تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

عناوین محتوا

از جمله سوالاتی که ممکن است برای هر سئو کاری پیش آید این است که:

  • آیا شبکه‌های اجتماعی تاثیری در رتبه دهی گوگل دارند؟
  • تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو چقدر است؟
  • از میان فیسبوک، لینکدین، پینترست، اینستاگرام، یوتیوب و… کدام یک بیشترین تاثیر را در سئو دارند؟
  • استراتژی استفاده از شبکه‌های اجتماعی به منظور بهینه سازی سایت چیست؟

سوالاتی که همیشه بین کارشناسان بهینه سازی و سئو سایت بوده و هست.

همه می‌دانیم که اگر موفق به گرفتن بک لینک از سایت‌هایی با اعتبار بالا شویم گام بزرگی در سئو برداشته‌ایم. از طرفی شبکه‌های اجتماعی نیز دارای اعتبار بسیار بالایی نزد گوگل و کاربران دارند. پس آیا واقعا فعالیت در این شبکه‌ها تاثیر مستقیمی در بهبود رتبه کلمات کلیدی ما خواهد داشت؟ تاثیر شبکه‌ های اجتماعی بر سئو چقدر است؟

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو حتی توسط آقای matt cutts که مدیر سابق بخش اسپم گوگل بود نیز تایید شد اما درست چند سال بعد گوگل رسما اعلام کرد که شبکه‌های اجتماعی در معیارهای رتبه دهی به سایت‌ها جایی ندارد!! و تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو را رد کرد.

شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو و بهبود رتبه کلمات

ما قصد داریم از همه جوانب تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو را بررسی کنیم تا پاسخی مناسب و منطقی برای سوالات شما بیابیم. اگر به آموزش سئو در سایت‌های مختلف توجه کرده باشید می‌بینید که هر کدام از تعریف جداگانه‌ای در مورد تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو به کار برده‌اند که باعث به وجود آمدن این تردیدها بین کارشناسان شده است.

طبق بررسی‌های انجام شده در هر ثانیه در شبکه‌های اجتماعی محبوب مانند یوتیوب، اینستاگرام، توییتر و… میلیون‌ها پست منتشر می‌شود. حال این تعداد را در 24 ساعت تصور کنید.

با وجود این حجم از انتشار پست جدید که به صورت متن، تصویر، پادکست و ویدئو است، ربات‌های گوگل نمی‌توانند همه این پست‌ها را ایندکس کنند. در این بین پست‌هایی که مخاطب زیادی ندارند شانسی برای دیده شدن ندارند و معمولا پروفایل صفحات ایندکس می‌شود.

با این اوصاف شاید با خودتان بگویید فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به منظور گرفتن تاثیر مثبت وقت تلف کردن است و تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو نتیجه مثبتی در پی نخواهد داشت.

اما این نکته را فراموش نکنید که گوگل رفته رفته و در حال حاضر که سال 2020 می‌باشد همه الگوریتم‌ها و آپدیت آن‌ها را در راستای رضایت کاربران قرار داده است.  

میزان تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

برای اینکار ابتدا باید با نحوه گرفتن سیگنال مثبت از شبکه‌های اجتماعی آشنا شویم. بله درست خواندید! ما‌ می‌توانیم در بهینه سازی و سئو سایت از سیگنال شبکه‌های اجتماعی (Social Signal) بهترین بهره را ببریم. اما چگونه؟

گوگل در آخرین آپدیت‌ها به ما ثابت کرد که تجربه کاربری نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری دارد و نظر مثبت یا منفی کاربران ارتباط مستقیمی با نحوه برخورد الگوریتم‌ها با سایت ما خواهد داشت. پس بهترین راهکار برای استفاده از این فرصت پیدا کردن جایی است که میلیون‌ها کاربر در آن حضور دارند و توسط خود کاربران مدیریت می‌شود. بله درست حدس زدید. شبکه‌های اجتماعی همان جایی است که با داشتن یک استراتژی مناسب می‌توانید تاثیر خیلی زیادی بگیرید.

مقاله پیشنهادی: آشنایی با الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر نتایج جستجو

سوشیال سیگنال چیست؟

سوشیال سیگنال در حقیقت به فعالیت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد مانند لایک کردن، اشتراک گذاری، گذاشتن نظر، بازدیدها و… می‌باشد. پس برای گرفتن تاثیر مثبت و دیدن تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت خود باید از سوشال سیگنال‌هایی که کاربران در شبکه‌های اجتماعی می‌دهند نهایت استفاده را ببرید.

چنانچه با این روش موفق به گرفتن اعتبار برای سایت خود شوید می‌توانید در لیست سایت‌هایی قرار بگیرید که گوگل به آنها اهمیت می‌دهد در نتیجه تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت خود را بهتر مشاهده خواهید کرد.

سوشیال سیگنال چیست؟

دلایل دیگری که نشان دهنده تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو است:

  1. از آنجا که شبکه‌های اجتماعی مدام در حال به روز رسانی توسط کاربران هستند، گوگل بیشتر به این شبکه‌ها سر میزند. زمانی که شما محتوای جدیدی در سایت خود منتشر می‌کنید می‌توانید با اشتراک گذاری مطلب جدید سایت در شبکه‌های اجتماعی سرعت ایندکس را تا چند برابر بالاتر ببرید. به این تریتب شما میتوانید تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت خود را مشاهده کنید.
  2. شخصی که در شبکه‌های اجتماعی دارای اعتبار است و سیگنال‌های مثبت بسیاری از کاربران داشته باشد، اگر در سایت شما مقاله‌ای نوشته و منتشر کند اعتبار نویسنده به طور مستقیم روی اعتبار سایت شما نیز تاثیر می‌گذارد. این روش که Author Rank نام گرفته توسط کارشناسان گوگل نیز تایید شده است.
  3. با توجه به همکاری که گوگل با توییتر دارد امکان ایندکس و نمایش توییت‌هایی که اعتبار خوبی دارند در نتایج گوگل  وجود دارد که با استفاده از این شبکه اجتماعی و فعالیت مستمر در آن می‌توانید به نتایج گوگل راه پیدا کنید.
  4. همانطور که می‌دانید شبکه‌های اجتماعی فضایی است که مردم در آن حضور دارند. پس یکی از بهترین راه‌های برند سازی و بالا بردن اعتماد کاربران نسبت به برند شما می‌باشد. همچنین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از جمله راه‌های بسیار موثر در افزایش فروش و مارکتینگ محسوب می‌شوند.

بهترین شبکه‌های اجتماعی موثر در سئو

از جمله شبکه های اجتماعی مناسب برای فعالیت در راستای بهبود جایگاه سایت می‌توان به فیسبوک، توییتر، لینکدین، پینترست، تامبلر، یوتیوب و… اشاره کرد. توجه داشته باشید شما باید بیشتر در شبکه‌هایی فعالیت کنید که امکان درج لینک وجود داشته باشد. چرا که میتوانید در آنها تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو را بهتر مشاهده کنید.

انتشار ویدئو باکیفیت و پر مخاطب در یوتیوب، انتشار تصاویر باکیفیت در پینترست، صحبت در مورد مشاغل ترند در لینکدین و… اگر به درستی و توسط افرادی که دارای تجربه و تخصص کافی می‌باشند انجام شود می‌تواند نتایج هیجان انگیزی را برای شما رقم زند. تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو در حدی است که میتوان آن را یکی از بخش‌های خدمات سئو سایت در نظر گرفت و به آن اهمیت ویژه‌ای داد.

بهترین شبکه‌های اجتماعی موثر در سئو

سوشال سیگنال

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی و اهمیت کسب سوشیال سیگنال پرداختیم و راه‌های کسب رتبه از طریق آن را بیان کردیم. برای گرفتن جایگاه و نتیجه ایده آل در گوگل باید از تمامی راه‌ها به درستی و طبق استراتژی مشخص استفاده کنید. از بین بیشمار راه برای بالا بردن اعتبار سایت نزد گوگل، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و دریافت سیگنال‌های مثبت آن‌ها یکی از راه‌های بی خطر و بسیار عالی در مسیر بهینه سازی و سئو می‌باشد. امیدواریم در این مقاله از سئو اینجا توانسته باشیم نکات کاربردی و مفیدی را برای شما جمع آوری کنیم.

برای اطلاع از اصول و روش‌های لینک سازی و بهینه سازی سایت طبق جدیدترین متدهای گوگل می‌توانید در بخش وبلاگ سئو اینجا از آموزش‌های سئو به صورت کاملا رایگان استفاده نمایید.

همچنین شما میتوانید برای دریافت مشاوره سئو از بهترین شرکت سئو با ما تماس بگیرید و از تجربه و مشاوره‌های کارشناسان سئواینجا استفاده کنید.

چگونه سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی موجب بهبود رتبه سایت می‌شوند؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد لازمه بهره مندی از این تاثیرگذاری، داشتن صفحاتی در شبکه های اجتماعی با سوشیال سیگنال بالا است. به هر میزان که تعداد لایک، اشتراک گذاری، نظرات و بازدید صفحه شما بیشتر باشد می توانید تاثیر بیشتری را از این شبکه ها بگیرید.

شبکه های اجتماعی چگونه بر سئو سایت تاثیر می‌گذارند؟

امروزه، هیچ شکی در تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت وجود ندارد، اما در شدت و میزان تاثیر سیگنال‌های شبکه های اجتماعی در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها، همچنان ابهاماتی مطرح است. که در اینجا به بررسی بیشتر آن میپردازیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا