منشن برند چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

برند منشن چیست و چه تاثیری در سئو دارد

عناوین محتوا

برند منشن (brand mention) یکی از تکنیک های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ است که تاثیر زیادی در سئو میتواند داشته باشد. برند منشن یعنی وقتی یک سایت، وبلاگ یا حتی یک حساب کاربری در شبکه های اجتماعی اسم برند شما را ببرد. در این مقاله میخواهیم درمورد برند منشن اطلاعات کسب کنیم.

برند منشن چیست؟

همان طور که پیش تر توضیح دادیم وقتی یک سایت یا وبلاگ یا افراد در شبکه های اجتماعی مانند اینستگرام، توییتر و فیس بوک درمورد برند ما صحبت میکنند اصطلاحا برند منشن میگویند. برند منشن به معنی بک لینک نیست چون آن وبلاگ ها و سایت ها لینک سایت ما را نمی گذارند.

برند منشن چه اهمیتی در سئو دارد؟

معمولا افراد وقتی میخواهند محصول یا سرویس جدیدی را امتحان کنند به سراغ افراد دیگر میروند تا آنها تجربه هایشان را در اختیارشان بگذارند. این مسئله بارها برای همه ی ما پیش آمده که به سراغ محصول یا برندی رفتیم که افراد زیادی از آن تعریف کرده اند. اگر شما صاحب یک برند باشید از همین تعریف ها و منشن ها میتوانید به نفع برند خود استفاده کنید.

حتی موتورهای جستجوی گوگل و بینگ هم درمورد تاثیر برند منشن در سئو صحبت کرده اند. از نظر آنها اگر محتوای با کیفیت شما باعث نام بردن سایت و برند شما بشود، پس شما در مسیر درست قرار دارید و ارزش این کار به اندازه بک لینک در سئو است. دقت داشته باشید که منظور گوگل و بینگ این است که بدون بک لینک گذاشتن در صفحات اجتماعی به این موفقیت رسیده باشید.

چگونه بفهمیم کدام سایت ها درمورد برند ما حرف زده اند؟

خیلی ساده است. کافیست اسم برند خود را در گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر، جستجو کنید. قطعا سایت اول سایت، خودتان است. پیشنهاد میکنیم حتی تا صفحه دهم نتایج هم بروید تا ببینید کدام سایت ها اسم برند شما را آورده اند. میتوانید با مدیران آنها توافق کنید و بک لینک سایت خود را به آنها بدهید، میتوانید به وب مستران ایمیل بدهید و از آنها بابت نام بردن برند شما تشکر کنید و درخواست بک لینک کنید.

حتی میتوانید در آن سایت ها یا انجمن ها عضو شوید تا اگرکسی سوالی پرسید بتوانید جواب تخصصی بدهید و در همان جا بک لینک بگذارید. البته به کمک بعضی از ابزارها هم میتوانید برند منشن خودتان را اندازه بگیرید که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

برند منشن چیست؟

مزایای برند منشن

۱. مطلع شدن از نظرات مثبت و منفی کاربران

۲. شما میتوانید از کیفیت محصولات و خدماتتان با توجه به میزان رضایت کاربران مطلع شوید. از آنجایی که در روش برند منشن مشتریان کاملا بی طرف راجب برند شما نظر میدهند پس شما از این راه میتوانید برای بهبود کیفیت برند خود استفاده کنید.

۳. تبلیغ کاملا طبیعی و مورد تایید گوگل است و دیگر نگران جریمه شدن الگوریتم پنگوئن نیستید. همان طور که میدانید این الگوریتم روی لینک های غیر طبیعی و اسپم تمرکز و سایت هایی که بک لینک های غیر طبیعی می گذارند جریمه میکند.

۴. اگر افراد درمورد شما و سایتان صحبت کنند، افراد زیادی به سمت برند شما می آیند چون همان طور که گفتیم افراد ناشناس به سمت برندی میروند که مردم دیگر از آن راضی باشند. البته توقع نداشته باشید نظرات همه کاربران درمورد شما مثبت باشد اما حتی اگر نظرات منفی دیدید نا امید نشوید; این یک فرصت خوب برای شماست تا بتوانید روی نقاط ضعف کسب و کارتان تمرکز کنید و سعی کنید تا خدماتتان را از نظر کیفیت بهبود بدهید.

۵. طبق پیش بینی سئوکاران برند منشن در آینده ای نزدیک خیلی در سئو مهم میشود چون این یک راه ارزان و تضمینی برای موفقیت در شهرت برند شماست. طبیعی است که وقتی کاربران نام کسب و کار شما را زیاد بشنوند حتما به سایت شما سر میزنند و اگر اصول بزاریابی محتوا را رعایت کنید مشتریان همیشگی شما میشوند.

۶. برندینگ میتواند به موتورهای جستجو بفهماند که علاوه بر بک لینک های برند، سلامت لینک ها هم تضمین میکند; یعنی این برند واقعا با کیفیت است و بک لینک ها ساختگی یا پولی نیست.

تاثیر برند منشن بر سئو

ابزارهای شناخت برند منشن

Talkwalker Alerts: یک ابزاری است که هر وقت اسم برند شما آورده شد برای شما نوتیفیکیشن میفرستند. این ابزار موقعیت مکانی و نام سایتی که شما را منشن کرده است را نشان میدهد.

Google Alerts: این ابزار مفیدنام منبعی که اسم برند شما را برده را به شما اعلام میکند. شما وارد سایت میشوید و آدرس سایت خود را وارد میکنید و از این زمان به بعد هر سایت یا وبلاگی که از شما نام ببرد برای شما نوتیفیکیشن صادر میشود. در این ابزار شما حتی سایت رقبایتان را هم میتوانید تحلیل کنید.

نتیجه گیری

برند منشن یکی از تکنیک های بهبود سئو و بازاریابی است. اگر کسب و کار و برند تخصصی داشته باشید، برند منشن میتواند تاثیر زیادی داشته باشد. این روش کاملا طبیعی است و مورد تایید کاربر و موتورهای جستجو است. اگر به مشاوره و اطلاعات بیشتری درباره ی برند منشن نیاز داشتید به سایت سئو اینجا سر بزنید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه سئونمونه کارتماس با ما