14 روش طلایی برای سئو سایت فروشگاهی

۱۴ روش سئو سایت فروشگاهی

عناوین محتوا

مشتری امروزه بیشتر به فروش آنلاین و فروشگاه های اینترنتی راغب است. اگر شما صاحب یک وب سایت فروشگاه اینترنتی هستید و میخواهید با استفاده از تکنیک های سئو سایت فروش خود را بیشتر کنید با ما همراه باشید.

اولین چیزی که در سایت فروشگاه اینترنتی شما مهم است جلب مشتری است. برای این کار وب سایت شما باید یا رتبه یک یا حداقل در صفحه اول نتایج باشد تا توسط جستجوگر دیده شود. اگر میخواهید از بین صد ها سایت فروشگاهی، سایت شما رتبه خوبی داشته باشد پس باید از تکنیک های سئو سایت فروشگاهی به خوبی استفاده کنید.

 

سئو سایت فروشگاهی

تکنیک های سئو سایت فروشگاهی

1.رابط کاربری خوب

قبل از اقدام برای سئو سایت فروشگاهی طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر با ۳ کلیک به فرآیند خرید برسد. از نظر بازاریابی محتوا و قیف بازاریابی اگر شما میخواهید مشتری جلب کنید اول باید فرد جستجوگر که یک غریبه است را به سایت خود دعوت کنید . در مرحله دوم جستجوگر با سایت شما احساس راحتی کند تا تبدیل به کاربر شود.

در مرحله سوم کاربر را با روش های بازاریابی به خرید تشویق کنید و در مرحله آخر کاربر مشتری میشود و حتی برند شما را تبلیغ میکند. داشتن راهنما یا توضیحاتی که کاربر را راهنمایی کنند تا چگونه خرید کند بسیار کمکتان میکند. تمام دسته بندی ها و فیلتر های محصولات باید کاملا مشخص باشد. کاربر با حداقل تعداد کلیک باید به محصول دلخواهش برسد.

2.سئو داخلی را تقویت کنید.

برای سئو سایت فروشگاهی باید تمام فاکتورهای سئو داخلی را رعایت کنید. این فاکتور ها شامل انتخاب عنوان جذاب که شامل کلمه کلیدی باشد، توضیحات کافی و ساده و در عین حال بیان کردن خصوصیات اختصاصی محصول (دقت کنید که شما باید با صداقت با کاربران رفتار کنید)، لینک سازی های داخلی و بسیاری نکات دیگر میباشد.

تکنیک های سئو سایت فروشگاهی

3. لینک سازی های داخلی

لینک زدن به صفحات دیگر وب سایت باعث افزایش زمان حضور کاربر در سایت میشود و کاربر با محصولات دیگر شما آشنا میشود. همین باعث بالا رفتن رتبه سایت و بهبود سئو سایت فروشگاهی می شود.

4. سرعت سایت در سئو سایت فروشگاهی

شما باید حتما بدانید کاربر اصلا تحمل سایتی که دیر لود شود را ندارد و فورا از آن خارج میشود. سرعت سایت جزء فاکتورهای سئو تکنیکال است. شما با ابزار هایی مانند Page speed insight میتوانید سرعت سایت خود را افزایش بدهید. با بهینه سازی تصاویر و ویدئوها سرعت سایت خود را تحت کنترل داشته باشید.

5. ریسپانسیو بودن سایت

امروزه بیشتر جستجو کنندگان از طریق موبایل و تبلت سایت ها را می گردند. اگر سایت شما واکنش گرا نباشد قطعا از رقبایتان خیلی عقب می افتید و طبیعتا مشتری های زیادی را از دست میدهید. پس این نکته مهم در سئو سایت فروشگاهی را حتما رعایت کنید. 

ریسپانسیو بودن سایت فروشگاهی

6. مدیریت کلمات کلیدی در سئو سایت فروشگاهی

یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو سایت فروشگاهی مدیریت کلمات کلیدی است. شما باید دقت کنید و بفهمید کاربران دقیقا از چه کلماتی برای جستجوی محصولات دلخواهشان استفاده میکنند. میتوانید با ابزاری نظیر keyword planner یا بررسی نتایجی که خود گوگل به ما نشان میدهد کلمات کلیدی که کاربران جستجو میکنند را استخراج کنید.

7.انکرتکست مناسب

سایت های فروشگاه های اینترنتی به دلیل فروش محصولات مشابه در صفحات متمایز صفحات زیادی دارند. مثلا کفش می فروشند اما این کفش ها فقط در رنگ و جنس و سایز باهم تفاوت دارند، هر کدام از این محصولات صفحه ی مخصوص خودشان را دارند و طبیعتا یک آدرس منحصر به فرد. نباید یک آدرس به دو صفحه اشاره کند یا بر عکس، یک صفحه دو آدرس داشته باشد (در این مورد میتوانید از تگ های کنونیکال استفاده کنید) .

انکرتکست (Anchor Text) مناسب، انکر تکستی است که کاملا متناسب با محصول و موضوع صفحه باشد. میتوانید از کلمه کلیدی استفاده کنید اما نمیتوانید از یک انکرتکست برای چندین صفحه استفاده کنید.

8. محتوای با کیفیت و یونیک درباره ی محصولات

همان طور که پیش تر اشاره کردیم شما باید درباره ی هر محصول توضیح کافی به کاربران بدهید. اگر به سایت دیجی کالا سر زده باشید حتما دیده اید که برای هر محصول توضیحات تخصصی و مزایا و معایب را نوشته اند. تمام این محتواها برای جلب اعتماد کاربر است. کاربر شما باید به شما اطمینان کند تا مشتری شما بشود.

9. لینک سازی خارجی (بک لینک)

سعی کنید به سایت های معتبر لینک بدهید یا لینک آنها را بگیرید. هرگز فکر نکنید اگر بک لینک سایت های معتبر را در وب سایت خود قرار دهید ضرر کرده اید ، اتفاقا این برای شما یک اعتبار محسوب میشود. در صفحات اجتماعی مانند اینستگرام، تلگرام ، فعال باشید. مردم این روزها زمان زیادی در صفحات اجتماعی میگذرانند و فعالیت شما باعث آشنا شدن آنها با برند و فروشگاه شما میشود.

سئو سایت فروشگاه

10.آنالیز رقبا در سئو سایت فروشگاهی

ممکن است تمام فاکتورهای سئو داخلی و سئو خارجی را انجام داده باشید اما هنوز هم از رقبایتان عقبید. هدف اصلی شما باید رضایت کاربر و در نهایت رسیدن به رتبه ۱ موتور جستجو باشد، پس برای این کار باید از فعالیت های رقبایتان مطلع باشید. از ابزار های Alexa . SpyFu ,moz برای آنالیز رقیبان استفاده کنید تا تکنیک های آنان درمورد اینکه از چه کلمات کلیدی استفاده میکنند، به کدام سایت ها بک لینک ها داده اند، لینک سازی داخلی آنها و بسیاری تکنیک های دیگر را بفهمید.

11. دسته بندی و برچسب ها

از نظر گوگل فرقی بین دسته بندی با برچسب وجود ندارد. بخاطر همین از استفاده بیش از حد و یا وارد کردن کلمات کلیدی نامرتبط باید خودداری کنید. در نظر داشته باشید که اگر از برچسب ها برای اضافه کردن کلمات کلیدی غیر مرتبط یا حتی انواع مختلف کلمات کلیدی استفاده بکنید نتیجه عکس برای شما خواهد داشت. ما توصیه میکنیم به دلیل محتوای ضعیف و تکراری برچسب از دسته بندی استفاده کنید.

12. از تصاویر واضح و با کیفیت و در عین حال با حجم کم استفاده کنید تا سرعت سایت را پایین نیاورد.

همچنین از ویدئو هم برای تجربه کاربری بهتر استفاده کنید، کاربران از ویدئو و اینفوگرافیک ها بسیار خوششان می آید. حتما برای عکس ها تگ alt بگذارید تا گر عکس لود نشد کاربر بتواند محتوا و موضوع عکس را بفهمد و همچنین برای موتورهای جستجو قابل فهم باشند.

E-commerce افزونه سایت فروشگاهی

13. صفحات خالی که محصولی ندارند را به صفحات مرتبط و جالب دیگر ریدایرکت کنید

کاربر هرگز نباید با یک صفحه خالی یا ارور 404 رو به رو شود پس صفحاتی که دیگر در دسترس نیستند را به صفحات دیگر سایتتان ریدایرکت 301 بزنید.

14.فضا برای نظرات کاربران بگذارید.

هر چقدر با کاربران خود در ارتباط باشید و از نظرات و انتقادات و پیشنهادات آنها استفاده کنید اعتماد آنها را جلب می کنید تا دوباره به سایت شما برگردند. همین امر تاثیر بی نظیری بر روی سئو سایت فروشگاهی دارد.

نتیجه گیری

سئو سایت فروشگاهی نیازمند تلاش بسیار است چون رقبای این صنعت بسیار زیاد هستند. پس اگر به دنبال رتبه ۱ گوگل هستید باید محتوا و بهینه سازی مناسب داشته باشید. مطمئنا رسیدن به این هدف مدتی طول میکشد اما با به کار گیری تکنیک های اصولی سئو و رضایت و اعتماد مشتریان میتوانید گوگل را هم از خودتان راضی کنید. میتوانید برای خدمات سئو سایت خود از تیم سئو اینجا کمک بگیرید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا