افزایش بازدید سایت از طریق سئو در ۴ گام

سئو

به طور کلی هدف از آنلاین کردن یک کسب و کار چیست؟ چرا محبوبیت فضای وب روزانه در حال افزایش است؟ دلیل افزایش علاقه همگانی به افزایش بازدید سایت از طریق سئو و سئو سایت کدام است؟

وقتی شما فضای وب را هدف قرار می‌دهید، هزینه‌ای برای طراحی یک سایت پرداخته کرده و افرادی را برای اداره ی آن استخدام می‌کنید، تمام این سرمایه گذاری را برای کسب یک بازار بهتر انجام می دهید. بازار بزرگتر و تعداد مشتری بیشتر در فضای اینترنت به میزان آشنایی همگانی با کسب و کار شما و حضور شما در صدر نتایج جستجو بستگی دارد.

پس علاوه برندسازی و کسب شهرت برای برند، شما باید کاری کنید تا در مجموعه کلمات کلیدی موتور‌های جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و غیره، سایت شما را به مخاطبین خود پیشنهاد دهند. فعالیت‌هایی که شما در راستای این دو هدف انجام می‌دهید نه تنها تداخلی باهم نداشته بلکه می‌توانند مکمل یکدیگر باشند. راه حل این قضیه، همان افزایش بازدید سایت از طریق سئو است.

در این مقاله از سئو اینجا قصد داریم شما را با روش‌های افزایش بازدید از طریق سئو سایت آشنا کنیم. برخی از این روش‌ها مربوط به سئو داخلی بوده و بعضی دیگر فعالیت‌های خارج از سایت را شامل می شود.

فعالیت‌های لازم راستای افزایش بازدید سایت از طریق سئو

در این قسمت باید چند مرحله را با رعایت ترتیب انجام دهید و پس از آن زمان، ارزش کار شما را مشخص خواهد کرد.

افزایش بازدید سایت از طریق سئو در ۴ گام

۱ـ آنالیز رقبا و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای جذب ترافیک طبیعی

در این مرحله بیشتر کار شما با ابزارهای keyword انجام می‌شود. شما باید کلمات و عبارات کلیدی که می توانند برای شما مفید باشند را پیدا کنید. اما چه کلماتی برای شما مناسب‌تر هستند؟

اگر رقبای قدری دارید ولذا از ابتدا شانس رقابت برابر برای شما کم است، در این مرحله شما ضمن آنالیز رقبا باید عباراتی را پیدا کنید که حجم جستجوی بالایی دارند ولی رقبای شما روی آن ها کار نکرده اند. با انجام این کار شما به نوعی نقطه ضعف حریف را به فرصتی برای خود بدل کرده‌اید. سعی کنید یک مجموعه از این لغات و عبارات جمع آوری کرده تا لازم نباشد خیلی سریع به این مرحله باز گردید.

به یاد داشته باشید هر چهکلمه ی کلیدی شما طولانتی‌تر باشد احتمالا رقابت برای کسب رتبه برای آن کمتر و رقابت راحت‌تر خواهد بود. البته این طولانی‌سازی نباید تا به حدی باشد که اصلا جستجویی برای آن انجام نشود. برای فهم و اندازه‌گیری میزان جستجوی هر کلمه‌ی کلیدی میتوانید از ابزار گوگل ترندز بهره بگیرید.

۲ـ تولید و انتشار محتوا با ساخت صفحات جدید یا اصلاح صفحات قدیمی

در گام پیشین از گام‌های عملیاتی افزایش بازدید سایت از طریق سئو ، موضوعاتی که قصد داریم هدف قرار بدهیم را مشخص کردیم. در مرحله بعدی باید طبق اصول سئو داخلی، اقدام به تولید محتوا منحصر به فرد و با کیفیت کنیم. رمز اصلی موفقیت در افزایش بازدید سایت از طریق سئو ، محتوای ارزش آفرین است.

افزایش بازدید سایت از طریق سئو

اگر از قبل صفحاتی حول این کلمات کلیدی روی سایت شما وجود داشته‌اند، آن‌ها را با معیارهای جدید بررسی کنید و در صورت لزوم برای ویرایش اقدام کنید. اگر محتوای شما کامل است، چک لیست زیر را در نظر گرفته و تغییرات لازم را پیش از انتشار اعمال کنید:

  • وجود کلمات کلیدی در تگ h2 و h3
  • کامل کردن لینک سازی داخلی
  • اضافه کردن کلمات کلیدی در alt تصویر
  • درج محتوای بصری جذاب
  • درج لینک خارجی به معتبرترین سایت‌ها (برترین دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی که .edu نشانه‌ی مشترک آنهاست)
  • استفاده از عبارات کلیدی طولانی (long-tail)

وقتی در حال ایجاد یک صفحه جدید هستید، این سوال را در ذهن خود داشته باشید که در این صفحه به کدام نیاز یا سوال مخاطب پاسخ می‌دهم؟ سعی کنید اگر جوابی برای آن پیدا نکردید، ساخت صفحه جدید را فراموش کرده و روی صفحات موجود کار را ادامه دهید. افزایش بازدید سایت از طریق سئو همیشه به معنی تولید بیشتر و بیشتر محتوا نیست.

۳ـ درج بک لینک های قدرتمند

وقتی کار طراحی صفحه و رعایت اصول on-page seo را به درستی انجام دادید، گویی منزل را مرتب کرده اید و حالا می توانید بروید و مهمان دعوت کنید. این یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که برای افزایش بازدید سایت از طریق سئو می توانید انجام دهید. روش های بک لینک سازی بسیار متنوع هستند ولی در اینجا هدف ما روی بک لینک هایی است که در حین داشتن اعتبار بالا این اعتبار را به سایت و صفحات مورد نظر شما انتقال می دهد.

افزایش بازدید سایت از طریق سئو و ترافیک طبیعی سایت

مثل تمام چیزهای خوب دیگر، این بک لینک ها که در افزایش بازدید سایت از طریق سئو می‌توانند به شما کمک کنند هم نیاز به هزینه دارند. بهترین راهکار در این مرحله برای افزایش بازدید سایت از طریق سئو رپورتاژ آگهی است. در اینجا شما از با پرداخت مبلغی یک صفحه از یک سایت معتبر که معمولا سایت خبری است را به کسب و کار خود اختصاص می‌دهید. در این صفحه شما با یک محتوای مخصوص رپرتاژ سعی می‌کنید بهترین و جذاب‌ترین معرفی را از محصول خود داشته باشید. در این محتوا شما لینک سازی خارجی انجام می‌دهید و با این روش مخاطب را به وب سایت خود می‌کشانید. اگر مراحل قبل را به نحو احسن انجام داده باشید، در این جا هم بازدید سایت شما افزایش یافته و هم تعدادی مشتری بالفعل خواهید داشت.

از دیگر نکات مرتبط با استفاده از بک لینک برای افزایش بازدید سایت از طریق سئو باید به نکاتی از قبیل موضوعیت داشتن و ارتباط سایت میزبان بک لینک با کسب و کار، استفاده از انکرتکست، باکیفیت‌بودن محتوای لندینگی که لینک به آن اشاره می‌کند، استفاده از بک لینک‌هایی با خصوصیت فالو، عدم استفاده از ماشین برای ایجاد بک لینک و ارزیابی کیفیت بک لینک‌ها به کمک سرچ‌کنسول و یا رنک‌سیگنالز اشاره نمود.

۴ـ توقف ناپذیری و آغاز مجدد مسیر

با یک بررسی ساده می‌توانید میزان افزایش بازدید سایت از طریق سئو که سه مرجله‌ی قبل برای شما به ارمغان آورده‌ است را ارزیابی کنید. آیا از این ترافیک راضی هستید؟ اگر اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است، بهترکیب تیم برنده دست نزنید. همین مراحل را به صورت روتین تکرار کنید.

به مرحله‌ی اول برگردید، با گذشت زمان عبارات جدیدی ترند شده اند و شما از آنها بی خبر مانده اید. با تولید محتوا درباره ی این کلمه های جدید به فعالیت خود درون این loop موفقیت ادامه دهید.

مجموعه سئو اینجا با تجربه چندین ساله آماده است تا بهترین مشاوره سئو برای افزایش بازدید سایت را به شما ارائه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه سئونمونه کارتماس با ما