محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز چیست؟

عناوین محتوا

کلمه همیشه سبز شما را یاد چه چیزی می اندازد؟ قطعا اولین چیزی که به یاد آن می افتید تازگی و طراوت است. محتوای همیشه سبز یا  ever green هم یعنی محتوایی که فارغ از زمان انتشارش همیشه برای کاربر تازگی دارد. حالا چطور محتوایی با این خصوصیات بنویسیم؟ چه عناوینی را انتخاب کنیم تا همیشه سبز باشند؟ تا آخر این مقاله همراه تیم سئو اینجا باشید تا جواب این سوالات را پیدا کنید.

محتوای همیشه سبز، چجور محتوایی است؟

محتوایی که همیشه برای کاربر تازگی داشته باشد و بتواند از آن استفاده کند؛ مثلا “زندگینامه کوروش کبیر” محتوایی هست که در هر زمان قابل استفاده است و هیچ وقت کهنه نمیشود. مثال دیگری که در این مورد میتوانیم بزنیم “طرز تهیه لازانیا” است. این محتواها هیچ وقت از رونق نمی افتند ولی به این عنوان دقت کنید: ” قیمت دلار ۲۷۰۰۰ تومان شد” محتوایی که با این تایتل نوشته شده شاید همین امروز برای ما خواندنی و جالب باشد اما این محتوا دیگر فردا به درد ما نمیخورد پس نتیجه میگیریم که این محتوای ever green نیست.

تفاوت محتوای سبز و محتوای همیشه سبز چیست؟

ما یک محتوای سبز هم داریم که با محتوای همیشه سبز فرق میکند. ممکن است بعضی موضوعات در یک بازه زمانی طولانی بسیار محبوب بوده و محتواهای زیادی در این باره نوشته می شده است. من نمیدانم شما این مقاله را چه زمانی میخوانید اما در سال 2020 میلادی در تمام جهان بیماری خطرناکی به نام کرونا شیوع یافته است. در حال حاضر همه درباره این بیماری جستجو میکنند و مطالب زیادی هم درباره آن نوشته میشود. چند سال دیگر که واکسن این بیماری پیدا بشود و بیماران بهبود بیابند این محتواها دیگر مفید نیستند چون درباره بیماری نوشته شده که دیگر نیست.

در نتیجه محتوای ever green محتوایی است که تاریخ انقضا ندارد و همیشه جدید است ولی محتوای سبز برای یک مدت نسبتا طولانی کاربرد دارد و بعد از آن تاریخ انقضایش تمام میشود.

محتوای همیشه سبز

آیا محتوای عادی بهتر است یا محتوای همیشه سبز؟

همه چیز بستگی به حوزه کاری وب سایت شما دارد. مثلا سایت های خبری نمیتوانند محتواهای عادی ننویسند چون ماهیت سایت آنها این است که جدیدترین اخبار را به کاربران نشان دهند حتی اگر دو ساعت دیگر خبر جدیدتری برسد و محتوای فعلی را نقض کند.

در مقابل، تولید محتوا ever green مزایایی دارد مانند اینکه تعداد کاربرانی که برای خواندن این مطلب مراجعه میکنند هیچ وقت کم نمیشود. و دیگر اینکه میتوانید با این محتوا از سایت های دیگر بک لینک بگیرید.

تاثیر محتوای همیشه سبز در سئو

نوشتن محتوای همیشه سبز باعث میشود که کاربران در همه سال ها به سایت شما سر بزنند تا آن مطلب را بخوانند و شما نگران کهنه بودن محتوایتان نیستید. اگر بتوانید محتوای همیشه سبز خیلی خوب و باکیفیتی بنویسید، میتوانید مطمئن باشید که تا مدت ها در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه خوبی دارید؛ در نتیجه ترافیک سایتتان بالا میرود و سئو سایت شما بهبود میابد.

اگر مطلب تازه ای به محتوایتان اضافه شد میتوانید آن را آپدیت کنید. گوگل از مطالب جدید و آپدیت شده خیلی خوشش می آید.

چند موضوع جالب برای نوشتن محتوای همیشه سبز

نکته: مطالبی که داخل پرانتز نوشته میشود اختیاری است.

  • آموزش (پخت قرمه سبزی)
  • محتواهای تاریخی
  • آموزش کار با (پلوپز برقی)
  • تاریخچه (سئو سایت)
  • چطور (پوست خود را سالم نگه داریم)
  • بهترین راه حل برای (کاهش ریزش مو)

خیلی خلاصه به شما بگوییم موضوعات آموزشی، تاریخی و سوالاتی که معمولا مردم می پرسند بهترین محتواهای ever green هستند.

مزایای محتوای همیشه سبز

نتیجه گیری

محتواهایی که تاریخ انقضا ندارند و همیشه برای کاربران ارشمند هستند محتواهای همیشه سبز نام دارند. بسته به حوزه کسب و کارتان میتوانید عناوینی که همیشه برای مردم تازه و جدید هستند را پیدا کنید و درباره آنها محتوا منتشر کنید. شما چه موضوعات همیشه سبزی را پیشنهاد میدهید؟

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا