منظور از بک لینک های غیر طبیعی چیست؟

منظور از بک لینک های غیر طبیعی چیست؟

عناوین محتوا

گوگل برای اینکه یک قدم به شفافیت نزدیک تر شود به تعداد زیادی از وب سایت ها هشدار لینک های غیر طبیعی و گیج کننده فرستاد. منظور از بک لینک های غیر طبیعی بک لینک هایی هستند که قصد فریب موتور های جستجو را دارند. با توجه به طوفان اینترنت که تاثیر مستقیمی روی سئو سایت داشت بسیاری از متخصصان دیجیتال مارکتینگ را به فکر فرو برد که بک لینک های غیر طبیعی چیستند.

بک لینک های غیر طبیعی در اصل بک لینک های مصنوعی هستند که با هدف دستکاری کردن رتبه بندی نتایج گوگل ساخته میشوند. این لینک ها شامل لینک های خریداری شده یا لینک هایی که اسپمرها میسازند است که از طرف لینک سایت های همسایه در اینترنت به سایت شما می آید.

بک لینک های غیر طبیعی چیست؟

بک لینک های غیر طبیعی شامل چه مواردی می شود؟

استفاده از نرم افزار یا سرویس های اتوماتیک ایجاد بک لینک به سایت شما.

نوشتن پست مهمان در چندین و چند سایت و ارائه و انتشار محتوا شامل بک لینک هایی با انکر تکست یکسان.

لینک هایی که وب مستران به اینفلوئنسر ها در ازای پول زیادی میدهند تا آنها بک لینک را در سایتشان بگذارند.

گوگل چطور با بک لینک های غیر طبیعی مبارزه میکند؟

کشف لینک های غیر طبیعی هدف اصلی الگوریتم پنگوئن شد . این الگوریتم که در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و به بررسی لینک های مصنوعی که شامل بک لینک های خریداری شده، انکرتکست هایی که عینا مثل کلمه کلیدی بودند، محتواهایی که دچار (keyword stuffing) بودند و در واقع تکنیک هایی که باعث میشد سایت هایی که لیاقت رتبه های بالا را نداشتند جریمه شوند.

طبق آخرین آپدیت، هدف این الگوریتم تمام وب سایت هایی هستند که قصد استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه برای ایجاد تغییر در رتبه بندی گوگل را دارند اما به چه قیمتی؟

الگوریتم پنگوئن

چرا بک لینک های غیر طبیعی ضرر زیادی به کسب و کارهای کوچک میزنند؟

اگر گوگل به سایتی مشکوک بشود آن صفحه ای که لینک غیر طبیعی دارد را از صفحه دی ایندکس میکند و به مرور کاهش رتبه زیادی پیدا میکند. معمولا شما تا شش ماه فرصت دارید تا بک لینک های غیر طبیعی و اسپم را از سایت خود شناسایی و حذف کنید و بعد از آن درخواست تجدید نظر بدهید.

کسب و کارهای کوچکی که خدمات سئو سایت مناسب ندارند بدون کمک متخصصان سئو به جای اینکه محصولاتشان را به جستجو کنندگان نشان دهند رتبه خود را از دست می دهند.

هشدار لینک سازی غیر طبیعی چیست؟

مت کاتز در وبلاگ وب مستر گفت اگر سایت شما پیام لینک های غیر طبیعی را گرفت یعنی گوگل روی لینک های شخصی کار میکند نه کل سایت.

این به معنی این است که تمرکز گوگل روی لینک های مصنوعی که بخشی از تکنیک لینک سازی هستند است .مت کات همچنین گفت از نظر گوگل لینک هایی مصنوعی یا غیر طبیعی هستند که شامل این دسته باشند : لینک های پولی، لینک های اسپم، اسپم guestbook ، زیر مجموعه های مقالات و دایرکتوری های افراطی، لینک هایی که زیادی تغییر میکنند و بقیه لینک های اسپم دیگر.

بک لینک غیر طبیعی

چگونه میتوانیم بک لینک های غیر طبیعی را در وب سایت تشخیص دهیم؟

پیش از این گفتیم وجود لینک های مصنوعی عامل کاهش رتبه شدید در موتورهای جستجو است. در نتیجه برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو باید لینک های غیرطبیعی را از سایت خود حذف کنید. شما میتوانید بک لینک هایتان را دانلود کنید و بر اساس تاریخ مرتب کنید تا متوجه بشوید که چه فعالیتی درمورد لینک اخیرا در سایت شما انجام شده است.

یکی دیگر از این راه ها استفاده از راهنمایی های  google webmaster Tools یا همان Google Search Console است که در صفحه ی google support واقع شده است. این راهنمایی ها به شما کمک میکنند تا بدانید چه تکنیک هایی باعث افزایش یا کاهش رتبه ی شما درنتایج موتورهای جستجو میشود.

چون اکثر لینک های پولی غیر طبیعی هستند گوگل به صاحبان وب سایت ها پیشنهاد میدهد که لینک های تبلیغاتی را نوفالو کنند به این صورت:  “rel=nofollow”

در رپورتاژها شدیدا از طرف گوگل توصیه میشود بک لینک ها از جنس نوفالو باشند تا تاثیری در رتبه بندی گوگل نداشته باشد.

میتوانید این لینک ها را به یک صفحه ی معمولی که به وسیله فایل robots.txt مانع خزیدن ربات های موتور جستجو شده ریدایرکت کنید. راه دیگر برای شرکت ها و کسب و کارها دریافت مشاوره سئو و استخدام افراد کاربلد برای حذف بک لینک های مضر و غیر طبیعی است.

راهی که از نظر اقتصادی به صرفه تر است این است که از سایت هایی مانند linkdelete.com و removeem.com استفاده کرد. این سایت ها ادعا میکنند که میتوانند تشخیص دهند آیا سایتی درگیر بک لینک های غیر طبیعی شده است یا نه. اما شما باید دقت کنید تا لینک های طبیعی و مفیدتان را حذف نکنید؛ چون حذف بک لینک در رتبه بندی سایت شما هم تاثیر مثبت و هم منفی می تواند داشته باشد.

بک لینک غیر طبیعی در سئو

بک لینک ها را با چه ابزارهایی می توان بررسی نمود؟

تمامی لینک های ایجاد شده را می توان با ابزارهای مختلف مانند Ahrefs و SEMrush و Majestic و Alexa و Moz مورد بررسی قرار داد.

نتیجه گیری

بهترین راه برای افزایش رتبه درموتورهای جستجو ایجاد بک لینک های اصولی و طبیعی است. اگر شما محتوای درست و با کیفیتی داشته باشید بازدیدکنندگان وب سایت شما دوباره به سایت شما بازمیگردند و بک لینک سایت شما را در سایت های دیگر یا در صفحات اجتماعی به اشتراک میگذارند. پس روی استراتژی محتوا تمرکز کنید. 

اگر شما قصد دارید از طریق سایت خود افزایش درآمد داشته باشید، راهی ندارید جز اینکه خدمات سئو سایت اصولی بر روی سایت خود پیاده کنید. شرکت سئو اینجا با تیم جوان و پر انرژی خود آماده کمک به شما است.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا