چرا رپورتاژ آگهی در سئو مهم است؟

چرا رپورتاژ آگهی در سئو مهم است؟

عناوین محتوا

حتما برای شما هم پیش آمده که در حین خواندن مقاله یا مطلبی در یک سایت، آگهی یک سایت یا یک محصول، توجه شما را جلب کند. این نوع تبلیغات با تبلیغاتی که به ایمیل شما ارسال میشوند و در اکثر مواقع ما آنها را نادیده میگیریم فرق دارند. در ادامه ی این مقاله به رپورتاژ آگهی کامل می پردازیم.

شما برای اینکه بتوانید در فضای وب و دیجیتال در بین رقبایتان دیده شوید باید از راه کارها و روش هایی کمک بگیرید تا گوگل، محبوب ترین موتور جست و جو دنیا، باید سایت شما ارزش قائل شود و در رتبه بندی سایت ها جایگاه مناسبی به شما دهد. 

این یک حقیقت تلخ است که تقریبا هیچ کدام از کاربران گوگل به صفحه دوم جستجو مراجعه نمی کنند. بیشترین بازدیدها مربوط به سایت هایی است که در صفحه اول گوگل قرار دارند و عالی ترین جایگاه رتبه یک تا سه است. سایت هایی که در این جایگاه ها قرار می گیرند اگر بتواند به نیاز کاربر پاسخ مناسبی دهند بدون شک فروش بیشتری را تجربه خواهند کرد.

روش هایی که باعث می شود به رتبه سایتتان کمک کند تا جایگاه بالاتری به دست آورد را سئو می گویند. منظور از سئو سایت اقداماتی است که باعث ارزشمند شدن سایتتان از دید گوگل خواهد شد. برای این کار از تکنیک های سئو داخلی، سئو تکنیکال که سایت را از نظر فنی مورد بررسی قرار می دهد و سئو خارجی استفاده می شود. 

سئو خارجی تمام اقداماتی است که بیرون از سایت شما انجام می شود تا اعتبار سایت افزایش پیدا کند. در سئو خارجی می توانید از راهکارهای متفاوتی استفاده کنید. مانند ایجاد بک لینک در سایت هایی با اعتبار دامنه بالا، شرکت در فروم ها و انجمن هایی که مربوط به کسب و کارتان است، داشتن اکانت در سوشیال مدیا و فعال بودن در آن فضاها، داشتن عضویت فعال در سوشیال بوک مارک ها و نوشتن رپورتاژ آگهی.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری یک فایل متنی است که در قالب یک گزارش شما کسب و کارتان و خدماتی که ارائه می دهید را توضیح می دهید. نوشتن رپورتاژ آگهی به دیده شدن سایت شما، برندینگ تان و بهبود جایگاه رتبه سایت در گوگل کمک می کند. این گزارش را در سایتی انتشار پیدا می کند که بازدیدکنندگان زیادی دارد و اعتبار بالایی دارد.

اگر در این سایت ها گزارش شما انتشار پیدا کند به این معنا است که آن سایت شما را به کاربران خود پیشنهاد می کند. با این کار سایت اعتبار دامنه خود را به شما هم انتقال می دهد. در نتیجه سایت شما از نظر گوگل بسیار ارزشمند خواهد شد. شما با نوشتن رپورتاژ آگهی به کاربر خود اطلاعات و آگاهی می دهید و با روند مناسب او را به سایت خود انتقال می دهید. اگر در نوشتن رپورتاژ آگهی حرفه ای باشید کاربر را به کاری که شما می خواهید سوق می دهید. رپورتاژ خبری همانطور که گفتیم یک فایل متنی گزارش مانند است. به دلیل اینکه جنبه تبلیغاتی ندارد، کاربر آن را با کمال میل مطالعه می کند.

کلمه ی رپورتاژ یک کلمه ی فرانسوی است که از کلمه ی report گرفته شده است. ریپورتاژ یک نوع از تبلیغات دیجیتال محسوب میشود. همان طور که از ریشه فرانسوی این کلمه مشخص است رپورتاژ یک گزارش یا محتوای متنی است که بین محتوای دیگری می آید.

تفاوتی که رپورتاژ آگهی با بقیه ی آگهی ها دارد این است که بر خلاف اکثر تبلیغات، به صورت غیر مستقیم محصول یا سایت را تبلیغ میکند و کاربر از اول متوجه نمیشود که این یک آگهی است. روش این آگهی به این صورت است که معمولا بی طرف راجب محصول موردنظر توضیح داده میشود. رپورتاژ آگهی بین محتوای خبری یا مقاله ها می آید.

مزایای نوشتن رپورتاژ آگهی چیست؟

 یکی از مزایای انتشار رپورتاژ آگهی این است که نوشته و مقاله شما برای همیشه در آن سایت ها باقی می ماند و کاربر هر زمان که کلمه کلیدی که مربوط به کسب و کار شماست را در باکس سرچ گوگل جستجو کند با مقاله ای که شما نوشته اید مواجه می شود. در واقع شما با نوشتن و انتشار رپورتاژ خبری برای سایتتان بازدید کننده همیشگی خواهد داشت. کلمه کلیدی دقیقا همان عبارتی است که نیاز کاربر را نشان می دهد. اگر برای انتخاب کلمه کلیدی کمی با مشکل روبرو هستید پیشنهاد میکنیم حتما مقاله فرمول طلایی انتخاب کلمه کلیدی را مطالعه بفرمایید.

رپورتاژ آگهی تاثیرگذار ترین روش لینک سازی در سئو

تقریبا تمام متخصصان سئو معتقدند رپورتاژ آگهی نقش مهمی در دادن بک لینک ها و در نتیجه سئو سایت دارد. همان طور که میدانید بک لینک یعنی وقتی سایت های دیگر لینک یک با چند صفحه از سایت ما را داخل سایتشان قرار دهند. روش های مختلفی برای بک لینک دهی وجود دارد مانند پروفایلی، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، بک لینک در کامنت و رپورتاژ آگهی.

قرار دادن بک لینک ها در رپورتاژ آگهی تاثیر گذار ترین روش سئو خارجی است. چون کاربران وقتی محتوای ما را بخوانند و روی لینک سایت ما کلیک کنند آمار کلیک و بازدید، بیشتر میشود و در نتیجه به مرور زمان رتبه ی سایت ما در صفحه ی نتایج گوگل بالاتر میرود. وب سایت هایی که در سایت های دیگر رپورتاژ منتشر میکنند بازدید روزانه خوبی دارند و در نتیجه ترافیک سایت بالا میرود.

رپورتاژ آگهی چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

ویژگی های یک رپورتاژ آگهی خوب

برای اینکه مقاله ای که می نویسید تاثیر بالایی داشته باشد باید یک سری اصول و قواعد نوشتن را رعایت بفرمایید. شما برای انتشار یک رپورتاژ آگهی باید هزینه کنید. پس مقاله ای که می نویسید باید دارای محتوا متنی با کیفیت و ارزشمندی باشد تا پولی که بابت انتشار میدهند هدر نرود.

یک مقاله رپورتاژ آگهی باید:

در مقاله راجع به حداکثر سه محصول یا خدمات مربوط به حوزه فعالیتتان صحبت کنید. سعی کنید این محصولات جزء کلمه کلیدی تان باشد.

چگالی کلمات کلیدی را در متن مقاله رعایت کنید. تعداد تکرار کلمه کلیدی باید در حدی باشد که کاربر و گوگل متوجه شود هدف شما از نوشتن مقاله چیست. اگر تعداد تکرار کم باشد گوگل آن را کلمه کلیدی نمی داند و به کاربر نشان نمی دهد. اگر هم کلمه کلیدی به دفعات زیادی تکرار شود خوانایی متن را کاهش می دهد و این از نظر گوگل ارزش نخواهد داشت. برای رعایت چگالی کلمات کلیدی پیشنهاد می شود مقاله مربوط به آن را مطالعه بفرمایید.

 • مهمترین نکته و اولین قدم برای نوشتن رپورتاژ آگهی داشتن یک تیتر جذاب و گیرا برای مقاله تان است. باید عنوان نوشته شما به گونه ای باشد که کاربر ترغیب شود متن شما را مطالعه کند.

 • مقاله ای موثر است که از کاربر بخواهید بعد از خواندن آن کاری انجام دهد. در واقع نوشته شما باید دارای Call To Action باشد. می توانید بخواهید به سایت شما مراجعه کند، قیمت ها را مقایسه کند یا محصولات و خدمات شما را ببیند و معرفی کند. 

 • به هیچ وجه نباید متنی که می نویسید کپی باشد. متن رپورتاژ آگهی باید خاص و منحصر به کسب و کار شما باشد. متن کپی نه تنها در رپورتاژ خبری بلکه در هیچ جای این فضای دیجیتال ارزش و جایگاهی ندارد.

 • در نوشتن مقاله سعی کنید اطلاعاتی به کاربر خود اضافه کنید. اگر بخواهید مستقیم و تعداد زیاد راجع به خودتان و محصولاتتان صحبت کنید متن شما جنبه تبلیغاتی به خود میگیرد و کاربر وقتی برای متن تبلیغاتی نمی گذارد. 

 • تعداد کلمات یک رپورتاژ آگهی نباید زیاد باشد و کاربر زمان زیادی را برای خواندن آن صرف کند. برای اینکه بتوانید جذابیت متن خود را بالا ببرید می توانید از عکس های زیبا و با کیفیت مربوط به متن تان استفاده کنید.

 • قبل از نوشتن مقاله پرسونای مخاطب را شناسایی کنید. منظورمان این است که بدانید متن را برای چه افرادی می نویسید و بعد از آن لحن و بیان نوشته خود را مشخص کنید.

رپورتاژ آگهی چیست؟ و چرا در سئو مهم است؟

بررسی سایت های مناسب برای انتشار رپورتاژ آگهی

حالا که متن را نوشتیم کجا آن را منتشر کنیم؟ بهترین سایت ها، همانطور که قبلا گفته شد، سایت هایی هستند که تعداد بازدید کنندگان زیادی دارد و اعتبار دامنه آن بالا است. اگر بخواهیم این موارد را مدنظر قرار دهیم سایت های خبری بهترین گزینه برای انتشار یک رپورتاژ آگهی است. سایت هایی مانند آفتاب نیوز، نمناک، ایلنا و .. می تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد.

هزینه انتشار رپورتاژ آگهی در سایت ها متفاوت است و بر اساس اعتباری که به سایت شما انتقال می دهند مشخص می شود. اینکه بخواهید یک سایت خوب پیدا کنید که تا رپورتاژ آگهی تان تاثیر بسیار عالی داشته باشد شاید در نگاه اول کمی ساخت باشد. اما برایتان یک پیشنهاد عالی داریم.

نوشتن رپورتاژ خبری نیاز به تخصص و تجربه دارد. اگر دست به قلم هستید می توانید خودتان از پس این کار بر بیایید. اما این کار را می توانید به مشاوران دیجیتال مارکتینگ که متخصص سئو هستند بسپارید و خیالتان از بابت ارزش و کیفیت محتوا و سایت مناسب انتشار مقاله راحت باشد. تیم سئو اینجا با سابقه درخشان در زمینه سئو سایت و تولید و انتشار رپورتاژ آگهی می تواند به شما کمک شایسته ای بکند.

رپورتاژ آگهی آنلاین را در چه سایت هایی منتشر کنیم؟

اگر به دنبال نتیجه ی خوب و محبوب شدن وب سایتتان هستید باید رپورتاژ آگهی را در وب سایت های پر بازدید و پر طرفدار یا سایت هایی که رتبه ی آنها در صفحه نتایج گوگل بالا یا حداقل از سایت شما بالاتر باشد منتشر کنید. به دو دلیل:

 1. چون تعداد بازدیدکنندگان این وب سایت ها زیاد است پس افراد زیادی رپورتاژ شما را میبینند.
 2. تبلیغ کردن در سایت های معتبر به خودی خود یک موفقیت است. چون کاربران این وب سایت ها به آنها اطمینان دارند پس به سایت هایی که آنها تبلیغاشان میکنند راحت تر میتوانند اعتماد کنند.
 3. عدم حذف رپورتاژ در سایت و ماندگاری آن

اینفلونسر ها یا وب مستران سایت های معتبر پول زیادی در ازای قرار دادن بک لینک شما میگیرند. اما بدانید که ارزشش را دارد.

 

نکاتی که باید در تولید یک رپورتاژ آگهی رعایت کنیم

 • رپورتاژ معمولا یک محتوای متنی ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کلمه ای است.
 • حتما در آن چندین لینک به صفحات سایتتان بزنید. تعداد لینک های در رپورتاژ ‌بین ۳ تا ۵ لینک است. اگر بیشتر از این مقدار لینک بگذارید احتمال جریمه شدن سایت شما توسط گوگل زیاد است.
 • سعی کنید بک لینک های صفحات مهم سایتتان را قرار دهید. صفحاتی مثل درباره ی ما یا نظرات کاربران، بازدهی خوبی ندارند. به همین دلیل لینک صفحه اصلی سایت را در رپورتاژ میگذارند.
 • قوانین نگارشی را رعایت کنید.
 • سعی کنید عنوانی جذاب برای رپورتاژتان انتخاب کنید تا توجه کاربر را به خودش جلب کند.
 • محتوای شما نباید شبیه تبلیغات باشد; باید به طور غیر مستقیم کاربر را ترغیب به بازدید سایت بکنید.
 • از کلمات کلیدی در عنوان و محتوا استفاده کنید.

رپورتاژ آگهی

آیا گوگل رپورتاژ آگهی را تایید میکند؟

چون رپورتاژ شبیه تبلیغات دیگر نیست فهمیدن اینکه یک مقاله رپورتاژ است یا نه برای گوگل سخت است مگر اینکه شما در کارتان چند نکته را رعایت نکنید.

گوگل اعلام کرده تا زمانی که لینک های داخل رپورتاژ از نوع Nofollow باشد کاری ندارد. چون اگر لینک ها از جنس follow باشند با لینک پولی فرقی ندارند و سایت هایی که محتواهای بهتر و با کیفیت تر دارند رتبه پایین تری نسبت به این قبیل سایت ها کسب میکنند و در روند رنکینگ گوگل اخلال ایجاد میکنند. گوگل به خاطر عدم تشخیص لینک طبیعی و مصنوعی حتی سایت های خیلی بزرگ و معتبر را جریمه کرده است.

دومین نکته ای که باید رعایت کنید این است که رپوتاژ‌آگهی نباید مثل آگهی های تبلیغاتی دیگر باشد; یعنی کاربر باید از اول بفهمد این یک تبلیغ است. البته ناگفته نماند بسیاری از وبسایت ها در جهان به این دو استاندارد گوگل توجه نمیکنند و هر طور دلشان بخواهد رپورتاژ آگهی منتشر میکنند.

نمونه هایی از وب سایت های مشهور و معتبر ایرانی که رپورتاژ آگهی منتشر میکنند:

 • سایت ایسنا
 • ایلنا
 • برترین ها
 • دانشجو
 • تسنیم
 • خبرگذاری فارس

سوالات متداول راجب انتشار رپورتاژ

 • رپورتاژ در کدام قسمت سایت منتشر میشود؟ برای تاثیر گذاری بیشتر باید در صفحه اول سایت های پر بازدید منتشر شوند.
 • مدت زمان ماندگاری آن چقدر است؟ معمولا بعد از انتشار آرشیو میشود پس مدت زمان کمی نیست.
 • چرا رپورتاژ انقدر محبوب است؟ به دلیل اینکه چندین لینک فالو را در یک محتوا میتوان قرار داد و هزینه ی انتشار نسبت به بقیه روش های تبلیغاتی و بازاریابی کمتر است این روش بین برندهای معروف جهان محبوب است.

نتیجه گیری

همان طور که گفتیم بک لینک یکی از مهم ترین روش های سئو خارجی و کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو است. یکی از روش های بک لینک گذاری ریپورتاژ آگهی است. اینکه در کدام سایت ها و چطور بک لینک بدهید کلید موفقیت شما در این زمینه است.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا