همه چیز درباره ی ابزار جدید MOZ به نام LINK EXPLORER

همه چیز درباره ی ابزار link explorer

عناوین محتوا

سایت Moz  یکی از سایت های آنالیز برای وب سایت هاست . همان طور که میدانید آنالیز سایت خودمان و رقبا تاثیر فوق العاده ای در سئو دارد. این سایت ابزاری به نام Open Site Explorer داشت که با استفاده از بک لینک هایی که وب سایت داشت اعتبار آن صفحه را تعیین میکرد. اما رقبای دیگر مانند Ahrefs  بسیار جلوتر از Moz بودند. به همین خاطر مدیران Moz تصمیم گرفتند که OSE را بازنشسته کنند و در نسخه جدید یعنی Link Explorer تغییرات بسیار بزرگی ایجاد کنند.

اگر میخواهید درباره ی این ابزار و قابلیت هایش اطلاعات کسب کنید، با تیم سئو اینجا همراه باشید.

تفاوت های Link Explorer با Open Site Explorer

تعداد صفحات بیشتری را آنالیز میکند.

در گذشته سایت Moz معیار درستی برای تعیین اعتبار یک دامنه نداشت و تعداد صفحات کمتری را نسبت به رقبایش میتوانست آنالیز کند; اما در حال حاضر طبق آمارها ابزار link explorer  بیش از ۴.۸ میلیارد صفحه را در دو ماه میتواند بررسی کند. این تعداد ۲۰ برابر مقداری است که OSE بررسی میکرد.

ابزار link explorer چیست؟

سرعت آنالیز صفحات بیشتر شده است.

وقتی سرعت بیشتر بشود، طبیعی است که در مدت زمان کمتر، تعداد بیشتری از صفحات سایت را میشود بررسی کرد. علاوه بر این ها معیار بررسی صفحات کمی تغییر کرد. در ابزار link explorer اول صفحاتی که ترافیک ارگانیک دارند را مورد بررسی قرار میدهد. منظور از صفحات با ترافیک ارگانیک، یعنی صفحاتی که هیچ تبلیغی ندارند وکاربران به صورت طبیعی وارد آنها میشوند.

معیارهای ارزیابی صفحه تغییر کرد.

در مقاله گفتیم که ابزار قدیمی OSE، معیارهای جالبی برای تعیین اعتبار یک صفحه نداشت. معیار های open site explorer مطابق با rank  و trust بودند. با ورود link explorer معیار تشخیص اعتبار صفحه (PA)  و دامنه (DA) تغییرات اساسی کرد. قبلا نحوه رتبه بندی بین 1 تا 17 بود اما حالا بین 0 تا 100 است.

اگر افزونه Moz  را بر مرورگر خود نصب کنید به هر سایتی که وارد شوید میتوانید DA و PA آن را ببینید.

ابزار link explorer در سئو چه تاثیری دارد؟

مشاهده و دسترسی به لینک های از دست رفته

یکی از تغییرات بزرگی که link explorer نسبت به ابزار قدیمی اش دارد این است که شما میتوانید لینک های از دست رفته و کل لینک های سایت خود را ببینید.

تفاوت ابزار link explorer با open site explorer

دسترسی به سایت ها فقط با ثبت نام ممکن است.

در ابزار OSE، شما وقتی به صورت رایگان در سایت Moz ثبت نام میکردید هرتعداد سایت را که دلتان میخواست می توانستید بررسی کنید; اما در link explorer شما با ثبت نام رایگان، ماهیانه تا ۱۰ لینک را میتوانید آنالیز کنید. اگر میخواهید تعداد بیشتری از وب سایت ها را آنالیز کنید باید هزینه پرداخت کنید تا این ابزار را بخرید.

اضافه شدن قابلیت List Tracking

 List tracking یک قابلیت جدید و ارزشمند است. شما با list tracking میتوانید یک لیستی از تمام سایت هایی که میخواهید به آنها بک لینک بدهید تهیه کنید. این ابزار هربار که یکی از آن دامنه ها به یک صفحه از سایت شما لینک دهد به شما نشان میدهد. شما حتی میتوانید بفهمید که آن سایت به کدام صفحه ی شما لینک داده است.

بررسی صفحات روزانه شده است.

در نسخه قدیمی یعنی OSE، ماهیانه می توانستید آنالیز لینک های سایت را ببینید; اما در link explorer شما میتوانید روزانه آنالیز لینک ها و همچنین اطلاعات صفحه و دامنه را مشاهده کنید.

نتیجه گیری

ابزار Moz  یکی از ابزارهای مفید برای آنالیز رقباست. این ابزار بخش های مختلفی دارد که نه تنها برای آنالیز رقیبان، بلکه برای بررسی عملکرد سایت خود نیز میتوانید از آن بهره ببرید. Link explorer نسخه آپدیت شده ابزار قدیمی open site explorer است که امکانات زیادی در جهت بررسی سایت به شما میدهد.

شما از این ابزار قدرتمند، میتوانید برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا