خداحافظ keyword tools، سلام keyword planner

مزایای ابزار keyword planner

عناوین محتوا

خورشید به روی keyword tools غروب کرد!

ابزار keyword tools، یک منبع مهم برای سئو و گوگل ادوردز رسما بازنشسته شد و وب مستران با یک مشکل اساسی رو به رو شدند; البته که گوگل ما را دست خالی نگذاشت و ابزار جدیدش به نام keyword planner را وارد بازار کرد. درحالی که متخصصان سئو و PPC در سراسر دنیا دارند با keyword tools خداحافظی میکنند، ابزار keyword planner به شدت در حال استقبال شدن است.

تاثیر ابزار keyword planner  در سئو

از نظر عملکرد و کاربرد، keyword planner ترکیبی از ابزار keyword tools و تخمین ترافیک گوگل ادوردز است. این ابزار قدرتمند به کاربران ایده برای کلمات کلیدی میدهد و همچنین میزان ترافیک هر کلمه را هم نشان میدهد; این طوری کاربران متوجه میشوند که سایت آنها به ازای هر کلمه چقدر احتمال دیده شدن در صفحه نتایج را دارد.

کیورد پلنر چیست؟

Keyword Planner یکی از ابزارهای تحقیق بر روی کلمات کلیدی می‌باشد که از آن در پروژه‌های سئو سایت و کمپین‌های ادوردز استفاده می‌شود.

آیا امکان استفاده از keyword planner برای ایرانیان وجود دارد؟

این ابزار جزء ابزارهایی است که ایران را تحریم کرده است و برای استفاده از آن باید از ابزارهای لازم استفاده کرد. همچنین میزان جستجوها براساس آمار جستجوی جهای نشان داده می‌شود.

مقایسه ی keyword tools با keyword planner

ورود به گوگل ادوردز

دسترسی آسان به گوگل ادوردزبه جای اینکه از یک ابزار اضافه استفاده کنیم حالا میتوانیم به حساب کاربری خود در گوگل ادوردز وارد شویم تا از keyword planner استفاده کنیم که البته این دلیل خیلی قانع کننده به نظر نمی آید; چون متخصصان PPC بیشتر زمان خود را باید در گوگل ادز (google ads) بگذرانند پس تفاوت چندانی برایشان ندارد.

دیگر کلماتی که عین کلمه کلیدی باشند در جستجوی صوتی نداریم

ابزار keyword tools این قابلیت را داشت تا داده ها را در ۳ دسته تقسیم کند:

  • Exact: یعنی تعداد جستجوهایی که دقیقا شامل کلمه ای که کاربر سرچ کرده را نشان میدهد.
  • Phrase: این شامل عبارت قبل و بعد کلمه کلیدی است.
  • Broad: این بخش تمام جستجوهایی بر اساس کلمات قبل، بعد و وسط کلمه کلیدی باشند را نشان میداد.

اما در keyword planner فقط جستجوهایی که دقیقا شامل کلمه کلیدی باشد را نشان میدهد.

keyword planner داده های کاربران از تمام دستگاه ها جمع آوری میشود

در keyword tools به طور پیش فرض داده ها را برای کاربران دسکتاپ نشان میداد. در ابزار keyword planner هیچ دستگاه هدفی نداریم. برای همه دیوایس ها مانند موبایل، لپتاپ و تبلت به طور پیش فرض یک نوع داده وجود دارد و داده های وسیع تری را به شما نشان میدهد; به همین دلیل تعداد جستجوهایی که در keyword planner نشان میدهد بیشتر از keyword tools است.  

مزایای keyword planner

تخمین و ارزیابی کلمات کلیدی بیشتر

شما در ابزار keyword planner میتوانید کلمات کلیدی بیشتری درباره ی موضوعی که میخواهید پیدا کنید. میتوانید یک لیست 10000 کلمه ای در آن آپلود کنید. همچنین میتوانید به صورت دستی کلمات را تایپ کنید.

تفاوت ابزار keyword tools با  keyword planner

میتوانید چنیدن لیست کلمات کلیدی داشته باشید.

ممکن است خیلی از شما با نرم افزار اکسل کار کرده باشید و خصوصیت های زیادی را باهم جمع کرده باشید. حالا keyword planner ویژگی جالبی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید هر چندتا لیست مختلف که میخواهید را باهم ترکیب کنید.

ویژگی های keyword planner

تخمین های دسته بندی شده

ابزار keyword planner به شما این امکان را میدهد تا بر اساس منطقه جغرافیایی و بودجه خود، کلمات کلیدی را دسته بندی کنید. این به شما کمک میکند تا نرخ کلیک و تاثیری که بابت کلمات کلیدی دریافت کنید را بهتر تخمین بزنید. با این ابزار شما میتوانید ایده های خصوصی خودتان را ذخیره و بعد در کمپین PPC خود اضافه کنید.

نتیجه گیری

سادگی و کاربرد زیاد این ابزار باعث شده تا خیلی زود وب مستران و متخصصان PPC با ابزار keyword tools خداحافظی کنند. Keyword planner یکی از بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمه کلیدی است. شما به سادگی میتوانید از آن برای اهداف خود استفاده کنید و سئو سایت خود را بهبود دهید. اگر سوالی درباره ی استفاده از این ابزار داشتید بپرسید تا تیم مشاوره سئو ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند. همچنین در صورت لزوم میتوانید سایر خدمات سئو سایت را از سئو اینجا دریافت کنید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا