الگوریتم موش کور گوگل

الگوریتم موش کور (possum) چیست؟

عناوین محتوا

الگوریتم موش کور گوگل یکی از الگوریتم‌هایی است که در تکمیل دیگر الگوریتم‌های گوگل، به خصوص الگوریتم کبوتر ابداع شده است. البته این الگوریتم از الگوریتم‌های کمتر شناخته شده‌ی گوگل است. این الگوریتم باعث می‌شود تا برخی نتایج کسب و کارهای محلی فیلتر شوند و یا برخی نتایج از دیگر نواحی در SERP ظاهر گردند. در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش سئو قصد داریم تا جزئیاتی بیشتر را درباره‌ی 

الگوریتم موش کور چیست

گوگل در تاریخ 1 سپتامبر 2016 بار دیگر از یکی از الگوریتم های خود به نام موش کور یا possum رونمایی کرد. امروز سایت سئواینجا در این مقاله می‌خواهد درباره این الگوریتم و تاثیر آن در سئو صحبت کند؛ پس با ما همراه باشید. (البته اگر می‌دانید سئو چیست)

تا قبل از انتشار الگوریتم موش کور، کسب و کارهای غیرمحلی شانس زیادی برای حضور در رتبه های برتر گوگل نداشتند. مثلا اگر یک کسی عبارت “رستوران در غرب تهران” را سرچ میکرد، لزوما سایت رستورانی که در غرب تهران نبود نمی‌توانست رتبه ای در نتایج گوگل داشته باشد. اما با پدید آمدن این الگوریتم، کسب و کار های غیر محلی شانس زیادی برای بالا آمدن در سرچ گوگل پیدا کردند. الگوریتم موش کور برای جستجو‌‌ی محلی کاربرد بسزایی دارد، به اینگونه که ممکن است برخی از کسب و کار ها در سرچ محلی فیلتر شوند و نمایش داده نشوند.

الگوریتم موش کور گوگل چیست؟

چرا اسم این الگوریتم را موش کور گذاشتند؟

گفتیم که تمرکز اصلی موش کور بر روی لوکال سئو است. با توجه به دقت زیادی که این الگوریتم دارد ممکن است یک سایتی برای یک کلمه کلیدی در صفحه نتایج گوگل نشان داده شود و گاهی اوقات هم ممکن است در ازای همان کلمه نشان داده نشود. وب مستران در چنین شرایطی ممکن است گیج شوند و فکر کنند سایت آنها گوگل پنالتی شده و به خاطر همین از صفحه نتایج حذف شده است. به همین دلیل به این الگوریتم موش کور میگویند.

نحوه ی کار الگوریتم موش کور چگونه است؟

حال به برسی چگونگی عملکرد الگوریتم موش کور گوگل می‌پردازیم، البته گوگل همواره در حال تغیر دادن و آپدیت کردن الگوریتم های منتشر شده است. 

کمک به کسب و کارهای محلی در لوکال سئو

همان طور که پیش تر در این مقاله گفتیم این الگوریتم به کسب و کارهای محلی کمک میکند تا در صفحه ی نتایج رتبه بهتری به دست بیاورند؛ میتوان گفت الگوریتم possum از این نظر شبیه الگوریتم کبوتر عمل میکند. این الگوریتم به موقعیت مکانی اهمیت میدهد، برای مثال اگر کسب کار شما حومه شهر باشد و بازار کسب کار شما و متقضای های آن از داخل شهر باشند، تا قبل این الگوریتم بالا آمدن شما در سرچ گوگل خیلی سخت بود اما با آمدن این الگوریتم بالا آمدن شما در رتبه بندی گوگل بسیار ساده‌تر شده است.

اما سوال اینجاست که چگونه از الگوریتم موش کور در سئو سایت خود استفاده کنیم؟ برای رسیدن به پاسخ ساده این سوال کمی تأمل کنید.

عملکرد الگوریتم موش کور

 • یکسان سازی آدرس

از دیگر موارد الگوریتم مش کور، یکسان سازی آدرس می‌باشد. که می‌تواند تاثیر زیادی بر سئو محلی سایت شما داشته باشد. موش کور با توجه به آدرسی که شما در گوگل مپ وارد کردید شما را در سئو محلی بالا می آورد. پس دقت کنید که آدرس خود را کاملا صحیح و دقیق وارد کنید و به هیچ عنوان دوتا آدرس برای یک کار انتخاب نکنید. چون پیش آمده که این الگوریتم فقط یکی از آدرس ها را به کاربران نشان میدهد و دیگری را فیلتر میکند.

نکته ای که باید دقت بکنید این است که اگر آدرس خود را تغییر دادید حتما آن را در ابزارهای گوگل، اصلاح نمایید چون الگوریتم possum به این مسئله خیلی حساس است و چیزی که اهمیت دارد آدرس فعلی شماست.

 • اهمیت موقعیت مکانی نسبت به قدمت کسب کار

در الگوریتم موش کور موقیعیت مکانی برای بالا آمدن در سرچ گوگل اهمیت بسازی نسبه به قدمت کسب کار دارد. اتفاقا یکی از خوبی های این الگوریتم این است که به کسب کار های نوپا کمک می‌کند در سرچ های محلی بالا بیایند و این امر بسیار مورد توجه صاحبان کسب کار قرار گرفته است.

 • چگونه از الگوریتم موش کور برای سئو سایت خود استفاده کنیم؟

الگوریتم های گوگل به کار خود ادامه میدهند و شما تنها کاری که باید بکنید این است که با آنها کنار بیایید. اگر کسب و کار شما محلی است حتما از کلمات کلیدی محلی استفاده کنید. موش کور به آدرس های جغرافیایی خیلی اهمیت میدهد. اگر شما آدرس محل کار خود را در گوگل مپ یا Google my business بزنید، با کمک این الگوریتم، میتوانید در جستجوهای محلی رتبه خوبی بگیرید.

نتیجه گیری از الگوریتم موش کور

 • نتیجه گیری

گوگل آسایش و رضایت کاربرانش را با کمک الگوریتم هایش برقرار میکند. الگوریتم موش کور نه تنها به کاربران بلکه به سایت هایی که کارشان متکی به سئو محلی است کمک زیادی میکند. با کمک روش هایی که گفتیم از possum نهایت استفاده را ببرید. اگر نظر یا سوالی در این زمینه یا سئو داشتید تیم مشاوره سئو ما به شما پاسخ خواهند داد.

سئواینجا یک آژانس تخصصی فروش سئو در تهران است. ما در سئواینجا آماده هستیم تا با تیم جوان و متخصص خود، کلیه‌ی شاخص‌های کلیدی عملکردی شما را به شدت افزایش دهیم. وب سایت شما را به صورت تضمینی به صفحات بالاتر منتقل کنیم و درآمد شما را از طریق وب سایتتان بهبود دهیم. نتایجی که ما در پروژه‌های پیشین خود به دست آورده‌ایم، بزرگترین تضمینی است که می‌توانید انتظار آن را داشته باشید.

الگوریتم موش کور یا possum گوگل چیست؟

موش کور یک آپدیت در الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی گوگل است. این الگوریتم تصمیم می‌گیرد که چه زمانی مشاغل در نتایج جستجوی محلی نامرتبط ظاهر شوند. همچنین برخی اوقات برخی مشاغل را از نتایج جستجو فیلتر می‌کنند. این بدان معناست که برخی از مشاغل محلی ممکن است همیشه در یک جستجوی یکسان ظاهر نشوند.

آیا موش کور یک الگوریتم رسمی گوگل است؟

نه؛ این الگوریتم توسط سئوکاران شناسایی ومعرفی شده و هیچگاه گوگل وجود آن را تأیید نکرده است.

الگوریتم موش کور چگونه تعیین می‌کند که کدام نتایج فیلتر شوند؟

با این که نحوه عملکرد آن به روشنی مشخص نیست، برخی از عملکردهای آن قابل پیش بینی هستند. تصور می‌شود این الگوریتم بر اساس وابستگی کسب و کار و آدرس و شماره تلفن‌ها، کسب و کارهای مشابه را حذف و تنها یکی را باقی می‌گذارد.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

4 دیدگاه

  • با سلام خدمت شما
   شما کافی است به آدرس google map(fa) بروید و قسمت های خواسته شده را پر کنید و منتظر ایمیل تاییدیه باشید ممکن است 1 هفته شاید هم 10 دقیقه طول بکشد تا ثبت شود سپس یک آدرسی به شما می دهد که میتوانید در سایت از آن استفاده کنید

 • سلام. این طور که معلومه این الگوریتم رو فقط گوگل برای بهتر کردن سرپ ریلیز کرده؛ پس من وبمستر یا سئوکار چطور باید بر اساسش کارم رو سازمان بدم؟

  • سلام. در اینترنت منابع زیادی در مورد این که چطور وب مسترها و متخصصین سئو سایت باید به اینالگوریتم توجه کنند وجود دارد. معمولا تمرکز بر اینست که باید از قرار دادن اطلاعات تکراری در گوگل مای بیزینس خودداری شود. در آپدیت‌های بعدی بیشتر به توضیح این موضوع خواهیم پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا