ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن در پیشرفت کسب و کارها

بازاریابی و پیشرفت کسب و کارها

عناوین محتوا

بسیاری از افراد فکر می کنند ایمیل مارکتینگ همان ایمیل های تبلیغاتی اعصاب خردکن هستند؛ اما اشتباه نکنید. بازاریابی با ایمیل، با تبلیغات ایمیلی خیلی فرق دارد. ایمیل مارکتینگ اگر درست و اصولی انجام بشود در پیشرفت کسب و کار و افزایش سرمایه شما تاثیر خیلی زیادی دارد. اگر می خواهید درباره ی این شیوه بازاریابی اطلاعات کسب کنید تا آخر این مقاله با تیم سئو اینجا همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یعنی به طور کاملا هدفمند به مخاطبان هدف خود خبرنامه سایت، تخفیف ها، محصولات جدید و غیره را از طریق ایمیل خبر بدهیم. جالب است بدانید از خیلی سال پیش ایمیل جزء حریم خصوصی افراد به حساب آمده و بازاریابان اگر بخواهند از ایمیل برای بازاریابی استفاده کنند نمی توانند بدون اجازه کاربر به او ایمیل دهند. تنها زمانی می توانید به مشتریان خود ایمیل بدهید که آنها به شما اجازه داده باشند وگرنه ایمیل شما اسپم شناخته خواهد شد.

امروزه اسپم کردن یک ایمیل به سادگی آب خوردن است. کاربران می توانند خیلی راحت دکمه اسپم را تیک بزنند. برای همین در ابتدای مقاله گفتیم که بازاریابی ایمیل با تبلیغات ایمیلی که نوعی پاپ آپ به شمار می رود فرق دارد. ایمیل مارکتینگ یعنی یک ارتباط محکم و دوطرفه با مشتری خود برقرار کنیم تا او ایمیل های ما را بخواند و در نهایت کاری که ما توقع داریم را انجام دهد.

بازاریابی با ایمیل چیست

چرا ایمیل مارکتینگ مهم است؟

اگر شما می خواهید کسب و کارتان پیشرفت کند از تمام روش های بازاریابی باید استفاده کنید ولی ایمیل مارکتینگ جایگاه ویژه ای در لیست شما دارد؛ چرا؟ به خاطر اینکه در حال حاضر ۳.۹ میلیارد نفر از مردم جهان ایمیل دارند و روزانه کارهای خود را با آن انجام می دهند. این آمار تا سال 2021 میلادی به ۴.۱  میلیارد نفر میرسد.

شما در هر سایت یا اپلیکیشنی بخواهید ثبت نام کنید باید اول ایمیل خود را وارد کنید. طبق گفته بازاریابان نرخ برگشت سرمایه ۶۰٪ است و به ازای هر ۱ دلاری که در این راه خرج می کنید ۴۴ دلار به دست می آورید. علاوه بر این ایمیل مارکتینگ نسبت به بقیه روش های بازاریابی ارزان تر است. آیا این نرخ های بازگشت سرمایه دلیل کافی برای بازاریابی ایمیلی نیست؟

چطور با ایمیل مارکتینگ به پیشرفت کسب و کارمان کمک کنیم؟

در ظاهر، بازاریابی با ایمیل خیلی فریبنده به نظر می رسد اما به این سادگی ها هم نیست. فراموش نکنید که خیلی از کاربران اصلا ایمیل های غریبه را نمی خوانند؛ پس اینکه ما کاربر را مجاب به باز کردن ایمیل و خواندن آن بکنیم خیلی مهم و چالش برانگیز است. همان طور که در این مقاله گفتیم باید یک ارتباط صمیمی و دو طرفه با مشتری خود برقرار کنید تا بتوانید از طریق ایمیل مارکتینگ به اهداف خود برسید. برای موفقیت در این زمینه به روش های زیر عمل کنید:

در ازای پیشنهادات جذاب از کاربر ایمیل بگیرید.

طبیعتا اگر بخواهید در حوضه ایمیل مارکتینگ کار کنید، باید اول ایمیل او را داشته باشید. اگر شما یک سایت دارید می توانید برای ثبت نام و همچنین فرستادن کد احراز هویت از او ایمیل واقعیش را بگیرید. معمولا سایت ها یا از شماره تلفن یا ایمیل برای فرستادن کد استفاده می کنند.

همچنین اگر کسی از فروشگاه فیزیکی شما خرید کرد می توانید به بهانه ی اعلام تخفیف ها و جدیدترین محصولات ایمیل مشتری را بگیرید. معمولا افراد برای دادن ایمیل خود زیاد سختگیر نیستند.

مخاطب هدف خود را بشناسید.

این مورد در تمام انواع بازاریابی چریکی و مدرن ثابت است. باید بدانید چه کاربرانی به درد شما می خورند و به سایت شما سر می زنند. همه ی کاربران برای شما مشتری نمی شوند. طبق آمار از هر ۳۸ ایمیلی که فرستاده می شود ۱ نفر به سایت سر می زند.

کسی که قبلا از شما خرید کرده بهترین پرسونای مخاطب است. می توانید مقاله ها یا محصولاتی شبیه یا مرتبط با محصولی که قبلا از شما خریداری کرده برایش ایمیل کنید؛ احتمالا او خوشش می آید. یک راه دیگر برای شناسایی مخاطب، این است که هنگام ایمیل گرفتن از او یک سوال ساده یا حتی گزینه ای بپرسید. مثلا می توانید شغل او یا بازه سنی او را جویا شوید. فرض کنید مخاطب شما یک دانشجو است؛ خب می توانید مقالات آموزشی که فکر می کنید برای او جالب است برایش بفرستید.

محتوا یا خدمات رایگان در ایمیل مارکتینگ

همان طور که گفتیم خیلی از ایمیل ها اصلا باز نمی شوند یا اگر هم کلیک بخورند باز هم نتیجه خاصی برای ما ندارند. یکی از راه های ترغیب مخاطب به بازدید از وب سایت این است که خدمات یا یک محتوای رایگان به او پیشنهاد بدهید؛ مثلا دانلود رایگان نرم افزار یا یک مقاله ی تخصصی رایگان در حوضه کاری شما می تواند کاربر را به کلیک روی سایت شما ترغیب کند.

روش های ایمیل مارکتینگ

دکمه های CTA را در ایمیل مارکتینگ فراموش نکنید.

در روش قبلی که درمورد پیشنهادات جذاب صحبت کردیم یکی از عناصر اصلی این است که اگر کاربر از محتوا یا خدمات شما خوشش آمد باید خیلی سریع با یک دکمه وارد آن صفحه از سایت شما بشود. سایز، رنگ،‌ مکان و متنی که قرار است در دکمه فراخوان به عمل به کار ببرید خیلی مهم است. پیشنهاد می کنیم به مقاله call to action چیست سر بزنید تا در این مورد بیشتر بدانید.

مخاطب را به تعامل دعوت کنید.

یک موضوع مهم در ایمیل مارکتینگ این است که محتوای ایمیل شما باید آنقدر جذاب باشد که کاربر درباره ی آن کنجکاو شود و به سایت سر بزند. می توانید از سوالات چهارگزینه ای و آزمون ها استفاده کنید. کاربران از این محتواها خوششان می آید. به علاوه با این آزمون ها می توانید اطلاعاتی درباره علایق و عقاید کاربرانتان به دست بیاورید تا هدفمندتر حرکت کنید.

به طور مداوم ایمیل دهید.

باید بدانید هیچ کس با یک بار ایمیل فرستادن مشتری نمی شود. در ایمیل مارکتینگ باید کفش آهنی به پا کنید و با عزم آهنین به طور پیوسته به مخاطبانتان ایمیل دهید تا همیشه جلو چشمشان باشید. البته مظورمان این نیست که با پاپ آپ های مزاحم و مسخره بدتر کاربر را آزرده کنید؛ این طوری هم خودتان اسپم شناخته می شوید و هم آبروی برند خود را می برید. می توانید هربار که مقاله جدیدی را در وب سایت منتشر کردید برای کاربران بفرستید یا زمانی که تخفیف برای محصولاتتان دارید ایمیل بدهید.

در چه مواقعی می توانیم از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

مواقع استفاده از ایمیل مارکتینگ

خبرنامه

وقتی کاربران در خبرنامه سایت شما عضو شوند به طور پیش فرض برایشان ایمیل ارسال می شود. میتوانید در پایان هفته مجموعه ای از بهترین مقالات سایت را برای کاربران ایمیل کنید.

اعلام تخفیفات

در مناسبت های مختلف که تخفیف می گذارید حتما از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. مثلا به مناسبت روز مادر تخفیفات ویژه ای برای لباس های زنانه دارید.

اعلام محصولات جدید

اگر محصولات جدید در سایت خود دارید می توانید از طریق ایمیل به مشتری های خود اطلاع دهید؛ مخصوصا محصولات مشابهی که کاربر قبلا خرید کرده است.

 در ایمیل مارکتینگ از بانک ایمیلی استفاده بکنیم؟

اگر بخواهید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید باید هزاران ایمیل داشته باشید به همین دلیل اکثرا از بانک های ایمیلی استفاده می کنند اما به شما توصیه می کنیم که این کار را نکنید یا حداقل از بانک های اطلاعاتی معتبر بهره ببرید. این بانک های اطلاعاتی شامل تعداد زیادی از ایمیل های متفاوت است که خیلی از آنها ممکن است اصلا به حوضه کاری شما ربطی نداشته باشند پس در نتیجه نمیتوانند نرخ تبدیل خوبی برای شما ایجاد کنند.

بانک های ایمیلی زیادی با قیمت های مختلف وجود دارند که شما بر اساس هدف خود می توانید از اینها بهره بگیرید.

ایمیل مارکتینگ چیست

بهبود نرخ باز کردن (open rate) در ایمیل مارکتینگ

این بخش بسیار مهم است زیرا حتی با تمام زحماتی که برای رشد لیست ایمیل خود و تقسیم بندی آن کشیده اید، از هیچ یک از آن ها بهره مند نمی شوید مگر اینکه در واقع ایمیل های شما توسط کاربران باز شود. عوامل مختلفی در باز شدن یا نشدن ایمیل های شما نقش دارند.

در ایمیل مارکتینگ از فیلترهای اسپم خودداری کنید

بارزترین مشکل این است که ایمیل شما به پوشه هرزنامه کاربر ارسال می شود. برای حل این مشکل برای ارسال ایمیل ابتدا باید از کاربران اجازه بگیرید و از یک سرویس مطمئن استفاده کنید. در اینجا بهترین روش ها برای جلوگیری از افتادن ایمیل های شما در پوشه های اسپم وجود دارد:

اسپم در ایمیل مارکتینگ

 • اطمینان حاصل کنید که همه گیرندگان، دریافت ایمیل های شما را انتخاب کرده اند. این نکته بسیار مهم می باشد
 • کمپین ایمیل خود را از یک آدرس IP خوب ارسال کنید. مطمئن باشید که این یک آدرس IP است که توسط شخص دیگری که در گذشته اسپم ارسال کرده است، استفاده نشده است.
 • از طریق دامنه های تأیید شده ایمیل ارسال کنید.
 • الگوی ایمیل خود را تمیز نگه دارید.
 • به کاربران نشان دهید که چگونه ایمیل های شما را از لیست اسپم در بیارند و در لیست سفید قرار دهند.
 • از استفاده بیش از حد از “فروش” پرهیز کنید (اینها کلمات اسپم هستند مانند خرید، ترخیص، تخفیف یا پول نقد هستند)..
 • موقعیت مکانی خود را وارد کنید.
 • روش ساده ای را برای مشترکان برای انصراف از ایمیل های خود در نظر بگیرید.

تقریباً همه اینها هنگام انتخاب سرویس معتبر بازاریابی از طریق ایمیل انجام می شود.

مشترکان غیرفعال را حذف کنید تا لیست شما تازه بماند

مهم است که ایمیل به کاربران خود را به طور مداوم ارسال کنید، بنابراین لیست شما ثابت و راکد نمی ماند. برخی از افراد ممکن است حساب های ایمیل خود را تغییر داده باشند ، یا شاید دیگر آنها دیگر علاقه ای به مارک شما ندارند. بنابراین برای تازه نگه داشتن لیست خود از کاربران فعال، بهتر است به طور دوره ای مشترکان غیرفعال را حذف کنید. مشترک غیرفعال می تواند هر کسی باشد که در 6 ماه گذشته یا بیشتر با هیچ نامه الکترونیکی درگیر نشده باشد.

اما قبل از خلاص شدن از شر آنها، سعی کنید یک کمپین ایمیل دیگر ارسال کنید و سعی کنید کاربران غیرفعال خود را دوباره درگیر کنید. به عنوان مثال، کارول تایس برای مشترکان غیرفعال خود ایمیل آخرین تلاش را می فرستد که می گوید:

شیوه های استفاده از ایمیل مارکتینگ

“آیا شما را خسته کردم؟” و از آنها می پرسد که آیا آنها هنوز هم می خواهند مشترک شوند. برخی از مردم ممکن سات پاسخ دهند، اما همه کاربران پاکسازی می شوند.

روش دیگر برای تازه نگه داشتن لیست این است که هر چند وقت یک بار با مشترکان خود تماس بگیرید و از آنها سوال کنید که آیا آنها مایل می باشند اطلاعات و تنظیمات خود را به روز کنند یا نه.

زمان بندی در ایمیل مارکتینگ

زمان بندی می تواند تأثیر بسزایی در بازکردن یا عدم اشتراك ایمیل های شما توسط کاربران و نرخ تبدیل شما داشته باشد، بنابراین با دقت در مورد اینکه در چه ساعت و روزی ایمیل خود را ارسال می کنید، فکر کنید.

نمی توانید بلافاصله زمان مناسب را بفهمید اما برخی آزمایشات تستی A / B را انجام می دهید تا مشخص کنید کدام بازه های زمانی بهترین کار را انجام می دهند. اما ممکن است از خود بپرسید، آیا شخص دیگری قبلاً آزمایشاتی انجام داده است که بتوانید از آنها بهره مند شوید؟ بله!

زمان بندی در ایمیل مارکتینگ

در مطالعه ای که توسط GetResponse انجام شد، آنها دریافتند که سه شنبه ها بیشترین نرخ بازدید و کلیک را دارند. با این حال، یک مطالعه از Yes Marketing نشان داد که شنبه ها بهترین روزها هستند.

نکته اصلی در زمان ارسال ایمیل این است که روزی از زندگی کاربران خاص خود را تصور کنید. صبح ، عصر چه می کنند؟ روز کاری آنها چگونه است؟ چقدر دیر وقت شب ها بیدار می مانند؟ صبح چقدر زود بلند می شوند؟ همه این سوالات به شما کمک می کند تا در مورد بهترین زمان ارسال ایمیل خود تصمیم بگیرید.

در ایمیل مارکتینگ موضوع خود را برجسته کنید

وقتی نوبت به باز کردن ایمیل و نرخ کلیک می رسد، خطوط موضوعی شما همه چیز هستند. وظیفه شما این است که خطوط موضوعی خود را برجسته کنید. در اینجا چند نکته برای ساخت خطوط موضوعی خلاق وجود دارد:

 • کنجکاوی را جلب کنید، اما خیلی زیرک نباشید. شما می خواهید آنها را به اندازه کافی کنجکاو کنید تا ترغیب شوند و کلیک کنند، اما نه اینکه آنقدر رمزآلود باشید که کاربر هیچ سرنخی از آنچه دارید صحبت می کنید، متوجه نشود.
 • اعداد را وارد کنید. چیزی در مورد اعداد وجود دارد که چشم را به خود جلب می کند.
 • از لحن دوستانه استفاده کنید.
 • به زبان و سبکی که کاربران شما از آنها استفاده می کنند، به ویژه هنگام صحبت با دوستانشان صحبت کنید.

برای یک نفر فقط ایمیل بنویسید

وقتی محتوای پیام و موضوع خود را تهیه می کنید، طبیعی است که به هزاران نفری که قصد دریافت آن را دارند فکر کنید. با این حال، نوشتن گویی که با یک شخص صحبت می کنید، با یک موضوع شخصی و یک پیام شخصی بسیار موثرتر است.

برای نوشتن این روش، باید واقعاً شخصیت خریدار خود را بشناسید. شما باید مشکلات، خواسته ها، ارزش های آنها، امثال آنها و عدم تمایل آنها را درک کنید مثلا نام کوچیک شخص را اینگونه صدا کنید: محمد عزیز!

ایمیل نویسی در ایمیل مارکتینگ

مثل یک دوست بنویسید

هنگام نوشتن ایمیل های خود، برند شرکت خود را کنار بگذارید و مانند یک دوست بنویسید. این تنها راه جذابیت واقعی کاربران و جلب آنها برای باز کردن و کلیک روی ایمیل های شماست.

این باعث می شود ایمیل کاملا شخصی تر به نظر برسد و احتمال اینکه گیرندگان شما به سادگی پیام شما را حذف کرده و ادامه دهند ، کمتر می کند.

به یاد داشته باشید: در این عصر اطلاعات، همه به دنبال دلیلی برای نادیده گرفتن ایمیل های شما هستند. آنها به دنبال دلیل برای خواندن آنها نیستند. اما اگر در سطح شخصی با آن ها ارتباط برقرار کنید ، شانس بیشتری برای باز کردن آن ایمیل خواهید داشت.

محتوای شگفت انگیز همراه همیشگی ایمیل مارکتینگ

ممکن است فکر کنید که وقتی مشترک ایمیل شما را باز می کند، اساساً در این جنگ پیروز شده اید. با این حال، محتوای واقعی ایمیل شما نقش مهمی دارد.

تاثیر محتوا در ایمیل مارکتینگ

به همین دلیل است که اگر مشترکان شما از محتوای شما راضی هستند، به احتمال زیاد در آینده ایمیل های شما را باز می کنند. آنها حتی ممکن است مشتاقانه پیش بینی ایمیل های شما را شروع کنند. برعکس، اگر کاربر از آنچه در ایمیل شما دریافت کرده ناراضی است، احتمالاً دیگر قصد باز کردن ایمیل شما را ندارند.

بنابراین چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که مشترکان از محتوای ایمیل شما راضی هستند؟ ساده: آن را عالی  و بهینه کنید. پیوند به منابع فوق العاده ارزشمند، مانند یک کتاب الکترونیکی رایگان، یک پست حماسی وبلاگ یا یک وبینار.

در ایمیل مارکتینگ نکته اصلی این است که مطمئن شوید ایمیل را فقط برای ارسال ایمیل، ارسال نمی کنید. هر بار که چیزی را ایمیل می کنید، باید چیزی با ارزش واقعی ارائه دهید. هرچه ارزش هر ایمیلی که می نویسید بیشتر باشد، مشترکان شما وفادارتر می شوند و نرخ باز شدن ایمیل شما افزایش می یابد.

مقداری شوخ طبعی تزریق کنید

شوخ طبعی راهی برای ایجاد یک ارتباط فوری و سریع با مردم را دارد. اما فرد خیلی بامزه ای نباشید چطور؟  باهوش یا شوخ طبع بودن همیشه آسان نیست، و سعی کنید تلاش خود را در محدودیت های محدود به موضوع ایمیل قرار دهید.

تاثیر لحن در ایمیل مارکتینگ

خوشبختانه برای گرفتن ایمیل طنز نیازی نیست که کمدین باشید. مهم این است که واقعاً گیرندگان خود را بشناسید و به آنها پاسخ دهید. در اینجا مثالی از یک ایمیل خنده دار است که برای کاربرانی که مدتی غیرفعال هستند ارسال می شود.

سلام [نام کوچک] ، من سعی کردم با شما درمورد [پیشنهاد ارزش] تماس بگیرم و هیچ جوابی ندادی. به من بگو اگر:

 1. همه چیز اوکی هست و من دیگر مزاحم شما نمی شوم.
 2. شما علاقه مند هستید اما هنوز هنوز پاسخی نداده اید.
 3. من باید سه ماه دیگر پیگیری کنم.
 4. شما توسط یک اسب آبی تعقیب می شوید و باید من با کنترل حیوانات تماس بگیرم.

همچنین می توانید GIF های متحرک خنده دار را در ایمیل های خود یا یک ویدیوی خنده دار وارد کنید. باز هم، برای اضافه کردن شوخ طبعی و شخصیت به ایمیل های شما، نیازی به کمدین بودن نیست، فقط باید بیرون از چارچوب فکر کنید.

بهینه سازی ایمیل برای تلفن همراه

بسته به نوع مخاطب، محصول و نوع ایمیل شما، ایمیل تلفن همراه 67٪ از کل ایمیل را باز می کند. شما به راحتی نمی توانید کاربران تلفن همراه خود را نادیده بگیرید، باید آنها را مجذوب خود کنید.

اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما رسپانسیو است و شامل رسانه هایی است که به راحتی قابل بارگیری هستند. این واقعیت را نیز در نظر بگیرید که صفحه نمایش موبایل کوچکتر است، بنابراین ممکن است خطوط موضوعی طولانی در دستگاه های تلفن همراه نشان داده نشود.

 اینجا چند نکته دیگر برای جذابیت کاربران تلفن همراه آورده شده است:

بهینه سازی ایمیل برای گوشی

 • قالب بندی را ساده (تک ستونی) و با عرض کمتر از 600 پیکسل انجام دهید.
 • از یک قلم بزرگتر استفاده کنید. فونت های کوچک به سختی قابل خواندن در موبایل هستند.
 • تصور نکنید که تصاویر درحال نمایش هستند (Android) به طور پیش فرض تصاویر را خاموش می کند. مطمئن شوید که بدون آنها خوب به نظر می رسد.
 • برای کاهش زمان بارگیری از تصاویر کوچکتر استفاده کنید.
 • از یک دکمه بزرگ تماس برای عمل استفاده کنید(call to action).
 • دو پیوند را کنار هم قرار ندهید. به این ترتیب، کاربر اشتباهی روی یکی دیگه ممکن است ضربه بزند.

اتوماتیک کردن ایمیل خود از طریق Autoresponder

اگر از ابتدا این کار را دنبال می کردید، اکنون یاد گرفته اید که چگونه کمپین ایمیل مارکتینگ خود را رشد دهید، لیست خود را تقسیم بندی کرده اید تا نامه های ایمیل شما با هرکاربر بسیار مرتبط باشد و شما یاد گرفته اید که چگونه ایمیل های شگفت آور و موثری ارسال کنید که نرخ بازشدن بالایی دارند. اکنون آماده اید تا فرآیند را اتوماتیک کرده و مبارزات خود را به ماشین های پول ساز تبدیل کنید!

مسلماً سری Autoresponder قدرتمندترین ابزار بازاریابی آنلاین برای انجام فروش است. این به شما کمک می کند تا لیست ایمیل خود را با موفقیت درگیر کنید، روابط خود را برقرار کرده و مشتریان را به خریداران تبدیل کنید.

Autoresponder چیست؟

autoresponder در ایمیل مارکتینگ

در حوضه ایمیل مارکتینگ یک اصطلاحی وجود دارد به نام Autoresponder که دنباله ای از نامه های الکترونیکی است که به طور خودکار برای بخشی از افراد در لیست ایمیل شما ارسال می شود و با یک رویداد خاص ایجاد می شود، مانند،کنار گذاشتن سبد خرید، بارگیری PDF یا خرید محصول .

محتوای یک مجموعه Autoresponder  ایمیل از قبل ایجاد شده و تنظیم شده است تا در زمان مناسب با کمک نرم افزار بازاریابی ایمیل شما ارسال شود. هر کسب و کار آنلاین به دو دلیل اصلی به یک سری Autoresponder نیاز دارد:

 1. آنها با ارائه اطلاعات، و همچنین آموزش تصمیم گیری بهتر از طریق فرآیند پردازش خودکار، منجر به پیشرفت شما می شوند.
 2. آنها با کمک به شما در ایجاد “دانستن، دوست داشتن و اعتماد” قبل از درخواست فروش، مشتریان را تبدیل به خریدار می کنند.

چگونه می توانم یک استراتژی ایمیل مارکتینگ بسازم؟

استراتژی در ایمیل مارکتینگ

این راهنما یک روش عالی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی در ایمیل مارکتینگ می باشد که شامل موارد زیر می شود:

 • برای کمپین ایمیل خود هدفی تعیین کنید.
 • درباره انواع ایمیلی که ارسال می کنید تصمیم بگیرید.
 • بخش مخاطبان خود را انتخاب کنید.
 • فناوری مناسب را انتخاب کنید.
 • برای ایمیل ها و پیگیری ها برنامه ریزی کنید.
 • موضوع کامل را بسازید.
 • نسخه ایمیل مارکتینگ خود را بنویسید.
 • ایمیل خود را طراحی کنید.
 • کمپین ایمیل خود را آزمایش و پیگیری کنید.

چند بار باید ایمیل های بازاریابی ارسال کنیم؟

هنگام صحبت در مورد اینکه چند بار ایمیل های بازاریابی ارسال کنید، هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد، بنابراین توصیه می کنیم از مشترکان خود بپرسید که چند وقت می خواهند از شما بشنوند. همچنین می توانید برخی از تست های A / B را انجام دهید تا ببینید کدام بهترین عملکرد را در ایمیل مارکتینگ دارد. به طور کلی، شما می خواهید بیشتر با مشترکان جدیدتر تماس بگیرید زیرا آنها تازه شما را می شناسنند

چه زمانی باید ایمیل های بازاریابی ارسال کنیم؟

در ایمیل مارکتینگ زمان بندی بسیار مهم می باشد، زمان بسته به هدف شما می تواند بسیار متفاوت باشد. توصیه ما این است که این مورد را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی بهترین نتیجه را برای کاربران شما دارد. شما می توانید از Google  Analytics بازدید کنید تا بفهمید کاربران شما چه زمانی بیشترین فعالیت را دارند تا ایمیل های خود را در آن زمان ارسال کنید.

چه معیارهای در ایمیل مارکتینگ را باید پیگیری کنیم؟

3  معیار اصلی در ایمیل مارکتینگ عبارتند از:

 • قابلیت تحویل: تعداد ایمیل هایی است که شما آن را با موفقیت به ایمیل گیرنده فرستاده اید.
 • نرخ باز (open rate): تعداد کاربرانی است که ایمیل شما را باز کرده اند.
 • نرخ کلیک کردن (Click-Through-Rate): درصد مشترکینی را نشان می دهد که روی پیوند در ایمیل شما کلیک کرده اند.

نتیجه گیری

ایمیل مارکتینگ یکی از مهم ترین و بهترین استراتژی های بازاریابی است که بسیاری از کسب و کارهای آنلاین از آن بهره می گیرند. اگر از روش هایی که در این مقاله معرفی کردیم استفاده کنید قطعا می توانید به بهبود ترافیک سایت و افزایش نرخ تبدیل کمک کنید. ایمیل مارکتینگ نه تنها به افزایش نرخ تبدیل می انجامد بلکه سئو سایت را نیز بهبود می دهد.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا