Keyword Stuffing چیست؟ چرا تکرار کلمه کلیدی اشتباه است؟

تکرار کلمه کلیدی

عناوین محتوا

آیا تا به حال با کارشناس سئو و  بهینه سازی سایت که به مدت سه یا چهار سال فعالیتی در این حوزه انجام نداده است صحبت کرده اید؟ آیا تا به حال از او در مورد Keyword Stuffing یا همان تکرار کلمات کلیدی چیزی پرسیده اید؟ اگر اطلاعات به روزی در زمینه سئو سایت داشته باشید خواهید دید اکثر اطلاعاتی که آن فرد به شما می دهد در حال حاضر منسوخ شده است! بله همینطور است. از آنجا که گوگل هر سال، الگوریتم های خود را بارها و بارها آپدیت و به روز می کند، کارشناسان سئو نیز برای موفقیت در تخصص خود و رساندن سایت ها به رتبه برتر نتایج گوگل باید دانش خود را به روز نگه دارند. به همین دلیل بسیاری از اقداماتی که دو یا سه سال پیش به به خوبی در رتبه دهی تاثیر گذار بوده، در حال حاضر منسوخ شده و در صورت انجام همان کارها، توسط خزنده های گوگل جریمه خواهید شد.

Keyword Stuffing

یکی از فاکتورهای منسوخ شده Keyword Stuffing یا تکرار کلمات کلیدی است. راه های جلوگیری از بوجود آمدن Keyword Stuffing چیست؟ در صورت اجرای این فاکتور ممکن است توسط کدام الگوریتم گوگل جریمه شویم؟

 

در این مقاله از سئو اینجا قصد داریم به بررسی و راهکارهای جلوگیری از بروز Keyword Stuffing یا تکرار بیش از حد استاندارد کلمه کلیدی بپردازیم. با ما همراه باشید.

علت منسوخ شدن Keyword Stuffing توسط گوگل

گوگل رفته رفته درک بهتری از نیازها و رفتارهای کاربران پیدا کرده و همواره در حال بهبود این درک و فهم است. هر موردی که باعث کاهش رضایت کاربران شود گوگل با آن برخورد می کند. به همین دلیل الگوریتم های بسیاری را معرفی کرد تا به خوبی بتواند با سایت هایی که قوانین گوگل را رعایت نمی کنند مبارزه کرده و آنها را جریمه کند. برای آشنایی با تمام الگوریتم ها و تغییرات اعمال شده در آپدیت هر یک از آنها می توانید مقاله آشنایی با الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر نتایج جستجو که توسط کارشناسان سئو اینجا تهیه شده مطالعه کنید.

الگوریتم پاندا

Keyword Stuffing به زبان ساده یعنی استفاده بیش از حد، از کلمه کلیدی هدف در یک صفحه. چند سال پیش، سایت ها با استفاده از این روش به راحتی روی کلماتی که می خواستند جایگاه های خوبی می گرفتند. هر چه تعداد تکرار کلمات کلیدی در صفحه بیشتر بود، شانس آن صفحه برای حضور در بین رتبه های برتر گوگل بالاتر می رفت. اما این کار موجب افت محسوس کیفیت محتواها و بالا رفتن نارضایتی کاربران شده بود که گوگل رفته رفته با آپدیت های متوالی که انجام داد الگوریتم هایی مانند الگوریتم پاندا را راه اندازی کرد تا با این مشکل مقابله کند.

تکرار کلمات کلیدی

وظیفه الگوریتم پاندا بررسی محتوای سایت ها می باشد. این الگوریتم در صورت مشاهده محتواهای کپی، بی کیفیت و یا محتواهایی که از Keyword Stuffing استفاده کرده اند به شدت برخورد و آن ها را جریمه می کند. به این ترتیب استفاده از این فاکتور در بهینه سازی و خدمات سئو سایت ممنوع شد.

راه های تشخیص Keyword Stuffing

معمولا صفحاتی که از Keyword Stuffing یا تکرار بیش از حد کلمه کلیدی استفاده کرده باشند به راحتی قابل تشخیص است. این صفحات در سه بخش از سایت از کلمات کلیدی استفاده می کنند:

  1. استفاده از کلمه کلیدی در عنوان صفحه: این صفحات در عنوان اصلی سایت از کلمه کلیدی استفاده می کنند. البته استفاده از عبارتی جذاب، شامل کلمه کلیدی هدف، بسیار خوب و تاثیر گذار است اما به شرطی که فقط یک بار به کار برده شود.
  2. استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا: معمولا در بخش توضیحات متا این صفحات چندین بار از کلمه کلیدی استفاده شده است که این روش در حال حاضر اشتباه است و تاثیری نخواهد داشت. بجای این کار، استفاده از یک یا دو جمله کوتاه و مفید درمورد صفحه تاثیر زیادی در بهبود سئو سایت می تواند به دنبال داشته باشد.
  3. استفاده از کلمه کلیدی در محتوای صفحه: رسیدیم به اصل مطلب! متاسفانه اگر به محتوای صفحاتی که از Keyword Stuffing استفاده کرده اند نگاه کنید، در هر خط حداقل یک یا دو بار از کلمه کلیدی استفاده شده که به شدت باعث کاهش خوانایی و کیفیت محتوا می شود. الگوریتم پاندا به سرعت متوجه خطای این نوع محتواها می شود و به سرعت واکنش های جدی نشان می دهد.
کلمه کلیدی

راهکارهای جلوگیری از بروز Keyword Stuffing

در حال حاضر حرف اول را محتوای با کیفیت می زند، پس به هیچ عنوان نباید از Keyword Stuffing استفاده کنید. بهترین راه حل برای جلوگیری از بروز این اتفاق رعایت چگالی کلمات کلیدی در محتواست که ما در مقاله مفهوم چگالی کلمات کلیدی یا Keyword Density در سئو به طور کامل توضیح داده ایم. 

برای تاثیرگذاری بیشتر محتوا نباید فقط روی کلمات کلیدی اصلی تمرکز کرد. از آنجا که درک گوگل نسبت به رفتار کاربران بیشتر شده و همچنین مفهوم کلمات را کاملا متوجه می شود می توانید با روش هایی مانند استفاده از کلمات لانگ تیل پر سرچ، استفاده از کلمات LSI و… که در مقاله اصول سئو در تولید محتوا چیست؟ چگونه آنها را رعایت کنیم؟ از سئو اینجا توضیح داده شده تاثیرگذاری محتوای سایت خود را چندین برابر کنید.

بهینه سازی محتوا

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم علت منسوخ شدن Keyword Stuffing پایین آمدن میزان رضایت کاربران در گوگل بوده است. برای اینکه مطمئن باشد اقداماتی که در حال حاضر روی سایتتان انجام می دهید فردا منسوخ نشود، پیشنهاد می کنیم کارهایی انجام دهید که کاربر محور باشد و باعث افزایش رضایت آنها شود. در این صورت گوگل و الگوریتم های گوگل همیشه هوای سایت شما را خواهند داشت. برای اطلاع از جدیدترین آپدیت ها و ترفند های سئو سایت می توانید مطالب موجود در زمینه آموزش سئو که به صورت مقاله، پادکست و ویدئو در سئو اینجا تهیه شده به صورت کاملا رایگان استفاده کنید.

امیدواریم مطالب گفته شده برای شما عزیزان کاربردی و مفید باشد. در صورت داشتن سوال و همچنین دریافت مشاوره سئو می توانید در بخش نظرات با کارشناسان ما در سئو اینجا در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا