به دست بیاورند. به همین خاطر به عنوان اولین الگوریتم تاثیر زیادی در سئو سایت دارد.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا