بازاریابی لحظه ای چیست؟ چگونه با بازاریابی لحظه ای برند سازی کنیم؟

بازاریابی لحظه ای

عناوین محتوا

آیا تا به حال اسم بازاریابی لحظه ای را شنیده اید؟ می دانستید که این بازاریابی ارتباط تنگاتنگی با گوشی تلفن همراه دارد؟ در این مقاله راجب بازاریابی لحظه ای و تکنیک هایش برای کسب و کارها صحبت میکنیم. پس با تیم سئو اینجا همراه باشید.

بازرایابی لحظه ای (micro moment marketing) چیست؟

امروزه گوشی های تلفن همراه به عضوی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده اند. ما همه روزه ساعت ها پای موبایلمان می نشینیم و اخبار را چک میکنیم، نیازهایمان را جستجو میکنیم و یا برای تفریح و سرگرمی از آن استفاده میکنیم.

بازاریابی لحظه ای دقیقا زمانی است که کاربر به چیزی نیاز پیدا میکند و این حس نیاز در او ضرورت پیدا میکند. برای برطرف کردن نیازش در موتورهای جستجو نیازش را به محتوای متنی تبدیل کرده و آن را تایپ میکند. سایتی که بهترین و سریع ترین جواب را به نیاز و خواسته ی کاربر بدهد انتخاب میشود.

حالا چرا به این نوع از بازاریابی، لحظه ای میگویند؟ برای اینکه در یک لحظه حس نیاز در کاربر شدت می گیرد و با موبایل یا لپ تاپ شروع به جستجو میکند. در ابتدای مقاله گفتیم که بازاریابی لحظه ای با موبایل، ارتباط خیلی نزدیکی دارد; چرا؟ چون امروزه کاربران اکثرا با موبایل جستجو میکنند. تعداد بازدید سایت ها و جستجوی کاربران در وب با موبایل خیلی بیشتر از دسکتاپ است.

این مسئله در حدی جدی است که بیشتر ما اگر موبایل خود را جا بگذاریم احساس ناامنی میکنیم. به همین خاطر میگوییم که بازاریابی لحظه روز به روز درحال جدی تر شدن است. به زبان ساده تر بازاریابی لحظه وقتی است که کاربر نیازش را به متن تبدیل میکند.

بازاریابی لحظه ای (micro moment) چیست.؟

از نظر گوگل نیازهای کاربران و جستجو کردن آنها به ۴ دسته تقسیم میشود:

  • میخواهم کاری را انجام بدهم.
  • میخواهم چیزی بدانم.
  • میخواهم جایی بروم.
  • میخواهم خرید کنم.

بازاریابی لحظه ای یا جنگی برای برندها؟

هزاران سایت اینترنتی در حوضه های مختلف در سطح وب وجود دارد. زمانی که کاربر احساس نیاز شدید بکند و نیازش را به محتوای متنی تبدیل کند میدان جنگی برای همه برندها به وجود می آید. چرا میگوییم همه برندها و نه بهترین برندها؟ برای اینکه امروزه کاربران خیلی به شهرت و نام برند توجه نمیکنند. تنها چیزی که برایشان مهم است تامین نیازشان است.

به همین دلیل از بین تمام سایت ها در صفحه نتایج، دنبال سایتی می گردد که بهترین و سریع ترین امکانات را به او بدهد. به عبارت ساده تر می بینند کدام سایت با نیازهایشان بیشتر ارتباط دارد. در چنین لحظه ای حتی یک برند ناشناخته هم میتواند انتخاب شود.

تکنیک های بازاریابی لحظه ای

شناخت پرسونای مخاطب هدف

با توجه به حوضه فعالیتتان باید شناخت کافی از پرسونای مخاطب هدف داشته باشید. مشخصات شخصی و چیزهایی که به شما کمک کند تا نیازهای کاربر را شناسایی کنید را جمع آوری کنید. در مقاله پرسونای مخاطب هدف به طور کامل در این باره توضیح داده ایم.

همیشه حضور داشته باشید

شما فقط چند لحظه وقت دارید تا توسط کاربر انتخاب شوید پس باید در تمام ریز لحظه ها حضور داشته باشید تا به محض ورود کوئری کاربر به او سرویس دهید.

چرا کاربر باید شما را انتخاب کند؟

این سوال را باید از خودتان بپرسید. این سوال فقط مخصوص بازاریابی لحظه ای نیست بلکه در همه انواع بازاریابی و حتی سئو هم باید بدانید سایت شما چه ویژگی منحصر به فردی دارد که کاربر شما را انتخاب کند.

بهترین و جامع ترین پاسخ را بدهید.

کاربر به دنبال بهترین و نزدیک ترین راه برای برطرف کردن نیازش میگردد. اگر سایت شما با محصولات یا خدماتش بهترین پاسخ به نیاز کاربر را بدهد بی شک سایت شما انتخاب میشود. منظورمان از بهترین جواب، دقیق ترین جواب به نیاز جستجو کننده است.

تکنیک های بازاریابی لحظه کدامند؟

سرعت بازاریابی

سرعت، به اندازه بهترین محتوا برای کاربر مهم است. اگر سایتی کند باشد کاربر اصلا تحمل نمیکند و به دنبال سایت دیگر میرود.

نمونه ی موفق بازاریابی لحظه ای

حتما عبارت بلیت لحظه آخری را شنیده اید. کمپانی هایی که در این زمینه فعالیت میکنند به خوبی نیاز کاربر را شناسایی کرده اند. برای کسانی که دنبال بلیت لحظه اخری میگردند، این سایت ها بازاریابی لحظه ای میکنند.

نتیجه گیری

برای رونق کسب و کارتان باید بازاریابی انجام بدهید. بازاریابی لحظه ای، نوعی از مارکتینگ است که بر اثر نیاز شدید کاربر به دانستن چیزی، رفتن به جایی، خرید چیزی، یا انجام دادن کاری در لحظه اتفاق میوفتد. با تکنیک هایی که در این مقاله ذکر کردیم میتوانید برند خود را به کاربر نشان دهید. این بازاریابی، جزء بازاریابی چریکی به حساب می آید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا