چطور از VPN در سئو سایت استفاده کنیم؟

آیا VPN در سئو تاثیر دارد؟

VPN به محافظت و خصوصی سازی داده های کاربران معروف است. علت اینکه کاربران و وب مستران زیادی از VPN استفاده میکنند این است که دیگر ISPها نمیتوانند اطلاعات شما را ببینند و بخوانند چون رمزگذاری شده هستند. تیم سئو اینجا در این مقاله میخواهد درمورد نحوه عملکرد یک VPN و تاثیر آن در سئو سایت صحبت کند.

VPN چطور عمل میکند؟

ساختار VPN درست مانند یک تونل است. شما از بیرون تونل هیچ چیزی در داخل آن را نمیتوانید ببینید. در حالت عادی وقتی شما از گوگل استفاده میکنید تا به یک سایت وارد شوید، تمام اطلاعات شما مانند اینکه چه کسی هستید، آدرس IP شما، به کدام سایت میخواهید بروید و … توسط ISPها پردازش میشوند. VPN با ساختاری که دارد از همان لحظه ای که شما از آن استفاده میکنید تمام اطلاعات مسیر شما را از دید ISPها مخفی میکند. VPN آدرس IP را تغییر میدهد؛ این مزیت VPN بخصوص برای کشورهایی مانند ایران که سایت های زیادی را فیلتر کرده اند خیلی به درد میخورد؛ چون شما با تغییر IP انگار از یک کشور دیگر وارد سایت شده اید و به محتوای سایت مورد نظرتان دسترسی دارید.

به همین دلیل به وی پی ان ، شبکه های خصوصی مجازی میگویند؛ چون تمام داده های دیجیتال شما در یک شبکه خصوصی قرار میگیرد که هیچ کس نمیتواند آنها را ببیند. اگر گوگل بخواهد اطلاعات IP شما را ببیند از سرور VPN درخواست میکند و جواب سرور میتواند بله یا خیر باشد.

 تاثیری VPN در سئو

VPN برای وب مستران چطور کار میکند؟

وب مستران، معمولا بدون اینکه اطلاعات خود را به ISPها تحویل دهند، برای دسترسی به تمام فایل ها در یک سرویس وی پی ان ، ثبت نام و هزینه ای را پرداخت میکنند، یک اپلیکیشن را دانلود میکنند و وقتی آن اپلیکیشن اجرا میشود، کاربران سایت به سرور VPN و همان لوکیشنی که در اپلیکیشن مشخص شده بود متصل میشوند.

 VPN روی سئو محلی و سرچ محلی چه تاثیری دارد؟

VPN روی لوکال سئو یا همان سئو محلی هم تاثیر بد دارد و هم تاثیر خوب. فرض کنید شما میخواهید بازاری در کشور دبی داشته باشید. سرور شما از نظر جغرافیایی در ایران است ولی باید درباره ی بازار محلی دبی کامل تحقیق کنید تا بتوانید در کسب و کارتان موفق شوید. باید ببینید مردم آن کشور چه چیزهایی جستجو میکنند، پیشنهادات مرتبط با کوئری های کاربران در گوگل را ببینید و حتی سایت های رقبایتان را آنالیز کنید.

همه ی این ها نیاز به سرچ محلی دارد. یکی از بهترین راه ها برای حل این مشکل، استفاده از VPN است. به این گونه که IP شما از ایران به امارات تغییر میکند و گوگل فکر می کند شما در امارات هستید و پیشنهادات خود را مطابق جستجوهای محلی دبی ارائه می کند.

از سویی دیگر فرض کنید که شما یک مغازه قالیشویی در غرب تهران دارید. لازمه ی کار شما سرچ محلی است؛ یعنی وقتی کاربر در گوگل یا سایر موتورهای جستجو عبارت “قالیشویی در غرب تهران” را جستجو میکند، احتمال اینکه سایت شما در رتبه ۱ باشد خیلی زیاد است حتی اگر سئو سایت خیلی خوبی هم نداشته باشید. در این شرایط اگر از وی پی ان استفاده کنید نمیتوانید  IPهای کاربران را ببینید و در نتیجه این در تحلیل ترافیک ورودی سایت شما تاثیر بدی میگذارد.

در کل برای کسب و کارهای محلی استفاده از وی پی ان اصلا توصیه نمیشود.

چگونه از VPN برای سئو سایت استفاده کنیم

تاثیر VPN روی سرعت سایت

حتما خودتان هم دقت کرده اید که وقتی با VPN وارد یک سایت میشوید، کمی بیشتر از مواقع عادی، لود شدن سایت طول میکشد. این به دلیل است که وقتی کاربر وارد سایت میشود شما ابتدا داده های او را به سرور وی پی ان خودتان ارسال میکنید تا رمزگشایی و سپس رمزگذاری بشوند و این فرآیند مدت زمانی طول میکشد. البته این زمان خیلی نیست شاید در حد ۲ تا ۳ ثانیه؛ اما به هرحال روی سرعت سایت تاثیر میگذارد و ممکن است کاربران از این کند بودن خوششان نیاید و نرخ پرش سایت بالا برود.

نتیجه گیری

کاربران و صاحبان وب سایت از VPN برای خصوصی سازی دیتاها و اطلاعات خود استفاده میکنند. امروزه که محافظت و خصوصی بودن داده ها از دست هکرها، دولت ها و… اهمیت زیادی دارد، کاربران بیشتری از وی پی ان استفاده میکنند. همچنین با وی پی ان می توانید برای لوکال سئو در یک موقعیت جغرافیایی غیر از مکان فعلی خودتان فعالیت انجام دهید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه سئونمونه کارتماس با ما