چرا هر سایتی به سئو نیاز دارد؟

چرا هر سایتی به سئو نیاز دارد

عناوین محتوا

سئو مخفف search engine optimization است؛ یعنی بهینه سازی موتور جستجو. موتورهای جستجو دقیقا مثل یک دریا می مانند که کشتی های زیادی روی آن قرار دارد. این کشتی ها همان سایت ها هستند. بعضی از این کشتی ها به خوبی میدانند چطور باید روی دریای بی کران شناور بمانند و بعضی کشتی ها غرق میشوند. تنها عواملی که میتواند مانع غرق شدن سایت ها بشود سئو و محتوای باکیفیت است. به همین خاطر میگوییم که هر سایتی به سئو نیاز دارد.

اگر هنوز به قدرت سئو در پیشرفت سایتتان شک دارید پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله با تیم سئو اینجا همراه باشید.

قدرت جادویی سئو

فرض کنید عبارتی مانند خرید موبایل سامسونگ را در گوگل جستجو کردید؛ در صفحه اول ده تا از بهترین سایت ها در زمینه فروش موبایل برای شما نشان داده میشود. احتمالا سایت اول، mobile.ir و سایت دوم دیجی کالا است. اصلا تاحالا فکر کرده اید که چرا این دو سایت از همه رتبه شان بالاتر است؟ آیا فقط به خاطر نام برند دیجی کالاست که رتبه سایتش در خرید تقریبا همه چیز بالاست؟ خیر. کلید این موفقیت بزرگ سئو سایت است.

تکنیک های بهینه سازی سایت، شما را به رتبه اول در نتایج موتورهای جستجو می رساند. هر سایتی به سئو نیاز دارد، اگر می خواهد رتبه خوبی داشته باشد. حالا اگر با سئو نا آشنا باشید شاید بپرسید مگر رتبه اول بودن چه اهمیتی دارد؟

سئو سایت چیست

اهمیت سئو در کسب و کارها

مثال خرید گوشی سامسونگ را در نظر داشته باشید. خود من نهایتا به چهار یا پنج سایت اول اکتفا میکنم چون حال و حوصله چرخیدن در سایت های مختلف را ندارم و درواقع برایم چندان اهمیت ندارد سایتی که در صفحه چهارم گوگل است چه مطلبی برای گفتن دارد. احتمالا شما هم مثل من هستید. کاربران خیلی حوصله گشتن در وب را ندارند به همین دلیل سایت های مختلف باهم میجنگند تا بتوانند به صفحه اول و چه بسا به رتبه اول برسند.

کاملا مشخص است هرچقدر رتبه شما بالاتر باشد کاربران بیشتری روی لینک آن کلیک میکنند و وارد سایت شما میشوند. نیاز به سئو در همه سایت ها یکسان نیست؛ شاید شما یک وبلاگ کوچک دارید و هر از چند گاهی برای دل خودتان درون آن پستی می گذارید اما فروشگاه های آنلاین بر سر اول بودن باهم رقابت سختی دارند. این رقابت به میدان جنگی برای برندها تبدیل شده و هرکس که بهینه سازی سایت بهتری داشته باشد برنده این جنگ است.

نکته ی دیگری که باید بگوییم این است که سئو هرگز تمام یا منسوخ نمیشود. تا زمانی که موتورهای جستجو و به خصوص غول اینترنتی یعنی گوگل هست و کاربران نیازهای خود را در آن جستجو میکنند بهینه سازی موتور جستجو نیز وجود دارد.

سئو، کلید پیروزی در جنگ برندها

موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل، گوش به فرمان کاربرانشان هستند؛ یعنی اگر کاربران با یک سایتی بیشتر تعامل کنند به آن رتبه بهتری میدهند. حالا منظور از تعامل چیست؟ تعامل یعنی تعداد کاربرانی که وارد سایت میشوند زیاد باشد (ترافیک بالا)، مدت زمانی که کاربر در سایت سپری میکند (dwell time) زیاد باشد، تجربه کاربری عالی، لینک دادن به آن سایت و ده ها عوامل دیگر به گوگل می فهماند که این سایت خوبی است. تمام این عوامل در گرو بهینه سازی سایت است. تنها با سئو میتوانید از رقبای خود جلو بیفتید.

نیاز به سئو در سایت ها

اهمیت متخصص سئو

بعض از وب مستران فکر می کنند خودشان در مدت زمان خیلی کوتاه می توانند سئوکار حرفه ای بشوند. اما اصلا این طور نیست. بهینه سازی موتورهای جستجو برخلاف تفکر بعضی افراد، فرآیند سخت و زمان بری است. اگر میخواهید در این میدان جنگ سربلند باشید باید به طور مرتب و روزانه سایت خود و رقبایتان را آنالیز کنید و روش های سئو را که در ادامه به آنها می پردازیم انجام دهید.

میتوانید سئو را یاد بگیرید اما باید بقیه کارهایتان را ببوسید بگذارید کنار؛ چون بهینه سازی سایت، آنقدر از شما وقت و انرژی میگیرد که دیگر به کارهای دیگرتان نمیرسید؛ خب در چنین شرایطی چه باید کرد؟ استخدام متخصص یا گرفتن مشاوره سئو از یک فرد متخصص به شکل مداوم بهترین کار است.

متخصصان در این زمینه کاملا آموزش دیده اند و میتوانند به مروز زمان شما را به هدفتان برسانند. بعد از اینکه سایتتان به رتبه خوبی رسید مشاوران سئو رتبه شما را با تکنیک های مربوطه حفظ میکنند. این را بدانید که رسیدن به هیچ موفقیتی مجانی نیست. اگر میخواهید با سایت خود کسب درآمد کنید باید دست در جیبتان کنید.

روش های بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت یه ۳ بخش کلی داخلی (on-page)، تکنیکال و خارجی (off-page)  تقسیم می شود. ما به طور مفصل درباره هرکدام توضیح دادیم. اگر میخواهید درباره این روش ها اطلاعات کسب کنید مطالعه این مقالات خالی از لطف نیست.

سئو چطور نیازهای کسب و کارها را بر طرف میکند؟

بزرگترین نتیجه ای که میتوانید از بهینه سازی سایت خود بگیرید این است که در کلمه کلیدی مورد نظرتان در صفحه اول باشید. منظور از کلمه کلیدی یعنی کلمه یا عبارتی که کاربران برای برطرف کردن نیازشان جستجو میکنند؛ مثلا خرید موبایل سامسونگ، یک عبارت کلیدی است و سایت هایی که موبایل می فروشند در این عبارت باهم رقابت دارند. هر سایتی که بهینه سازی خوبی داشته باشد میتواند در گوگل و سایر موتورهای جستجو در این کلمه رتبه ۱ را داشته باشد.

تاثیر سئو بر کسب و کار

سایتمان تا چه زمانی به سئو نیاز دارد؟

بعضی ها شدیدا تلاش میکنند تا سایت خود را بهینه کنند و حتی نتیجه مطلوبشان را هم به دست می آوررند اما بعد از موفقیتشان سایت را به امان خدا رها میکنند. رقابت بین سایت های آنلاین، مسابقه دو نیست که نفر اول معلوم شد پس دیگر کسی نمیتواند نفر اول بشود. شما در زمینه کاری خود صدها رقیب دیگر دارید. همه این رقبا فقط در انتظار یک اشتباه هستند تا جایگاه شما را بگیرند پس بهینه سازی سایت هیچ وقت تاریخ انقضا ندارد و باید همیشه مراقب آن بود.

نتیجه گیری

دنیای وب بزرگترین مکان برای تبلیغات و فروش محصولات است. برای فروش محصولاتتان باید در چشم باشید، باید توسط کاربران دیده بشوید و یکی از موثرترین این راه ها بهینه سازی موتور جستجو است. برای رسیدن به درآمد بالا از طریق اینترنت به یک شرکت سئو نیاز خواهید داشت. شرکت سئو سایت سئواینجا یک ی از بهترین شرکت ها در این زمینه است که تجربه بسیار خوب و موفقی در بهینه سازی سایت های مختلف داشته است.

نیاز به سئو یعنی نیاز به جلب کاربر > جلب مشتری > کسب درآمد > به دست آوردن سود خالص

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

4 دیدگاه

    • با سلام دوست عزیز
      بله یقینا سئو برای پیشرفت کسب و کار ها امری ضروری می باشد

    • با سلام دوست عزیز
      بهترین کار با توجه به هزینه این است که سایت را ابتدا بصورت ایده آل سئو کنید و سپس به تبلیغات بپردازید تا نتیجه بهتری بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا