همه چیز درباره الگوریتم page layout گوگل

همه چز درباره الگوریتم page layout

عناوین محتوا

حتما برای شماهم پیش آمده که وارد سایتی بشوید که پر از تبلیغات اینترنتی و پاپ آپ باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که پس چرا گوگل که این همه ربات و الگوریتم پیشرفته دارد هیچ اقدامی برای این دسته از سایت ها نمیکند؟ خبر خوب این است که گوگل سال ها پیش به راحتی شما فکر کرده و راه حل این سایت ها الگوریتم page layout است. با سایت سئو اینجا همراه باشید تا درباره ی این الگوریتم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

هدف الگوریتم page layout چیست؟

این الگوریتم در سال 2012 برای جریمه و تنبیه سایت هایی ساخته شد که تبلیغات زیادی میکنند و اعصاب کاربر را به هم میریزند. شاید بگویید خب خیلی از سایت های کسب و کار آنلاین مجبورند برای کسب درآمد تبلیغات اینترنتی داشته باشند; بله ما هم این را میدانیم اما منظور ما این دسته از سایت ها نیست. فرض کنید به محض ورود به سایت، به جای اینکه با محتوایی که به دنبالش هستید رو به رو شوید، با انبوهی از تبلیغات مواجه میشوید.

احتمالا انقدر اسکرول را به سمت پایین میکشید تا بالاخره با چیزی که به خاطرش به این سایت آمدید رو به رو شوید; یا اینکه انقدر از حجم زیاد تبلیغات خسته شدید که دکمه بک را میزنید و سایت را ترک میکنید.

گوگل همیشه به خواسته های کاربرانش توجه زیادی داشته و دارد. وقتی کاربر بدون پیدا کردن محتوای دلخواهش سایت را ترک میکند نه تنها نرخ پرش سایت افزایش میابد بلکه گوگل این را به خاطر می سپارد که این سایت به خاطر تبلیغات زیاد باعث فراری دادن جستجوکننده شده است; پس این سایت را جریمه میکند.

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout کدام سایت ها را جریمه میکند؟

همان طور که گفتیم الگوریتم page layout گوگل، فقط سایت هایی را جریمه میکند که در ابتدای صفحه تبلیغات و پاپ آپ های آزار دهنده و زیادی را به کاربر نشان میدهند و با بقیه سایت ها کاری ندارد. طبق گفته اعضای ارشد گوگل، این الگوریتم، فقط بر روی یک درصد از کل سایت های انگلیسی زبان تاثیر گذاشته است.

اگر دقت کرده باشید سایت های انگلیسی زبان، خیلی به ندرت پیش می آید که تبلیغات بنری زیادی داشته باشند و این اتفاق آزاردهنده بیشتر در سایت های ایرانی و فارسی زبان میوفتد. اگر شما در سایت خود به اندازه ی کافی و معقول تبلیغ کنید مطمئن باشید که توسط الگوریتم page layout جریمه نمیشوید.

چگونه از شر جریمه الگوریتم page layout خلاص شویم؟

راه حل واضح برای جلوگیری و همچنین خلاص شدن از الگوریتم page layout این است که تبلیغ زیادی در سایت خود نگذارید که کاربر خوشش نیاید و تجربه کاربری بدی هم ایجاد بشود; اما راه های دیگری نیز وجود دارند مانند:

جریمه الگوریتم page layout

  • تا حد امکان از قرار دادن پاپ آپ در صفحه جلوگیری کنید

پاپ آپ ها به شدت روی اعصاب کاربران راه میروند. اگر هم مجبورید که از پاپ آپ استفاده کنید، با توجه به نکاتی که در مقاله پاپ آپ گفتیم اینکار را انجام دهید.

  • از تبلیغات بنری و بین پست ها خودداری کنید

خودتان را جای کاربر بگذارید. شما خوشتان می آید وسط محتوایی که در حال خواندن آن هستید یک تبلیغ ظاهر شود و باعث حواس پرتی شما بشود؟ قطعا نه! پس بهتر است مکان تبلیغات خود را به پایین صفحه و تقریبا در اواخر مطالعه ی کاربر قرار دهید.

  • سرعت سایت را بالا ببرید

با بهینه سازی حجم تصویر و ویدئوها و تکنیک های دیگر افزایش سرعت، از همان اول که کاربر هنوز وارد وب سایت شما نشده تجربه کاربری خوبی ایجاد نمایید.

تاثیر الگوریتم page layout در سئو
  • طراحی سایت با تجربه کاربری بالا

سعی کنید طراحی ظاهری سایت و همچنین هدایت کاربر به مقصدش (navigation) را درست و صحیح در سایت خود پیاده سازی کنید.

چگونه از پنالتی الگوریتم page layout گوگل خارج شویم؟

قبل از انجام هرکاری بهتر است بدانید که بالاترین قسمت صفحه نمایش تحت عنوان above the fold شناخته می شود و برای دستگاه های مختلف، متفاوت است. یعنی شخصی که با گوشی هوشمند وارد سایت شده یا فردی که با کامپیوتر وارد شده است، قسمت بالایی مختلفی را مشاهده می کنند. این امر معیار الگوریتم page layout می باشد.

برای تست صفحه نمایش می توانید از سایت fold tester ، یا ابزار و افزونه های کروم مانند Screen Resolution Tester استفاده نمایید.

تاثیر الگوریتم page layout در سئو

همه الگوریتم های گوگل برای رضایت کاربران به وجود می آوردند. واقعیت این است که تبلیغات به طور مستقیم روی سئو سایت تاثیر ندارد. وجود تبلیغات زیاد باعث ایجاد تجربه کاربری بد، نرخ پرش بالا، کم شدن زمان حضور در سایت و … میشود که این عوامل همگی بر سئو تاثیر دارند.

نتیجه گیری

میتوان گفت تقریبا همه ی کسب و کارهای آنلاین در سایت خود تبلیغ وب سایت های دیگر را میکنند تا درآمد کسب کنند; اما به چه قیمتی؟ اگر تعداد تبلیغات شما از یک حدی بالاتر برود نه تنها توسط الگوریتم page layout گوگل جریمه میشوید بلکه به خاطر تجربه کاربری بد، مشتریان خودتان را هم از دست میدهید. بهتر است به تبلیغات کم بسنده کنید تا هم کاربران و هم ربات های موتورهای جستجو از شما راضی باشند. شما می توانید برای دریافت مشاوره سئو تخصصی با ما تماس بگیرید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا