راهنمایی مدیریت سطوح دسترسی اکانت گوگل ادوردز

گوگل ادز چیست و نحوه مدیریت سطوح دسترسی آن

گوگل ادوردز چیست ؟

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز یا گوگل ادز سیستم تبلیغاتی گوگل است که مدیران وب سایت ها میتوانند از طریق سایتشان یا ابزارهای دیگر گوگل تبلیغ کنند. یکی از رایج ترین تبلیغات گوگل ادز، تبلیغات بر حسب کلمه کلیدی در صفحه گوگل است. به این صورت که شما کلمات کلیدی را در گوگل ادوردز وارد میکنید و به ازای هر کلیک پولی میدهید.

برای اینکه در گوگل ادوردز یک حساب کاربری داشته باشید باید اول ایمیل خودتان را وارد کنید تا ایمیل ها و پیام های گوگل را بتوانید دریافت کنید. ایمیل شما میتواند جیمیل یا یاهو یا چیزهای دیگر باشد. فقط اگر شما آدرس جیمیل خود را وارد کنید دیگر نیازی به اهراز هویت نیست.

ساختار گوگل ادوردز در گذشته جوری بود که هر اکانت یک ایمیل جدا داشت; یعنی اگر شما میخواستید پنج تا اکانت بسازید باید پنج ایمیل متمایز هم وارد میکردید اما الآن شما با یک ایمیل میتوانید چندین اکانت در گوگل ادوردز بسازید. گوگل ادز هم مانند ساختار یک سایت سطوح دسترسی مختلفی دارد. سطوح دسترسی در گوگل ادوردز به ۴ دسته تقسیم میشوند:

  • Admin
  • standard
  • Email only
  • read only

فرض کنید شما صاحب یک اکانت گوگل ادوردز هستید به مسئولین تولید محتوا، مشاور IT و کارشناس سئو خود میخواهید اجازه دسترسی به این اکانت را بدهید. اما همه ی این افراد لازم نیست دسترسی یکسان داشته باشند.

Admin: تمام دسترسی ها مانند اضافه یا حذف کردن کاربران، تغییر در سطح دسترسی آنها را دارد.

Standard: توانایی برگزاری کمپین ها و تغییرات سطح دسترسی کاربران از طریق ایمیل را دارد. در این سطح، دسترسی به اندازه ی admin نیست.

Email only: فقط اجازه دریافت گزارشات را دارد.

Read only: میتواند به اکانت وارد شود، گزارشات را بخواند و برای برخی کاربران از طریق ایمیل بفرستد.

چگونه به کاربران اجازه دسترسی به اکانت گوگل ادوردز را بدهیم؟

 طبق این رویه عمل کنید: tools>account access

شما در سطح ادمین میتوانید کاربری را اضافه کنید. طبق مراحل بالا پیش برید تا وقتی به تب users برسید. برای اضافه کردن کاربر جدیدی علامت + را میزنید. شما باید ایمیل و محدوده دسترسی کاربر را هم مشخص کنید.

راهنمایی مدیریت سطوح دسترسی در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز برای کاربر مورد نظر شما ایمیل را میفرستند و کاربر میتواند قبول کند یا نکند.

برای حذف یک کاربر از اکانت به منوی account access میروید و لیست تمامی کاربران با سطوح دسترسی را میتوانید مشاهده کنید. هرکدام را که میخواهید حذف کنید، ایمیلش را انتخاب و او را از اکانت حذف کنید.

 حالا فرض کنید شما صاحب یک آژانس بازاریابی یا مشاور یک شرکت هستید. برای اینکه تبلیغات خود را در گوگل ادوردز انجام دهید به تعداد زیادی اکانت در سطوح دسترسی متفاوت نیاز دارید. در چنین مواقعی از اکانت MCC استفاده میکنند. در واقع MCC این امکان را به شما میدهد تا چندین اکانت مختلف را تحت مدیریت یک اکانت گوگل ادوردز مدیریت کنید. MCC کار شما را برای متصل شدن به سایر اکانت ها ساده تر میکند ولی داشتن آن ضروری نیست. اگر شما کمتر از ۳ تا اکانت گوگل ادوردز دارید به اکانت MCC نیاز ندارید.

چگونه در اکانت MCC سطح دسترسی های مختلف تعریف کنیم؟

هر مشتری یک customer id دارد که با وارد کردن آن در اکانت MCC، به کاربری که میخواهید به او اجازه دسترسی بدهید انجام میشود. شما بعد از دریافت ایمیل به قسمت setting بروید و طبق مراحل زیر عمل کنید:

Account setting>account access> client manager

مدیریت اکانت MCC در گوگل ادوردز

بعد از آن مدیر درخواست را تایید میکند.

نتیجه گیری

گوگل ادوردز از ابزار رایگان برای تقویت سئو خارجی سایت است. شما با تبلیغ کردن میتوانید بازدید و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. برای مطالعه بیشتر در باره ی تکنیک های سئو خارجی میتوانید مقاله ی ۱۵+۵ تکنیک طلایی سئو خارجی را بخوانید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه سئونمونه کارتماس با ما