کامنت مارکتینگ چیست؟ و تکنیک های آن

کامنت مارکتینگ چیست و تاثیر آن در سئو

عناوین محتوا

کامنت مارکتینگ یا بازاریابی دیدگاه، یکی از قدیمی ترین شیوه های بازاریابی و بهبود سئو سایت است. با اینکه کامنت دادن این روزها خیلی کمتر شده ولی باز هم میتوان گفت کامنت مارکتینگ تاثیر خود را بر معرفی برند و سایت ما میگذارد  اما به شرطی که تکنیک های اصولی آن را رعایت کنیم. امروز در این مقاله ما میخواهیم درمورد تکنیک های موثر در بازاریابی دیدگاه صحبت کنیم. پس با تیم سئو اینجا همراه باشید.

چرا کامنت مارکتینگ مهم است؟

کامنت مارکتینگ مهم است چون بک لینک مهم است. همان طور که میدانید بک لینک سازی یکی از مهم ترین روش های سئو خارجی است. داشتن بک لینک های با کیفیت از سایت های دیگر برای موتورهای جستجو مهم است و رتبه سایت شما را خیلی بالا میبرد.

یکی از روش های بک لینک دهی، بک لینک در کامنت است. شما در سایت های دیگر در قسمت نظرات، میتوانید یک توضیح مختصر، url یا لینک سایت خود را قرار دهید. به خاطر اینکه بیشتر سایت هایی که لینکشان در قسمت نظرات گذاشته میشود اسپم هستند، نه مدیران وب سایت اجازه بک لینک در کامنت را میدهند و نه موتورهای جستجو مثل قبل به بک لینک دهی ا این طریق اهمیت میدهند.

البته این مسئله، کلی نیست اما در بیشتر سایت های فارسی اجازه بک لینک در کامنت نداریم. اگر هم بک لینک بگذارید احتمالا توسط مسئول کامنت ها نظر شما به حذف میشود. پس باید برای کامنت مارکتینگ درست عمل کنیم.

کامنت مارکتینگ چیست؟

تکنیک های مارکتینگ در سئو

هدف خود از کامنت مارکتینگ را مشخص کنید

باید ببینید هدف شما از کامنت مارکتینگ چیست؟ مثلا برای افزایش ترافیک یک صفحه است یا افزایش بازدید صفحه اجتماعی؟

بعد از مشخص کردن هدف باید برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید.

لیست سایت هایی که میخواهید در آنها کامنت بگذارید را مشخص کنید. تعداد نظراتی که برای پست های آن سایت ها میخواهید بگذارید هم باید مشخص شود.

مودبانه کامنت بگذارید.

اول اجازه بگیرید که لینک سایت خود را بگذارید. مثلا میتوانید بنویسید ” میدانم نباید لینک در کامنت بگذارم اما فکر میکنم محتوای سایت ما به مقاله ی شما مربوط است و در جهت بالا بردن اطلاعات کاربران است.” اگر این طور کامنت بگذارید شاید مسئول نظرات، نظر شما را حذف نکند چون هدف شما بالا بردن اطلاعات کاربران است.

حتما نظرات مرتبط با محتوا بدهید.

دوره  ی کامنت های بی ربط سر آمده. کامنت شما باید مرتبط با محتوای صفحه یا بحث بین کاربران باشد وگرنه هیچ تاثیری ندارد.

حتما در پروفایلتان لینک سایت یا صفحه اجتماعی را بگذارید.

در قسمت نظرات اگر اجازه لینک گذاشتن ندارید میتوانید کاربران را به پروفایل خود هدایت کنید.

تعداد کامنت ها باید زیاد باشد تا کاربران آن وب سایت شناخت نسبی به شما پیدا کنند.

به جای اینکه در سایت های زیادی کامنت کم بگذارید، برترین سایت ها را پیدا کنید و در صفحات مختلف کامنت بگذارید.

جزء اولین کامنت ها باشید.

این مورد تاثیر زیادی در دیده شدن کامنت شما دارد. معمولا کامنت های اول بیشتر از بقیه دیده میشوند.

تاثیر کامنت مارکتینگ  در سئو

در انجمن ها و سایت های پر طرفدار عضو شوید و در صفحاتی که مرتبط با سایت خودتان است کامنت های تخصصی بگذارید.

کاربران دیگر وقتی ببینند شما نظرات تخصصی میدهید ناخودآگاه به سمت شما می آیند و روی پروفایل شما کلیک میکنند و شاید به سایت شما سر زدند.

مخالفت کنید.

البته منظورمان این نیست که الکی مخالفت کنید. شما میتوانید درمورد موضوعی که فکر میکنید اشتباه یا ناقص نوشته شده مخالفت کنید و در کامنت خود به مقاله جامع تر در وب سایت خود اشاره کنید. این طوری کاربران دیگر به شما اطمینان میکنند و به عنوان یک فرد تخصصی به سایت شما سر میزنند.

نتیجه گیری

کامنت مارکتینگ یکی از روش های بازاریابی و همین طور سئو است که هنوز هم کاربرد دارد. با اصول و تکنیک هایی که در همین مقاله گفتیم  میتوانید یک استراتژی خوب برای بهبود سئو سایت خود پیاده سازی کنید.

سئو اینجا

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا