بهترین تکنیک های انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو

بهترین تکنیک های انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو

عناوین محتوا

انتخاب کلمه کلیدی برای وب سایت شما یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش های سئو است. شما باید با توجه به نوع کارتان با نیازها و ادبیات جستجوی کاربران آشنا باشید و بر اساس آنها کلمات کلیدی مناسب پیدا کنید. در این مقاله ما راه های انتخاب کلمات کلیدی مناسب را به شما میگوییم که سئو چیست.

منظور از کلمه کلیدی مناسب چیست؟

ما بارها درمقاله هایمان گفتیم که هرکلمه ای که زیاد جستجو شود مناسب نیست بلکه به جز این خصوصیت باید مرتبط با کسب و کار ما باشد. حتی نرم افزار اینستاگرام هم پست هایی که در آنها از هشتگ های نامرتبط استفاده شده است را به افراد زیادی نشان نمیدهد. ویژگی دیگر کلمات کلیدی رقابت است. باید بااستفاده از ابزارهایی نظیر الکسا ببینید رقبای شما یعنی کسانی که رتبه ی سایتشان از شما بالاتر است درچه کلماتی سرمایه گذاری میکنند.

روش های انتخاب کلمه کلیدی مناسب

چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم؟

تهیه ی لیستی از بهترین کلمات مرتبط

در اولین مرحله باید در هر کسب و کاری یک لیست از کلمات کلیدی درست کنید. برای تهیه این لیست میتوانید از آشنایان یا متخصصان این رشته کمک بگیرید. مثلا شما میخواهید درباره ی عمل بینی محتوا بنویسید; پس باید به سراغ پزشکان یا کسانی که میخواهند بینی خودشان را عمل کنند بروید و بفهمید سوالات و نیازهای آنها چیست. یک راه خیلی ساده برای فهمیدن رایج ترین کلمات کلیدی نتایج جستجوی گوگل است. شما یک عبارت جستجو کنید، گوگل به طور پیش فرض پیشنهادات مشابه را به شما میدهد. این نتایج خیلی مفید هستند چون دقیقا چیزی هستند که کاربران جستجو میکنند.

استفاده از کلمات Long tail

Long tailها همان کلمات اضافی قبل و بعد کلمات کلیدی هستند که توسط کاربران جستجو میشوند. مثلا عمل بینی گوشتی، هزینه ی عمل بینی. این کلمات توسط کاربران خیلی جستجو میشوند.

استفاده ازکلمات هم خانواده (lsa)

بعضی اوقات کاربر دقیقا همان چیزی که کلمه کلیدی شما هست را جستجو نمیکند ولی کلمه ای که خیلی نزدیک کلمه کلیدی شماست را جستجو میکند. فرض کنید محتوای شما درباره ی تور دبی است، ولی کلمه ای که کاربر جستجو کرده تور سفر خارجی است. الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل دقیقا به همین موضوع اشاره میکند. گوگل دیگر تمام تمرکز خود را روی کلمه کلیدی اصلی نمی گذارد بلکه به مترادف ها و هم خانواده ها نیز توجه زیادی دارد. شما هم بهتر است از کلمات مترادف در کلمات کلیدی استفاده کنید.

نقش کلمات کلیدی در سئو

انتخاب کلمه کلیدی از دید کاربر

خودتان را جای کاربر بگذارید. اگر شما جای جستجو کننده بودید چه چیزی را جستجو میکردید؟ آشنایی یا ادبیات و نحوه جستجوی اشخاص خیلی مهم است. مثلا اگر شما یک سایت کتابخانه آنلاین داشته باشید، کاربر معمولا عبارت ” سایت آنلاین کتابخانه ” را جستجو نمیکند. بلکه از عباراتی مانند کتاب کوری، خرید کتاب، دانلود کتاب و از این قبیل عبارات استفاده میکنند.

از مشتریان و کارفرما درباره کلمات کلیدی بپرسید.

وقتی وظیفه تولید محتوا و سئو سایت یک شرکت به شما داده میشود، باید اول از کارفرما راجب کلمات کلیدی دلخواهش بپرسید چون آنها معمولا درمورد حوضه فعالیت خود اطلاع دارند و تا حد زیادی میتوانند به شما کمک کنند.

از ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده کنید.

تا اینجا درباره ی روش های پیدا کردن لیست اولیه کلمات کلیدی صحبت کردیم. حالا باید ببینیم از بین این کلمات، کدام کلمات به درد بخور هستند. ابزارهای کلمات کلیدی فقط برای پیدا کردن کلمات نیستند بلکه میزان رقابت و جستجوی ماهانه در گوگل را هم نشان میدهند. در ادامه مقاله این ابزارها را معرفی میکنیم.

ابزارهای کلمات کلیدی کدامند؟

  1. Keyword planner: این ابزار گوگل بسیار مهم و کاربردی است. شما باید در گوگل ادوردز یک اکانت داشته باشید تا بتوانید از این ابزار استفاده کنید. Keyword planner میزان جستجوی کلمات کلیدی را به شما میدهد تا بتوانید از کلمات با ارزش را استفاده کنید.
  2. Google trend: این ابزار هم مانند keyword planner میزان علاقه افراد و جستجوی یک کلمه کلیدی را مشخص میکند.
  3. KWFinder: این ابزار، کلمات کلیدی که رقبای اصلی شما استفاده میکنند را در اختیار شما قرار میدهد.
  4. سایت ویکی پدیا: سایت ویکی پدیا به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین منابع جهان قابلیتی دارد که موضوعات محبوب و کلمات کلیدی پر استفاده را به شما نشان میدهد. با کمک این سایت ارزشمند میتوانید بفهمید که راجب چه موضوعی محتوا بنویسید و یا اینکه از چه واژه هایی استفاده کنید.
کلمه کلیدی مناسب برای سئو سایت

Keyword stuffing چیست؟

درست است که کلمات کلیدی تاثیر مهم و غیر قابل انکاری در سئو به خصوص سئو داخلی دارد اما استفاده بیش از حد(keyword stuffing)  به شدت توسط گوگل نهی شده. یعنی نه تنها تاثیر مثبت ندارد بلکه ممکن است جریمه شوید.

به همین دلیل از مفهومی به نام چگالی کلمات کلیدی برای متعادل نگه داشتن کلمات کلیدی استفاده میکنند. این مقدار، تعداد کلمات کلیدی درکل محتواست و بین ۱.۵ تا ۲ درصد است.

نتیجه گیری

انتخاب کلمه کلیدی مناسب یکی از تکنیک های مهم سئوسایت است. بعضی از افراد فکر میکنند این کار ساده است ولی انتخاب کلمه کلیدی با ارزش، کار حساسی است و به تنهایی میتواند سبب موفقیت یا شکست کسب و کار شما شود. پس باید این کار را به دست افراد متخصص تولید محتوا بسپارید. اعضای تیم سئو اینجا متخصصان تولید محتوا هستند. سئو سایت خود را به ما بسپارید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا