همه چیز درباره ی استراتژی Answer Box گوگل

همه چیز درباره ی answer box گوگل

عناوین محتوا

حتما برای شما هم پیش آمده که عبارتی را در گوگل جستجو کرده و یک جعبه که بالاتر از همه ی لینک ها است و شامل جواب شماست را دیده اید و احتمالا دیگر به لینک های دیگر مراجعه نکردید. به این جعبه، answer box یا جعبه جواب میگویند. اگر میخواهید بدانید چطور میتوانید محتوای خود را در جعبه پاسخ گوگل قرار دهید تا آخر این مقاله را بخوانید.

Answer box گوگل چیست؟

گوگل همواره به دنبال آسایش و راحتی کاربرانش است. کاربران هم به دنبال سایتی هستند که جواب نیازهایشان را خیلی سریع بدهد. گوگل در جواب به برخی سوالات، در سایت های مختلف میگردد و با توجه به کلمات کلیدی، بهترین و مختصرترین محتوا را پیدا میکند و آن را در جعبه جواب خود قرار میدهد. این داده ها میتواند یک لیست، عکس، ویدئو، متن یا غیره باشد.

معمولا وقتی کاربران درباره ی یک شخص مشهور، دستورالعمل انجام یک کار، لیست یا چیزهای دیگر جستجو میکنند در اول صفحه نتایج، جعبه ی گوگل ظاهر میشود. ظاهر answer box خیلی شبیه feature snippet است.

جعبه پاسخ (answer box) گوگل چیست؟

Answer box گوگل چه فایده ای دارد؟

این جعبه پاسخ در بالاترین قسمت ظاهر میشود؛ حتی بالاتر از لینک اول. اصطلاحا به این جعبه ی جواب لینک صفر هم میگویند. تصور کنید چه چیزی میتواند بهتر از بودن در لینک صفر باشد؟ اگر محتوای شما شانس این را داشته باشد که در لینک صفر قرار بگیرد بازدید آن صفحه به طرز عجیبی بالا میرود. طبق آمارهایی که گرفته شده در ازای یک کلمه کلیدی، لینک اول حدود ۲۵٪ از کل کلیک ها را میگیرد ولی نرخ کلیک لینک صفر یا همان جعبه ی پاسخ گوگل، ۳۳٪ است.

پس میتوان نتیجه گرفت که قرار گرفتن در answer box گوگل باعث بالا رفتن نرخ کلیک یا CTR میشود که این عامل خودش یکی از عوامل موثر در سئو است.

چگونه میتوانیم در Answer box گوگل باشیم؟

با گفتن اهمیت و مزایای جعبه ی پاسخ گوگل حالا حتما به این فکر افتادید که چطور میتوانیم این جایگاه ارزشمند را برای خودمان داشته باشیم؟

جستجو در رتبه کلمات کلیدی سایت

با استفاده از ابزارهای آنالیز مانند گوگل آنلیتیکس میتوانید رتبه صفحات و کلمات کلیدی خود را در صفحه نتایج ببینید. در اکثر مواقع محتواهایی که در جعبه پاسخ نشان داده میشوند رتبه ی خوبی در صفحه اول SERPs داشتند؛ یعنی از نظر کیفیت محتواهای خوبی بودند. پس در مرحله اول باید سعی کنید محتواهای با کیفیت و یونیک بنویسید و به وسیله ی آنالیز صفحات ببینید کدام کلمات کلیدی و کدام محتواهای سایت شما رتبه ی خوبی در گوگل دارند. آنهایی که رتبه خوبی دارند و در صفحه اول هستند شانس این را دارند که با کمی آپدیت در answer box گوگل قرار بگیرند.

پاسخ های کوتاه و جامع بدهید.

گفتیم که گوگل دنبال جواب های کوتاه و جامع برای پاسخ به سوالات کاربران می گردد. اگر شما بتوانید در قالب یک پاراگراف به یک سوال جواب درست بدهید ممکن است در لینک صفر قرار بگیرید.

از عکس، تحلیل های آماری استفاده کنید.

داده های بصری مانند عکس و داده های آماری از نظر کاربران جذاب تر هستند تا داده های متنی. اگر سایتی در رتبه ۱ باشد و محتوای متنی داشته باشد ولی سایت شما همان محتوای متنی را به لیست یا آمار و ارقام تبدیل کرده باشید احتمالا سایت شما در جعبه جواب گوگل قرار میگیرد.

چگونه در answer box گوگل باشیم؟

از جداول و لیست استفاده کنید.

میتوانید محتوای خود را در قالب جداول و لیست های مرتب شده بگذارید؛ مثلا اگر دارید دستورالعمل یک غذا یا چیز دیگری را می نویسید بهتر است آن را به صورت یک لیست مرتب شده و ساده بنویسید که از نظر کاربران و گوگل جذاب تر بیاید.

رقبا را تحلیل کنید.

اگر سایت رقیب در یک کلمه یا عبارت کلیدی در answer box گوگل قرار دارد باید با استفاده از ابزار آنالیز رقبا آن کلمه کلیدی را شناسایی کنید و سعی کنید محتوایی بهتر از آن تولید کنید.

نتیجه گیری

قرار گرفتن در لینک صفر یا جعبه پاسخ گوگل، آرزوی هر تولید کننده محتوا و هر وب مستری  است؛ اما اگر شما در این جایگاه هم قرار دارید باید خیلی مراقب باشید چون همیشه رقبا در کمین نشسته اند. با تولید محتوای جذاب، درست و در عین حال کوتاه میتوانید به answer box گوگل دست پیدا کنید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا