رایج ترین اصطلاحات گوگل ادوردز

رایج ترین اصطلاحات گوگل ادوردز

عناوین محتوا

اگر شما یک سایت آنلاین داشته باشید و از طریق آن کسب درآمد میکنید در کنار رعایت اصول کامل سئو باید تبلیغات هم بکنید. قبلا گفتیم که معمولا سایت هایی که رتبه اول هستند هم سئو سایت بی نقصی دارند و هم در گوگل ادوردز تبلیغات کلیکی میکنند.

گوگل ادوردزاگر شما هم میخواهید در این میدان جنگ برندها پیروز شوید، بهتر است با ۲۰ مورد از معروف ترین و پر استفاده ترین اصطلاحات گوگل ادوردز (google ads) آشنا شوید.

20 اصطلاح رایج در گوگل ادوردز

گروه تبلیغاتی

به مجموعه کلمات کلیدی، بودجه و روش های هایی میگویند که شما را به یک هدف خاص در یک کمپین برساند. به طور مثال اگر شما یک کمپین کفش فروشی داشته باشید، میتوانید یک گروه تبلیغاتی استخدام کنید تا محصول شما را که همان کفش است به صورت آنلاین بفروشند، کفش های مردانه و زنانه. شما میتوانید چندین تبلیغ در گروه تبلیغاتی خود داشته باشید.

کمپین

کمپین گوگل ادوردزکمیپن از گروه تبلیغاتی تشکیل شده و همان بودجه و بقیه ویژگی های تبلیغات را دارد. معمولا وقتی شما تصمیم میگیرید که در دنیای وب آگهی بدهید در اولین مرحله باید یک کمپین بسازید. کمپین به شما کمک میکند تا هزینه های متفاوت تبلیغاتی خود را مدیریت کنید. با یک اکانت گوگل ادوردز شما میتوانید چندین کمپین به صورت همزمان داشته باشید.

نوع کمپین

یعنی جایی که شما میخواهید تبلیغاتتان دیده شود. گوگل ۳ نوع کمپین دارد.

  • فقط شبکه جستجو: تبلیغ شما فقط در نتایج گوگل نشان داده میشود.
  • فقط شبکه نمایش: یعنی تبلیغ شما در شبکه های نمایشی مانند وب سایت ها، یوتیوب، بلاگرها و ویدئوها نشان داده میشود
  • شبکه جستجو و نمایش: ترکیبی از هردو مورد بالا است.

اگر شما یک شبکه بازرگانی گوگل دارید و میخواهید از آن برای تبلیغ محصولتان استفاده کنید، میتوانید از عبارتی مانند “خرید” به عنوان نوع کمپین استفاده کنید.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی خیلی در گوگل ادز مهم هستند. این ها همان کلماتی اند که شما انتخاب میکنید و تعیین میکنید که چه زمانی و کجا نشان داده شوند. وقتی میخواهید کلمات کلیدی انتخاب کنید حتما به مشتری فکر کنید و خودتان را جای او بگذارید. این به شما ایده میدهد که چطور محصول یا سرویس خود را معرفی کنید. برای اینکه بدانید از چه کلمات کلیدی استفاده کنید پیشنهاد میکنیم به مقاله ی انواع کلمات کلیدی در گوگل ادوردز سری بزنید.

امتیاز کیفیت

امتیاز کیفیت در واقع رتبه ای است که گوگل به تبلیغ شما میدهد. این رتبه بر اساس میزان مرتبط بودن تیتر تبلیغ، توضیحات، کلمات کلیدی و آدرس سایت مقصد با مشتری که قرار است تبلیغ شما را ببیند است. هر چقدر این امتیاز بالاتر باشد جایگاه بهتر و هزینه پایین تری به شما داده خواهد شد.

تاثیرگذاری

منظورمان از تاثیرگذاری یعنی معیاری که نشان میدهد تبلیغ شما چند بار دیده شده است.

۲۰ اصطلاح رایج و معروف در گوگل ادوردز

تبلیغ موبایل (mobile ad)

وقتی کاربران با تلفن همراه، جستجو کنند تبلیغاتی که به آنها نشان میدهند mobile ad نامیده میشوند. گوگل ادوردز، تبلیغ WAP را برای موبایل هایی که بسیار هوشمند هستند ساخته است.

رتبه تبلیغ

معیاری که نشان میدهد رتبه شما در کجای صفحه است. این معیار بر اساس امتیاز کیفیت و قیمت مزایده است.

اکستنشن تبلیغ

اطلاعات اضافی که شما درباره ی کار خود میدهید; مثلا آدرس جغرافیایی، شماره تلفن، سایت های اضافی و…این اطلاعات معمولا در یک کادر آبی رنگ، زیر توضیحات تبلیغات شما نشان داده میشود.

CTR (نرخ کلیک)

یکی از مهم ترین اصطلاحات در گوگل ادوردز همین نرخ کلیک است. نرخ کلیک یعنی چند نفر روی تبلیغ شما کلیک کرده اند. به ازای هر کلیک، شما یک هزینه ای به گوگل میدهید. خوبی نرخ کلیک این است که شما دیگر نیازی نیست بابت کسانی که تبلیغ شما را می بینند اما کلیک نمیکنند پول بدهید.

ctr در گوگل ادوردزCall to action

فراخان به عمل یعنی کاری که ما توقع داریم کاربر انجام بدهد. Call to action معمولا عبارات کوتاه و جذاب هستند که مشتری را تحریک کنند تا کاری که ما میخواهیم را انجام بدهد; مثلا همین حالا بخرید، ثبت نام کنید و…

صفحات فرود

همان صفحات مهمی که ما قصد داریم ترافیک حاصل از تبلیغاتمان را به آنجا هدایت کنیم.

تست های شکاف دهنده

تست های شکاف دهنده یا جداکننده مانند تست A/B هستند. این یک ترفند برای آزمایش های کنترل شده بازاریابی است با این هدف که نتایج را ارتقا بدهید.( مانند نرخ کلیک بالاتر، نرخ تبدیل بیشتر یا اینکه رتبه در تبلیغات بهتر شود)

بهینه سازی

مانند هرجای دیگری در بازاریابی، گوگل ادوردز هم نیاز به بهینه سازی دارد. بهینه سازی یعنی تغییراتی در تبلیغ انجام دهید که نتایج بهتری بگیرید.

تبلیغات در گوگل ادوردز

اصطلاحات مرتبط با هزینه در گوگل ادوردز

استراتژی مزایده

مجموعه ترفندها برای اینکه نوع مزایده خود را تعیین کنید و چگونه هزینه کنید تا بیننده ارتباط بهتری با تبلیغات داشته باشد.

بودجه روزانه

میزان هزینه ای که شما دوست دارید روزانه برای هر تبلیغ خرج کنید. هزینه ماهیانه شما بر پایه ی میانگین هزینه ای است که هرماه میدهید; پس اگر هر روز هزینه هایتان با روز قبل فرق داشت تعجب نکنید.

(CPC (cost per click

همان طور که گفتیم هزینه ای که شما بابت هر کلیک کاربر، بر روی تبلیغتان میدهید نرخ کلیک یا CPC میگویند. شما در مزایده بیشترین قیمت پیشنهادی خود را به ازای هر کلیک میدهید.

PPC

همان نرخ به ازای کلیک است.

(CPM (cost per mile

یک نوع ترفند تبلیغاتی است مبنی بر اینکه شما به ازای هرباری که تبلیغتان نمایش داده بشود پول میدهید.

آستانه صورت حساب

وقتی از نظر هزینه از حد معینی تخطی کنید برای هزینه های تبلیغات بدهکار میشوید. این مقدار از ۵۰ دلار شروع میشود و اگر شما در عرض ۳۰ روز به آن برسید باید جریمه بدهید.

نتیجه گیری

اگر میخواهید سایت خود را به رتبه های خیلی خوب گوگل برسانید میتوانیم بگوییم باید از تبلیغات استفاده کنید. یکی از بهترین و مفیدترین تبلیغات در گوگل، گوگل ادوردز است. برای کار با گوگل ادز باید از رایج ترین اصطلاحات آن اطلاع داشته باشید. اگر سوالی در این مورد داشتید میتوانید از کارشناسان سئو اینجا مشاوره سئو دریافت کنید. همچنین اگر قصد دریافت سایر خدمات سئو سایت را دارید، با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا گوگل ادز در کسب و کار تاثیرگذار دارد؟

گوگل ادز قطعا می‌تواند تاثیر مثبتی در کسب و کارهای آنلاین داشته باشد. چرا که باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت می‌شود.

هزینه گوگل ادوردز چقدر است؟

هزینه تبلیغ در گوگل ادوردز با توجه به اهداف کمپین شما مشخص می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است کلمه کلیدی که انتخاب کرده اید رقابت شدیدی داشته باشد و همین موضوع باعث می‌شود هزینه بیشتری به کمپین اختصاص دهید.

در گوگل ادوردز امکان استفاده از چه کمپین هایی وجود دارد؟

کمپین هایی که می‌توان در تبلیغات فارسی اجرا کرد عبارتند از: کمپین سرچ، کمپین دیسپلی، کمپین اپلیکیشن و کمپین ویدیویی

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا