چگونه از پینترست در سئو سایت استفاده کنیم؟

چگونه از پینترست برای سئو سایت استفاده کنیم؟

عناوین محتوا

پینترست یک شبکه اجتماعی است که هرماه بالای ۱۵۰ میلیون کاربر دارد. کاربران از این شبکه برای ایده گرفتن درباره ی محصولات و خدمات بهره میگیرند. برای اینکه با مزایا و تکنیک های استفاده از پینترست در سئو آشنا شوید با تیم سئو اینجا در این مقاله همراه باشید.

پینترست چیست؟

آیا میدانستید پینترست بیش از ۲ میلیارد جستجو در ماه دارد؟ آیا میدانستید بیش از ۸۰ درصد از ترافیک پینترست کاربرانی هستند که با موبایل آمده اند؟ آیا میدانستید که در سال ۲۰۱۶، ۹۷٪ سرچ ها در پینترست برندهای بی نام و نشان بودند؟ پینترست حالا به یک موتور جستجوی مجزا از گوگل و بینگ تبدیل شده. به همین دلیل برندها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ در پی تبلیغات در پینترست هستند.

مزایای پینترست

این که پینترست، جدای از گوگل برای خودش یک موتور جستجو پر طرفدار است برای ما مزایای خوبی دارد. اساس رتبه دهی در پینترست، اشتراک گذاری در فضای اجتماعی و نرخ مشارکت یه محصول است. بک لینک تاثیر کمتری در پینترست دارد. تفاوت های دیگری که این شبکه اجتماعی دارد، این است که هر برندی با تولید محتوای جذاب میتواند به موفقیت زیادی برسد.

تا وقتی شما ندانید منظور از محتوای درست چیست و اینکه چه فاکتورهایی در رتبه دهی پینترست تاثیر دارند انگار دارید دور خودتان میچرخید. ما در این مقاله میخواهیم 16 تکنیک برتر سئو پینترست را به شما یاد بدهیم; پس با تیم سئو اینجا همراه باشید.

سئو پینترست چگونه است؟

روش های استفاده از پینترست در سئو

در پینترست حساب کاربری بسازید

ساختن حساب کاربری در پینترست بسیار راحت است و به تازگی اکانت تجاری نیز به آن اضافه شده است. نام کاربری که برای خودتان انتخاب میکنید بهتر است نام تجاری یا برند شما باشد. این طوری وقتی افراد نام شما را جستجو کنند تمام پین های مربوط به شما می آید. یادتان باشد که شما باید نام کاربری خود را در URL پروفایلتان استفاده کنید.

پروفایل خود را بهینه کنید

پینترست یک بخش “درباره ی شما” دارد که به راحتی و زیرکی میتوانید توضیح مختصری درباره ی اینکه چه کسی هستید، چه کاری میکنید و حتی URL سایت خود را نیز میتوانید بگذارید. در این بخش باید از کلمات کلیدی حوضه کسب و کارتان که افراد عادی هم زیاد جستجو میکنند را به کار ببرید.

وقتی کاربران کلمات کلیدی را در پینترست جستجو کنند برد شما بالا می آید. همچنین توضیحات درباره ی شما باید آنقدر جذاب باشد که خواننده را درباره شما کنجکاو کند. اگر شرکت شما لوگو دارد حتما آن را هم در بخش درباهر ی شما بنویسید.

پینترست و استفاده از آن در سئو

حداقل یک برد برای خودتان اضافه کنید.

ما بعدا به جزیئات برد می پردازیم اما فعلا بدانید که حداقل یک برد (board) برای خودتان درست کنید. اگر برد نداشته باشید قطعا نمیتوانید پین ها را اضافه کنید.

از هشتگ استفاده کنید

هشتگ پینترست یکی از مهم ترین و اساسی ترین کارهای پینترست برای برپایی یک کمپین ارگانیک است. این تگ جاوا اسکریپت به شما کمک میکند تا نرخ تبدیل را در وب سایت خود اضافه کنید، مخاطبانتان را دسته بندی کنید و همین طور کاربران از طریق هشتگ محصولات شما را پیدا کنند.

دکمه save را اضافه کنید

این فقط به یک کد HTML نیاز دارد. دکمه ذخیره به شما کمک میکند تا دسترسی به کمپین های شما افزایش یابد. بعد از اینکه این دکمه نصب شد کاربران میتوانند عکس ها را در سایت شما یا اپلیکیشن ها را در برد خودشان سیو کنند. برای نصب دکمه SAVE دو راه دارید: ۱. به صورت خودکار ظاهر شود ۲. وقتی که کاربر به قسمت بالای سمت چپ عکس مراجعه کند دکمه save ظاهر شود.

اهراز هویت سایت

اگر آدرس سایت خود را وارد کنید یک مرحله اهراز هویت دارد که مشخص شود شما صاحب آن سایت هستید. بعد از تایید، وقتی کاربران دامنه شما را جستجو کنند یک تیک آبی در کنار نام کاربری شما زده میشود و این اعتبار زیادی برای شما به وجود می آورد.

برای کسب و کارتان هدف تعیین کنید

پینترست میتواند خیلی بیشتر از تبلیغات گوگل، فیس بوک و SEM زمان بگیرد. ۸۷٪ از کسب و کارها به خاطر پینترست کار خود را راه انداخته اند و ۹۳٪ از افراد از پینترست استفاده میکنند تا خرید کنند. شما باید بدانید پینترست چه معنی در کار شما خواهد داشت تا بتوانید هدف های مناسب داشته باشید. شما میتوانید از تگ های پینترست استفاده کنید تا نرخ تبدیل زیادی در سایت خود درست کنید; اما ما به شما پیشنهاد میکنیم که فعلا با اهدافی مثل ترافیک بالا یا پین کردن دوباره ی کمپین های سئو شروع کنید.

کلمات کلیدی کسب و کارتان را جستجو کنید.

در حالی که گوگل دیتاها را برای سرچ صوتی جمع آوری میکند، بحث های زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه پینترست، منبع بزرگ دیتا برای تمام کلمات کلیدی است. پینترست شامل مفاهیمی که از نظر معنایی به هم مربوط هستند میشود. شما میتوانید با مراجعه به راهنمای جستجو (guided search)، روی پیدا کردن نتایج مرتبط تمرکز کنید. اگر یک کوئری معمولی را جستجو کنید پینترست به طور اتوماتیک شناسه های مرتبط معنایی به شما میدهد.

این فرصت خوبی به شما میدهد تا این عبارات را کپی کنید تا بعدا استفاده کنید. همچنین میتوانید از پین های پیشرفته استفاده کنید. این روش شبیه استفاده از گوگل ادوردز است که ما کلمات کلیدی را بهش میدیم تا ببینیم برای کمپین بلند مدت ما چقدر موثر هستند. اگر درمورد بهترین عناوین مردد هستید میتوانید کلمات کلیدی را از گوگل جمع کنید و از پین های ارتقا یافته استفاده کنید تا میزان تاثیر آنها در پینترست را بفهمید.

تکنیک های سئو برای پینترست

بردتان را بهینه کنید.

کلمات کلیدی و عباراتی که کاربران جستجو میکنند باید همیشه در ذهن شما باشد. این به شما این فرصت را میدهد تا به موتورهای جستجو بفهمانید که چطور کالاهایتان را دسته بندی میکنید. این کلمات کلیدی، موقع جستجو در صفحه نتایج نشان داده میشوند و از این طریق کاربران میتوانند شما را پیدا کنند. همچنین این کلمات اولین چیزهایی هستند که کاربران با مراجعه به پروفایل شما می بینند; به همین دلیل پیشنهاد میشود که از کلمات کلیدی برای نام برد و در توضیحات برد استفاده کنید.

راجب آناتومی یک پین بیشتر بدانیم

برای هر کمپینی یک ترکیبی از هنر و علم آمیخته میشود; با این حال بعضی از کمپین ها حاصل تلاش خلاقانه و ذاتی است. ما قوانین یک پین ایده آل را به شما میگوییم.

۱. اندازه ی یک پین باید ۶۰۰ پیکسل عرض و ۹۰۰ پیکسل ارتفاع داشته باشد. این اندازه ها برای موبایل است. پینترست ترجیح میدهد برای دسکتاپ عکس ها را بزرگتر نشان دهد.

۲. از رنگ های مختلف استفاده کنید. عکس هایی که از رنگ های زیادی استفاده میکنند ۳.۲۵ برابر بیشتر پین میشوند.

۳. هدف داشته باشید. باید هدف هر پین مشخص باشد.

توصیف کننده باشید.

توصیف درست برای سئو و پینترست خیلی مهم است. از توصیف جزییات نترسید. این به پینترست کمک میکند که تا عکس های شما را شناسایی کند و به جستجوهای مرتبط نشان دهد. یکی از بهترین راه ها چسباندن توضیحات به عکس هست به جای اینکه متن را تکرار کنید. به مخاطبانتان بگویید که چطور از محصول استفاده کنند، این محصول چه نفعی برایشان دارد و حقایق جالب درمورد محصول بگویید که نمیدانند.

تعداد کاراکترهای توضیحات، ۵۰۰ کاراکتر است. این طوری وقتی کاربر روی عکس کلیک میکند، میتواند کل توضیحات را ببیند. از هشتگ در توضیحات عکس استفاده نکنید چون باعث حواس پرتی کاربر میشود.

استفاده از تگ ALT برای پین ها

چون موتورهای جستجو نمیتوانند عکس ها را بفهمند از عنوان و متن جایگزین برای فهمیدن و درک محتوای عکس استفاده میکنند. برای تمام پین ها از تگ ALT استفاده کنید. برای نوشتن تگ ALT، کلمات کلیدی که مرتبط با موضوع عکس هستند را به کار ببرید.

لینک دادن به سایت خود

حتما در تمام پین ها به سایتتان بک لینک بدهید. درست است که جنس لینک ها نوفالو است اما در پین ها به صفحات مرتبط سایت خود لینک بدهید. این طوری بازدید صفحات مختلف وب سایتتان بیشتر میشود.

چگونه از پینترست برای سئو سایت استفاده کنیم؟

قیمت محصول را در پین ذکر کنید.

پین هایی که قیمت دارند بیشتر از پین های بدون قیمت لایک میگیرند. پینترست قابلیتی را به تازگی اضافه کرده به نام rich pin که قیمت محصول شما را در سایت پیدا میکند و به آن محصول پیوست میکند.

جستجوی بصری و سایر آیتم ها را در نظر بگیرید.

تکنولوژی لنز پینترست، یک رهبر مارکتینگ در جستجوی بصری است. اگر با دوربین یک گوشی هوشمند از یک لباس یا وسیله عکس بیندازید پینترست آنها را میفهمد و به طور خودکار به عنوان پین های مرتبط پیشنهاد میدهد. تکنولوژی لنز، یک تکنولوژی موثر است که به تولید کنندگان محتوا که وقت و انرژی برای بهینه سازی عکس می گذارند جایزه میدهد. پینترست هربار در زمینه درک بخش های مختلف عکس پیشرفته تر میشود.

دکمه اشتراک گذاری در پینترست را حتما در سایت قرار دهید.

حتما در سایت خود دکمه اشتراک گذاری به پینترست را همانند بقیه شبکه های اجتماعی قرار دهید.

نتیجه گیری

با استفاده از پینترست میتوانید کسب و کارخود را رونق بدهید و توسط میلیون ها کاربر دیده شوید. اگر کاربران برند شما را در پینترست ببینند به سایت شما مراجعه میکنند و ترافیک سایت شما بالا میرود. با تکنیک هایی که گفتیم میتوانید به راحتی از پینترست در جهت بهبود سئو سایت خود استفاده کنید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

1 دیدگاه

  • سلام خسته نباشید
    سایت من وردپرسی هست و افزونه pintrest for woocomerce رو نصب کردم و مراحل لینک شدن سایت با پینترست رو انجام دادم اما سایت پینترست دو تا ایراد رو بیان کرده که به شرح زیر هستن:
    Merchant’s returns policy is unclear or unavailable
    Merchant’s shipping policy is unclear or unavailable
    برای رفع این دو خطا نمی دونم از کدوم قسمت سایت باید اقدا کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا