9 تا از مهمترین اصول سئو در تولید محتوا

اصول سئو در تولید محتوا

عناوین محتوا

احتمالا تا به حال عبارت Content is king را دیده یا شنیده اید. محتوا پادشاه است! آیا می دانید چرا چنین صفتی برای محتوا در نظر گرفته شده؟ یک محتوا باید چه مسیری را طی کند تا به سمت پادشاهی منسوب شود؟

محتوا در سئو خارجی (Off-Page SEO) و سئو داخلی (On-Page SEO) حرف اول را می‌زند و تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد. شما نمی‌توانید تمام اصول سئو داخلی سایتتان را رعایت کنید بدون اینکه محتوای سئو شده در سایت داشته باشید. در این مقاله اصول سئو در تولید محتوا را برای تولید یک محتوای سئو شده بررسی میکنیم. ما می‌خواهیم دلایل و راه‌های رسیدن محتوا به پادشاهی را در این مقاله به صورت کامل بررسی کنیم.

محتوای سئو شده چیست؟

محتوای سئو شده را می توان به این صورت بیان کرد که منظور تولید محتوایی است که یک سری اصول که در ادامه خواهیم گفت در آن به طور کامل رعایت شده باشد و قابلیت گرفتن جایگاه در نتایج گوگل را داشته باشد. الگوریتم‌های گوگل هنگام بررسی سایت ابتدا محتوای موجود در صفحات سایت را مورد بررسی قرار می‌دهد. پس می‌توان به ارزش و اهمیت محتوای سئو شده و با کیفیت از نظر گوگل پی برد.

تولید محتوای سئو شده

مهمترین تاثیرات محتوای سئو شده

چنانچه شما در فرایند سئو سایت از محتواهایی استفاده کنید که تمامی اصول سئو در تولید محتوا را رعایت کرده باشند و علاوه بر آن دارای موضوعی جذاب و کاربر پسند باشد، می‌تواند نتایج شگفت انگیزی را رقم بزند که از مهمترین آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • گرفتن جایگاه عالی در نتایج گوگل بدون انجام فرایند لینک سازی خارجی
  • افزایش ورودی سایت
  • پایین آوردن نرخ پرش (Bounce Rate)
  • افزایش فروش محصولات (در صورتی که سایت محصولی برای عرضه داشته باشد)
  • تبدیل ورودی‌ها به کاربران ثابت
  • بهبود اعتبار سایت و رتبه الکسا
  • تبدیل شدن به سایت مورد پسند گوگل و کاربران

اصول محتوا نویسی برای سئو چیست؟

در این بخش اصول سئو در تولید محتوا را به تفضیل بررسی خواهیم کرد.

اصل اول: انتخاب کلمه کلیدی مناسب

یکی از اصول سئو در تولید محتوا این است که، قبل از شروع به نوشتن ابتدا باید کلمه کلیدی خود را مشخص نمایید. این کلمات، کلماتی هستند که بیشترین جستجو را دارند و شما قصد دارید سایت خود را روی این کلمات سئو کنید تا زمانی که کاربران این کلمات را جستجو می کنند گوگل شما را در نتایج به نمایش درآورد. برای یافتن بهترین کلمات برای بهینه سازی می‌توانید از مقاله فرمول انتخاب کلمه کلیدی مناسب استفاده کنید.

محتوای بهینه برای سایتاما تنها استفاده از کلمات کلیدی اصلی در محتوا کافی نیست! اصول سئو در تولید محتوا این است که شما باید از کلمات لانگ تیل (Long Tail Keyword) و کلمات مترادف (LSI keywords) نیز در محتوای خود استفاده کنید.

کلمات لانگ تیل (Long Tail Keyword): کلمات لانگ تیل یا کلمات کلیدی دم دراز به کلماتی گفته می شود که شامل کلمه کلیدی اصلی می باشند و به جای تمرکز بر روی یک مفهوم، دقیقا به نیاز می پردازد. مثال: اگر کلمه کلیدی اصلی ما “سئو سایت” باشد، لانگ تیل آن “سئو سایت فروشگاهی” یا “سئو سایت وردپرسی” است.

کلمات مشابه(LSI keywords): کلمات LSI به کلماتی گفته می شود که با یک کلمه یا عبارت، ارتباط معنایی دارد. مثال: اگر کلمه کلیدی اصلی ما “سئو سایت” باشد،کلمات LSI آن می تواند “رسیدن به صفحه اول گوگل” یا “بهبود رتبه سایت” باشد.

حالا که با مفهوم کلمه کلیدی اصلی، کلمات لانگ تیل و کلمات LSI آشنا شدید، مجددا تاکید می‌کنیم باید در محتوا علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی باید از این موارد نیز استفاده شود.

اصل دوم: استفاده از کلمات کلیدی در عنوان

دومین اصل از اصول سئو در تولید محتوا که برای بهینه سازی محتوا استفاده می‌شود این است که، از عنوان مناسب شامل کلمه کلیدی استفاده  شود. یک عنوان مناسب باید علاوه بر اینکه شامل کلمه کلیدی اصلی آن صفحه باشد، باید آنقدر جذاب باشد تا کاربر با دیدن آن در نتایج گوگل بلافاصله کلیک کرده و وارد صفحه شود. عنوان اصلی هر صفحه باید در تگ H1 قرار گیرد. چنانچه با تگ‌های هدینگ آشنایی ندارید، ما در مقاله تگ‌های هدر (H1-H6) چیست؟ چگونه هدینگ‌ها (تیترها) را سئو کنیم؟ به طور کامل توضیح داده‌ایم.

همچنین در تیترهای بین پاراگرافی که استفاده می کنید بهتر است از کلمات کلیدی اصلی یا لانگ تیل استفاده کنید و آن‌ها را با توجه به میزان اهمیتی که دارد در تگ های H2 تا H6 قرار دهیم.

نکته مهم: توجه داشته باشید هر صفحه فقط یک تگ H1 باید داشته باشد. نه بیشتر و نه کمتر!

محتوای سئو شده

اصل سوم: محتوای کپی، خط قرمز گوگل!

شاید مهمترین اصول سئو در تولید محتوا این است که از محتوای کپی استفاده نکنید؛ چرا که گوگل از محتوای کپی بیزار است. به حدی که برای تشخیص این موضوع الگوریتم‌های مشخصی راه اندازی کرده تا با سایت‌هایی که از محتوای کپی استفاده می کنند مبارزه کرده و آن‌ها را به سختی جریمه کند. پس اگر می‌خواهید در نتایج گوگل حضور داشته باشید به هیچ عنوان از محتوای کپی استفاده نکنید.

اصل چهارم: رعایت چگالی کلمات کلیدی

نکته بسیار مهم در امر سئو داخلی و محتوا رعایت چگالی کلمات کلیدی اصلی می‌باشد. بر خلاف سایت‌هایی که در زمینه آموزش سئو فعالیت دارند و می‌گویند که چگالی کلمات درصد مشخصی دارد، اما به هیچ عنوان اینگونه نیست. پیدا کردن چگالی کلمات کلیدی اصول خاص خود را دارد که در مقاله چگالی کلمات کلیدی باید چقدر باشد سئو اینجا به طور کامل توضیح داده شده. پس به عنوان اصول سئو در تولید محتوا چگالی کلمات کلیدی را مدنظر قرار دهید.

اصل پنجم: رعایت علائم نگارشی در متن

یکی از اصول سئو در تولید محتوا که باید به آن توجه داشت، رعایت علائم نگارشی و توجه به خوانایی در متن است. علائم نگارشی تاثیر بسیار زیادی در خوانایی و درک محتوای متنی دارد. در صورت عدم رعایت اصول نگارشی درجه کیفیت محتوای شما پایین خواهد آمد و از آنجا که گوگل نیز این مسئله را به طور کامل متوجه می‌شود، نمره خوبی برای محتوا در نظر نمی‌گیرد؛ زیرا در این صورت میزان رضایت کاربران نیز پایین خواهد آمد. پس رعایت اصول و قواعد نگارشی در تولید محتوای سئو شده بسیار مهم است.

نکات سئو در تولید محتوا

اصل ششم: محتوای کوتاه ممنوع

اصل بعدی در اصول سئو در تولید محتوا، عدم استفاده از محتوای کوتاه است. محتوایی کامل است که علاوه بر رعایت اصول بهینه سازی، جامع و به اندازه کافی نوشته شده باشد. محتواهای کوتاه از نظر گوگل هیچ گونه ارزشی ندارند. پس اگر شما تمامی پارامترها را رعایت کنید اما محتوای کوتاهی نوشته باشید تاثیر چندانی نخواهید دید.

اصل هفتم: استفاده از تصاویر مرتبط

از اصول سئو در تولید محتوا این است که محتواهای بصری نیز در محتوای خود استفاده کنید.بر اساس بررسی‌های انجام شده گوگل به صفحاتی که حداقل یک تصویر دارند 80% بیشتر نسبت به صفحاتی که هیچگونه تصویری ندارند اهمیت می دهد. پس می توان به خوبی اهمیت وجود تصاویر مرتبط لابه لای محتوا از نظر گوگل را متوجه شد.

نکته مهم: تصاویر سایت حتما باید ALT یا متن جایگزین داشته باشند تا گوگل متوجه موضوع تصویر شود.

اصل هشتم: استفاده از ویدیو و پادکست

استفاده از انواع مختلف محتوا از جمله اصول سئو در تولید محتوا است که تاثیر زیادی در سئو سایت دارد. پس اگر می‌خواهید صفحه‌ای کامل و باب میل گوگل داشته باشید تنها به فکر محتوای متنی نباشید. بلکه از محتوای صوتی و ویدیویی مناسب و با کیفیت نیز استفاده کنید تا تاثیر فوق العاده آن را ببینید. زیرا با این کار رضایت کاربران بسیار بالاتر خواهد رفت و این همان چیزی است که گوگل می‌خواهد.
با استفاده از این ابزارها می‌توانید یک بازاریابی محتوایی کاملا حرفه ای داشته باشید.

اصل نهم: لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی از جمله پارامترهای بسیار مهم و تاثیرگذار در سئو داخلی و  تولید محتوای سئو شده است. اگر محتوایی داشته باشید که لینک سازی داخلی در آن انجام نشده باشد به این معناست که این صفحه با هیچ صفحه دیگری از سایت ارتباط ندارد. می‌توانید از هر صفحه از سایت، لابه لای محتوا به صفحه دیگری از سایت که کلمه مرتبط دارد، لینک بدهید.

اصول تولید محتوا متنیبرای مثال، اگر محتوایی در زمینه الگوریتم‌های گوگل نوشته‌اید می‌توانید در محتوای جدید با عبارت الگوریتم‌های گوگل مستقیما به آن صفحه لینک بدهید. علاوه بر این می‌توانید به صفحه اصلی سایت، لندینگ پیج‌ها، صفحات دسته بندی و محصول و… لینک بدهید.

نتیجه گیری

اگر شما تمامی این اصول سئو در تولید محتوا را به درستی رعایت کنید، به خوبی خواهید فهمید چرا به محتوا لقب پادشاه را داده‌اند. یک صفحه با محتوای سئو شده می‌تواند تحول بزرگی در ورودی و فروش محصولات سایتتان ایجاد کند. پس پیشنهاد بهترین شرکت سئو شما این است که هیچوقت از کنار محتوا به آسانی عبور نکنید.

برای کسب مشاوره سئو در خصوص استراتژی مناسب برای تولید محتوای سئو شده و استراتژی‌های بهینه سازی وب سایت خود می‌توانید از خدمات سئو سایت استفاده کنید.

اهمیت کلمات در تولید محتوای سئو شده چیست؟

تنها کیفیت بالای محتوا مهم نیست که مهم است بلکه محتوا از نظر کمی نیز باید بهینه شده باشد. از اصول سئو در تولید محتوا این است که از کلمات کلیدی درست است.

آیا می‌توان از چند تگ h1 در محتوا استفاده کرد؟

این کار برای سئو سایت تاثیر منفی دارد. چرا که تگ h1 در سئو اهمیت بالایی دارد و با استفاده از چند تگ h1 ارزش آن را کاهش می‌دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا