تاثیر شهرت برند در سئو سایت

تاثیر برندسازی بر سئو

عناوین محتوا

تاثیر شهرت برند در سئو سایت از آن دسته مسائل و موضوعاتی است که تقریبا برای تمامی سئوکاران مسأله‌ای بدیهی شمرده می‌شود. این موضوع حتی در کسب و کارهای سنتی هم از دیرباز وجود داشته است. حتما می‌دانید که برخی از قدیمی‌ترین و پرفروش‌ترین مغازه‌های تهران در خیابان‌هایی هستند که شاید برای صنف آن‌ها چندان مطلوب به نظر نیایند. با این حال خیلی از مشتریان برای خرید از آن‌ها به آن‌جا مراجعه می‌کنند. حتی برخی از آن‌ها برای این کار مسافت‌های طولانی‌ای را طی می‌کنند. دقیقا همین موضوع در سئو سایت هم وجود دارد.

مزایای برندینگ برای سئو : شهرت برند راه حل نهایی

ما با استفاده از تاثیر شهرت برند در سئو سایت می‌توانیم کاری کنیم که نه تنها رتبه الکسا و SERP سایت، که تمامی معیارهایی که برای سنجش موفقیت وب سایتمان در نظر داریم رشد پیدا کنند. اینموضوع از جنبه‌های مختلفی مفید است. با استفاده از تاثیر شهرت برند در سئو سایت می‌توانیم از مخاطبان خود در گوگل کلیک دریافت کنیم و یا حتی آن‌ها را تشویق کنیم به جای جستجوی محصولات یا خدمات مورد نیازشان، مستقیما نام ما را جستجو کنند.

با این کار، نه تنها وب سایت ما ترافیک خوبی را کسب خواهد کرد (که مستقیما به گوگل سیگنال‌های قدرتمندی مبتنی بر مفید بودن سایت برای کاربران ارسال می‌کند)؛ بلکه احتمالا بانس ریت و دیگر گلوگاه‌های بحرانی که به دیجیتال مارکتینگ ما صدمه می‌زنند را کنترل خواهیم کرد. همان طور که میبینید مانند تمام جنبه‌های مختلف تجارت، برندینگ در اینجا هم تا چه حد موضوع مهمی است.

اگر درباره چیستی سئو و معنا و مفهوم آن اطلاعات زیادی ندارید؛ می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله سئو چیست مراجعه کنید. با این حال اگر بخواهیم موضوع را به خلاصه‌ترین شکل ممکن بیان کنیم، باید گفت سئو تخصص آوردن لینک یک سایت در صفحه اول نتایج گوگل است. این موضوع به قدری در نرخ فروش و بازگشت سرمایه موثر است که بسیاری شرکت‌ها به صورت تخصصی به ارائه خدمات سئو مشغول شده‌اند.

فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید. مشتریان شما معمولا از چه کانالی به سایت شما مراجعه می‌کنند؟ روش معمولی که برای جذب ترافیک وجود دارد، انجام سئو سایت و دریافت کلیک از سرچ کلمات کلیدی است. به این ترافیک ورودی ترافیک ارگانیک یا طبیعی می‌گوییم. اگر موفق شوید با پیش بردن عملیات سئو در کلمات کلیدی مدنظر خود رتبه‌ی مطلوب را کسب کنید، درصد بالایی از کلیک ها را از آن خود کرده اید و درآمد خوبی نصیب شما خواهد شد.

نگه داشتن سایت در صفحه اول نتایج و ادامه دادن عملیات سئو هزینه‌ای دائمی را برای یک کسب و کار ایجاد می‌کند. البته یک سایت هیچ وقت بی نیاز از سئو نیست. اما آن چیزی که می‌تواند نرخ کلیک مناسب را برای یک کسب و کار تضمین کند، ایجاد شهرت برند است.

فرض کنید نام فروشگاه شما در ذهن بسیاری از کاربران حک شده و آن ها به جای اینکه نام محصول و کلمه‌ی کلیدی را سرچ کنند، نام برند شما را جستجو می‌کنند یا مستقیما وارد سایت شما می‌شوند. یا اینکه از میان نتایج جستجوی کلمه‌ی کلیدی حتی اگر سایت شما در نتایج اول نباشد، ابتدا روی لینک شما کلیک می‌کنند. این حالت بسیار برای یک کسب و کار ایده‌آل است. برای اینکه چنین اتفاقی بیافتد، باید بر روی شهرت برند کار شود.

تاثیر شهرت برند بر سئو

 برندسازی چیست؟

مقالات زیادی به شکل تخصصی به مبحث برندسازی پرداخته اند. اما به طور خلاصه می‌توان گفت برند همان تصویر ذهنی‌ است که شما از ماهیت کسب و کار خود برای مشتریان می‌سازید. شهرت برند یک ظاهر یک پارچه به تمام بخش های کار شما می‌بخشد و هر مخاطبی شما را با آن برند می‌شناسد.

آن چیزی که مشتریان را به شما وفادار می‌سازد نیز برند است. برندسازی فرآیند پیچیده‌ای است که در نهایت برای مخاطبان و مشتریان یک حس، تجربه و تداعی ذهنی خاص می‌آفریند و نام و نشان یک شرکت را در ذهن مشتریان ثبت می‌کند.

تاثیر شهرت برند در سئو

کسب و کاری که بتواند فرآیند برندینگ را به خوبی پیش ببرد و به سرانجام برساند، کار به مراتب راحت تری برای سئو خواهد داشت. دیگر برای ایستادن در رتبه‌ اول گوگل به تقلای زیادی نیاز نیست. گوگل تمام رفتار کاربران را زیر نظر داشته و تحلیل می‌کند. سرچ شدن نام برند مربوط به یک سایت برای گوگل یک سیگنال است.

وقتی نام یک برند به دفعات سرچ می‌شود یا آدرس سایت به طور مستقیم در مرورگر وارد می‌شود، گوگل برای این سایت ارزش و اعتبار بالایی لحاظ می‌کند. الگوریتم پاندای گوگل نیز که وظیفه‌ بررسی بک لینک ها را بر عهده دارد، در آپدیت های جدید به تعداد دفعات ذکر شدن نام برند توجه ویژه‌ای خواهد داشت.

برندینگ


چطور از شهرت برند برای بهبود سئو سایت استفاده کنیم؟

در آموزش سئو گفته شده که «بهترین استراتژی سئو، سئو کردن نام برند است». برای ساخت برند در فضای وب و از طریق سئو نکاتی وجود دارد که دانستن آنها به مسیر برندسازی کمک می‌کند. از جمله این نکات عبارت است از:

تولید محتوای ارزشمند

محتوا مهم ترین عنصر در شهرت برند سایت شماست. محتوایی که بتواند کاربر را در سایت نگه دارد و با لینک دهی مناسب او را به دیگر محتواها ارجاع دهد، نام سایت را به عنوان یک برند در ذهن کاربر حک می‌کند.

حتی ممکن است کاربر مطالب مختلف شما را Bookmark کند تا در زمان دیگری آن را مطالعه کند یا برای سوالات و نیازهای دیگرش مستقیما به سایت شما مراجعه کند. شیوه و لحن نگارش یکدست و قالب بصری سایت نیز از عواملی هستند که به شهرت برند سایت کمک می‌کنند.

تاثیر محتوا بر شهرت برند

رپورتاژ آگهی هدفمند

بنا کردن رابطه‌ سازنده با خبرگزاری ها، مجله های پر بازدید و سایت های معتبر و قرار دادن محتوای رپورتاژ در این سایت ها یکی دیگر از عواملی است که شهرت برند تجاری شما را به افراد بسیاری معرفی می‌کند و در برندسازی موثر است. معرفی شدن سایت شما توسط خبرگزاری ها و سایت های معتبر، باعث ایجاد اطمینان از سوی کاربران به سایت شما می‌شود. باید توجه داشت که باید در رپورتاژ حتما از نام برند برای انکرتکست استفاده، یا آدرس دامنه را درج کرد تا برند شما تقویت شود.

توجه به نقدها و نظرات

برای افزایش شهرت برند، بروز نگه داشتن سایت و پاسخ دادن به تمام نظرات از جمله نظرات منفی عاملی است که باعث می‌شود کاربران حس خوبی نسبت به سایت شما داشته باشند. سایتی که به تمام نظرات پاسخ می‌دهد این احساس را در کاربر ایجاد می‌کند که یک ادمین سایت یک فرد مسئولیت پذیر است و برای مخاطب ارزش قائل است. مطمئن باشید مخاطبی که حس کند به او ارزش نهاده شده، دوباره نیز به سایت شما باز می‌گردد و این ارزش را متقابلا در حق برند شما جبران می‌کند.

حضور در شبکه های اجتماعی

کاربران شما ساعت های بسیاری را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌گذرانند. هر ساعتی که یک کاربر در اینستاگرام یا شبکه اجتماعی مانند آن سپری می‌کند، فرصتی طلایی برای شماست تا شهرت برند خود را افزایش دهید.

در شبکه‌ اجتماعی می‌توانید نسبت به سایت ارتباط مستقیم و بی واسطه تری داشته باشید. بنابراین نحوه‌ی تعامل و رفتار شما با کاربر بسیار تعیین کننده است. محتوا شبکه اجتماعی می‌تواند به راحتی مخاطب را به سایت شما بکشاند و در نهایت به فروش محصول شما منجر شود.

علاوه بر فعالیت صفحه‌ی خود شما در شبکه های اجتماعی، استفاده از اینفلوئنسرها برای معرفی برند یکی دیگر از راه های پربازده در شبکه های اجتماعی است. معرفی شدن توسط اینفلوئنسر می‌تواند به سرعت برند شما را میان کاربران گسترش دهد.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر برند

تبلیغات آفلاین

فضای آنلاین تنها بخشی از زمان و توجه کاربران را به خود اختصاص میدهد. تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات محیطی سطح شهر فرصت دیگری است که اگر از آن استفاده کنید، شهرت برند خود را به طیف وسیع تری از افراد جامعه معرفی کرده اید و از این طریق می‌توانید میان جستجوی برند و آدرس سایتتان را افزایش دهید.

برندسازی بهترین استراتژی سئو در سال 2022

شهرت برند و سئو دو عامل هم افزا هستند. یعنی هر دو بر یکدیگر تاثیرگذار هستند. حتما با کسب مشاوره‌ سئو و برندینگ مسیر خود را ترسیم کنید که برای برندسازی ابتدا از کجا شروع کنید و در این راه، برندسازی از راه سئو را نیز فراموش نکنید. شرکت سئو اینجا با داشتن سال ها تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو، می تواند به شما در پیشرفت کسب و کارتان کمک شایانی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا