پاپ آپ (pop-up) چه تاثیری در سئو دارد؟

پاپ آپ چه تاثیری در سئو دارد؟

عناوین محتوا

برای همه ی ما پیش آمده که وارد یک سایت میشویم و با دیدن یک تبلیغ کلیکی اعصابمان به هم ریخته و آن را می بندیم. بعضی اوقات این تبلیغات فقط با خارج شدن از سایت دست از سر ما برمیدارند. به این تبلیغات اعصاب خوردکن پاپ آپ (pop-up) میگویند. در این مقاله تیم سئو اینجا درمورد تاثیرات خوب و بد پاپ آپ بر سئو به شما راهنمایی میکند.

پاپ آپ چیست؟

 بعضی از وب مستران از پاپ آپ استفاده میکنند تا ترافیک بعضی از صفحات را بیشتر کنند. در این نوع از تبلیغات، وقتی شما وارد یک صفحه میشوید خود به خود یک تبلیغ کوچک ظاهر میشود. گاهی هم یک صفحه هماهنگ با صفحه فعلی باز میشود. هربار که این صفحه توسط کاربر باز میشود به صاحب سایت پولی پرداخت میشود. در هر دو صورت pop-up فقط باعث اذیت شدن کاربر میشود.

آیا پاپ آپ بر سئو سایت تاثیر میگذارد؟

Pop-up تاثیر غیر مستقیم روی سئو سایت تاثیر دارد. از سال ۲۰۱۷ گوگل اعلام کرده که دیگر پاپ آپ ها تاثیری در رتبه بندی ندارند. اما موضوع به همین جا ختم نمیشود. همانطور که پیش تر در این مقاله گفتیم خیلی از سایت ها برای بالا بردن نرخ کلیک و ترافیک صفحاتشان از پاپ آپ استفاده میکنند.

پاپ آپ بیشتر در وب سایت های فروشگاه اینترنتی دیده میشود؛ چون این سایت ها میخواهند محصولاتشان را در قالب تبلیغات به کاربر نشان دهند. البته این مسئله در سایت های ایرانی خیلی دیده میشود. شما در سایت های خارجی خیلی کم می بینید که پاپ آپ داشته باشد.

از آنجایی که بیشتر کاربران از پاپ آپ ها متنفرند گوگل هم تجربه کاربری را در رتبه بندی سایت در نظر میگیرد. وقتی شما در سایتتان انقدر پاپ آپ داشته باشید که کاربر بلافاصله دکمه بک را میزند یعنی کاربر نتوانسته جواب نیازش را در سایت شما پیدا کند. گوگل در این شرایط رتبه شما را پایین می آورد.

پاپ آپ چیست

 استفاده از pop-up به هدف شما بستگی دارد. اگر هدف شما این است که فقط ترافیک و پول به دست آورید پاپ آپ گزینه ی خوبی خواهد بود; اما اگر به فکر رضایت کاربران هستید و میخواهید نرخ تبدیل سایت را افزایش بدهید بهتر است اصلا از پاپ آپ استفاده نکنید یا اگر هم مجبورید، از پاپ های اصولی استفاده کنید. حالا پاپ آپ اصولی چیست؟

چطور pop-up  در سایت بگذاریم؟

از Delay pop-up استفاده کنید.

پاپ آپ های های زمان دار برای تبلیغات بهتر هستند چون وقتی کاربر وارد میشود بعد از مدت زمان مشخصی پاپ‌ آپ برایش باز میشود. مثلا ۴۰ ثانیه بعد از ورود کاربر باز شوند.

پاپ آپ اسکرول

این نوع از پاپ آپ ها با اسکرول صفحه کار میکنند. وقتی کاربر به انتهای صفحه رسیده و کل محتوا را مطالعه کرده است، این پاپ آپ به او نشان داده میشود.

Pop-upهای غیر تبلیغی

بعضی از پاپ آپ ها نحوه استفاده از سایت، راهنمای قسمت های مختلف آن و آگهی بنری را شامل میشوند. این pop-upها از نظر گوگل بد نیستند و تاثیر منفی ندارند.

آیا پاپ آپ در سئو تاثیر دارد

نتیجه گیری

در کل ما توصیه نمیکنیم از پاپ آپ برای افزایش ترافیک سایتتان استفاده کنید. روش های تبلیغی زیادی وجود دارد نظیر تبلیغات کلیکی در گوگل ادوردز. تبلیغ در این ابزار برای شما خیلی به صرفه است. در مقاله ی نرخ کلیک گوگل ادز به طور کامل در این باره صحبت کرده ایم. اگر مجبورید که از پاپ آپ ها استفاده کنید از انواع pop-upهایی که نام بردید بهره ببرید. اگر در زمینه مشاوره سئو مشکلی داشتید تیم سئو اینجا در خدمت شماست.

 

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا