آموزش تصویری افزونه سئو وردپرس All in One SEO Pack


عناوین محتوا

ما برای موفقیت در هر عرصه ای، نیاز به استفاده حرفه ای از ابزارهای ممکن داریم. همیشه آن شخصی موفق می شود که از ابزارهایی که در دسترس او قرار داده می شود، به بهترین نحو ممکن استفاده کند. در سئو نیز داستان همین است.شما باید از ابزارهای خیلی خیلی زیادی که در زمینه سئو هستند، بهترین ها را انتخاب و نحوه استفاده حرفه ای از آن ها را یاد بگیرید تا راه موفقیت در این حیطه، به صورت خود به خود به رویتان باز شود.

پیش از این در مقاله ای که راجع به بهترین افزونه های سئو جایگزین Yoast SEO بود، افزونه All in One SEO Pack را به عنوان یکی از بهترین جایگزین های افزونه Yoast معرفی کردیم. امروز و در طی این قسمت از آموزش سئو نیز آموزش کامل و تصویری افزونه سئو وردپرس All in One را خواهیم داشت. پس با ما همراه باشید تا در مورد این مقاله اطلاعات کامل و مفیدی را به دست بیاورید. هم چنین بتوانید آن را روی سیستم وردپرسی خود نصب و از آن استفاده نمایید.

افزونه all in one seo pack

راه اندازی ونصب

پس از دانلود افزونه All in One SEO pack، آن را نصب می کنیم. بعد از نصب آن از طریق قسمت ادمین وردپرس وارد افزونه می شویم؛ سپس از طریق All in one seo وارد قسمت General Settings می شویم.

افزونه All in one seo pack

تنظیمات افزونه

این افزونه تنظیمات زیادی دارد و هر کدام برای قسمتی از سئو کاربرد دارد که در ادامه به همه آن ها خواهیم پرداخت.

تنظیمات صفحه اصلی

در این صفحه از تنظیمات افزونه، شما دسترسی دارید که برای صفحه اصلی خود یک عنوان تعیین کنید ودر راستای اهداف سئویی خود در آن از کلمه کلیدی استفاده کنید. هم چنین در صورت خالی بودن این بخش، افزونه به صورت خوکار عنوان پیش فرض سایت را در آن قرار می دهد. در ادامه تنظیمات صفحه اصلی نیز می توانید برای صفحه اصلی تان دیسکریپشن یا توضیحات اضافه کنید و باید این نکته که بیش تر از 160 کاراکتر نمی شود استفاده کرد، را نیز رعایت کنیم. در صورت خالی بودن این قسمت،افزونه این متاتگ را خالی خواهد گذاشت.

آموزش استفاده از افزونه all in one seo pack

تنظیمات عنوان صفحه

در این قسمت از تنظیمات کلی افزونه، شما میتوانید بر عنوان تمامی صفحات سایت دسترسی داشته باشید. در گزینه اول مدیریت عنوان صفحه، از تم سایت گرفته شده و به این افزونه داده می شود که پیشنهاد می کنیم که آن را فعال کنید. دو مورد بعدی کاملا واضح است و بعد از آن در home page title format، نیز اجازه دهید که در همان حالت page title بماند.

اموزش افزونه all in one seo pack

تنظیمات صفحه نمایش

در این قسمت شما می توانید اجازه نمایش عنوان و تگ متاتوضیحات را فعال و غیر فعال کنید. هم چنین اجازه دسترسی و نمایش منو و تولبار نیز در این قسمت قابل تنظیم است. پیشنهاد می کنیم که به تنظیمات این قسمت دست نزنید و آن را همان طور که در تصویر مشخص است، ثابت نگه دارید.

اموزش استفاده از افزونه all in one

تنظیمات تاییدیه گوگل و سایر موتور جست و جوها

اگر شما از سرچ کنسول گوگل استفاده می کنید، حتما می دانید که برای اولین بار هنگام استفاده از آن، از شما می خواهد که تائید کنید که دامین و وب سایت متعلق به شماست. شما در این قسمت میتوانید کد تائیدیه را وارد کنید. در ضمن پیشنهاد می کنیم که در صورت عدم استفاده از گوگل سرچ کنسول هر چه سریع تر برای فعالسازی آن اقدام کنید.(آموزش کامل 0 تا 100 گوگل سرچ کنسول)

آموزش استفاده از all in one

تنظیمات نوایندکس No Index

در این قسمت شما می توانید تنظیم کنید که کدام قسمت ها از سایت ها شامل ایندکس بشوند و کدام قسمت از سایت نه؛ هم چنین علاوه بر نو ایندکس، شما قابلیت هایی همانند نوفالو و… را نیز دارا می باشید که متناسب با نیاز و اهداف سئو سایتتان می توانید از این قسمت استفاده کنید. مثلا میتوانید دسترسی ربات های گوگل برای ایندکس کردن پست ها را ببندید. البته این افزونه به صورت خود به خود دسترسی برای ایندکس صفحات آرشیو و صفحات نویسنده را می بندد؛ چون از طرف گوگل ممکن است به دلیل محتوای تکراری جریمه شوید.

تنظیمات all in one seo pack

تنظیمات کلمات کلیدی

در این قسمت، شما تنظیمات کلمات کلیدی را برعهده دارید. طبق گفته کارشناسان گوگل، استفاده از متاتگ کلمه کلیدی، در حال حاضر بر روی سئوسایت شما تاثیری نخواهد گذاشت. پس استفاده از این متاتگ را پیشنهاد نمی کنیم و حتما تیک آن را بردارید.

اموزش افزونه all in one seo pack

فعالسازی تنظیمات دیگر این افزونه

این افزونه تنظیمات دیگری نیز دارد ولی برای فعالسازی این قسمت از تنظیمات شما باید وارد قسمت features manager شوید و آن ها را فعال کنید. این قسمت ها شامل نقشه سایت، شبکه های اجتماعی، فایل robots.txt وادیتور فایل می باشد.

نتیجه گیری

بعد از مطالعه ویژگی ها و امکاناتی که افزونه All in One SEO pack در اختیار شما قرار می دهد، فکر می کنیم که شما نیز با ما هم عقیده باشید که این افزونه جزو بهترین ها برای سئو وب سایت وردپرسی شما می باشد. پس حالا که شما آموزش کار با آن را بلدید، فقط نصب و استفاده از آن مانده است.

امیدواریم از مقاله راضی بوده باشید. در ضمن اگر شما نیاز دارید که سئو را بر روی وب سایت خود اقدام کنید، اما وقت کافی ندارید، تیم ما خدمات سئو حتی سئو عربی نیز ارائه می دهد که میتوانید از آن استفاده نمایید.

سعید حسن آبادیمشاهده نوشته ها

سعید حسن آبادی هستم، متخصص و استراتژیست سئو دیجیتال مارکتر و مدیر محصول گذشته، سئو کار امروز سئو مستر وبسایت‌های Rond.ir ، Monta.ir ، Nam.ir و ...

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا