5 نکته طلایی در سئو توضیحات متا

سئو توضیحات متا

عناوین محتوا

توضیحات متا چیست؟

یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت، سئو توضیحات متا یا متا دیسکریپشن است. توضیحات متا در واقع متنی است در نتایج جستجوی گوگل در معرض دید کاربران گذاشته می‌شود و روی ترغیب یا منصرف شدن کاربر از کلیک روی لینک سایت موثر است.

توضیحات متا در واقع متنی کوتاه است که می توانید آن را به صفحات یا مقالات خود در نتایج جستجو اضافه کنید. یک متا تگ توضیحات خوب باید خلاصه ای از ماهیت صفحه یا مقاله باشد و باعث ترغیب کاربر برای کلیک روی صفحه شود. در واقع  توضیحات متا چکیده‌ای از محتوای ارائه شده در سایت است که مخاطب را تشویق میکند روی لینک سایت کلیک کند.

سئو توضیحات متا از این جهت اهمیت دارد که زمانی که سایت شما در گوگل به کاربران اینترنتی نشان داده میشود، تنها توضیحات متا و عنوان صفحه قابل رویت است و همین دو عامل برای انتخاب بهترین نتیجه به کاربران کمک میکند.

سئو توضیحات متا سبب می‌‌شود که impression روی سایت رخ دهد و در نتیجه با هر کلیک روی محتوای سایت شما، نرخ کلیک یا CTR سایت بهبود پیدا کرده و سئو سایت شما بهبود میابد. 

سئو متا توضیحات

هرچه CTR صفحات سایت شما بالاتر باشد در رتبه بندی گوگل جایگاه بهتری خواهید داشت و این موضوع اهمیت سئو توضیحات متا را بهتر نشان میدهد. تحقیقات جدید نشان میدهد که گوگل در الگوریتم رنک برین (Rank Brain) خود اهمیت زیادی برای توضیحات متا از جهت افزایش نرخ کلیک CTR قائل است.

حال که با اهمیت سئو توضیحات متا آشنا شدید؛ می خواهیم نکات مهم برای بهبود سئو توضیحات متا را شرح دهیم. پس با بهترین شرکت سئو در تهران همراه باشید.

5 نکته در نحوه نوشتن توضیحات متا

  • منحصر به فرد بودن توضیحات متا 

نکته ای که از اهمیت بالایی برای سئو توضیحات متای سایت برخوردار است؛ این است که توضیحات متای صفحات مختلف یک سایت با یکدیگر متفاوت باشند.بهترین کار برای داشتن متای منحصر به فرد، نوشتن توضیحات متا برای صفحه اصلی و صفحات داخلی بصورت مجزا و متفاوت از یکدیگر است. 

این متفاوت بودن توضیحات متا از این جهت اهمیت دارد که چون هر صفحه در سایت محتویات خاص خود را دارد یکسان بودن توضیحات متا کاربرد منطقی نخواهد داشت و داشتن متای متفاوت در هر صفحه از سایت روی سئو توضیحات متا اثر مثبت دارد. چرا که در این صورت متای هر صفحه در ارتباط با آن نوشته شده است و می‌تواند در جذب کاربران تاثیرگذار باشد.

  • در نظر گرفتن محدودیت کلمات

همه ما دوست داریم در متا دیسکریپشن خود، تمام نکات مثبت آن صفحه از سایت خود را برای جذب مخاطب و گوگل نشان دهیم. ولی محدودیت در تعداد کاراکترهایی که میتوانیم در توضیحات متا به کار ببریم وجود دارد. گوگل این کار را جهت رضایت کاربران خود  و جلوگیری از طولانی شدن نتایج سرچ انجام می‌دهد.

حداکثر تعداد کاراکتر مجاز برای نوشتن توضیحات متا 160 کاراکتر است.

بهترین کار این است که جمله خود را در 160 کاراکتر جا بدهیم چون در صورتی که متن شما بیشتر از فضای استاندارد گوگل باشد تنها ابتدای آن نمایش داده شده و در ادامه … قرار داده میشود. در نتیجه رعایت این مورد در سئو توضیحات متا تاثیرگذار است.

لازم به ذکر است که در برخی از موارد نیز ممکن است نیاز به نوشتن کمتر از 160 کاراکتر داشته باشید و لزوما نباید از همه 160 کاراکتر استفاده کرد.

  • استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا می‌تواند در سئو توضیحات متا تاثیرگذار باشد. محدودیتی برای استفاده از توضیحات متا وجود ندارد اما عموما پیشنهاد می‌شود که بیش از یک یا دو کلمه کلیدی در آن استفاده نکنید. چرا که استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در متا دیسکریپشن از جذابیت آن می‌کاهد.

کلمات کلیدی موجود در متای توضیحات در صفحه نتایج گوگل؛ به صورت پررنگ تر نشان داده میشوند و این امر شما را در جذب بازدیدکنندگان بیشتر یاری میکند.

  • عدم استفاده از کدهای ریاضی در توضیحات متا

علت اینکه گفته می‌شود برای سئو توضیحات متا از علائم ریاضی استفاده نشود؛ این است که موتورهای جستجو این علائم را به عنوان کد HTML شناسایی میکنند و ممکن است گوگل اصلا توضیحات متا را به مخاطب نشان ندهد.

  • ارتباط متا با محتوای صفحه و کسب و کار

جذابیت و ارتباط معنایی متا دیسکریپشن در سئو توضیحات متای سایت از بیشترین اهمیت برخوردار است. کاربران برای پاسخگویی به نیاز و کسب اطلاعات کلماتی که مربوط به موضوع سایت شما می شود را سرچ می کنند. و اولین چیزی که نتایج با ان مواجه می شوند عنوان و توضیحات متا است پس باید به کاربر نشان بدهید که پاسخ سوال و یا نیاز او را در صفحه شما می تواند پیدا کند.

تگ متا دیسکریپشن و تاثیر آن در سئوتوضیحات متا باید به گونه‌ای باشد که نسبت به رقبا بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما بکشاند و در عین حال مرتبط با محتوای آن صفحه از سایت شما باشد. برای این کار باید تحلیل درستی از رقبای خود داشته باشید. مشاوره سئو از جمله خدمات سئو سایت است که می‌توانید از طریق آن نسبت به رقبا و استراتژی خود دید کاملی پیدا کنید.

برای هر صفحه در وب سایت خود، بزرگترین فایده ای که برای بازدید کنندگان فراهم می کند را با دقت در نظر بگیرید و در نوشتن توضیحات متا روی آن تاکید کنید.

این بود از نکاتی که باید برای سئو توضیحات متا سایت مورد توجه قرار گیرد اما مهمترین بخش در نکاتی که بیان شد تولید متا دیسکریپشن جذاب و کاربر پسند است. در این زمینه نکاتی است که در نوشتن توضیحات متا باید رعایت شود. برای جذاب کردن محتوای متا دیسکریپشن باید در آن همان چیزی که محتوای شما را متفاوت و خاص تر کرده را در متا دیسکریپشن مطرح کنید. 

برای سئو توضیحات متا، دیسکریپشن صفحه بایست درباره چیزی باشد که کاربر به دنبال آن است. تلاش برای فریب کاربران و ترغیب غیر واقعی آنها برای کلیک بر روی سایت، کار صحیحی نیست. چرا که اگر کاربر به دلیل آن وارد سایت شما شود ولی به محتوای مورد نظر خود نرسد و بلافاصله از سایت شما خارج شود؛ گوگل به شما امتیاز منفی می‌دهد چرا که برای گوگل هیچ چیز مهمتر از کاربر نیست.

خلاصه کلام

امیدواریم نکات مطرح شده در این محتوا در سئو توضیحات متا، مفید باشد. شما میتوانید در سئو اینجا، اطلاعات خود راجع به سئو را تکمیل کنید. همچنین در صورت نیاز میتوانید از خدمات سئو سایت سئو اینجا استفاده کنید. سئواینجا یک شرکت سئو سایت مطرح در حوزه دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت در تهران است.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه سئونمونه کارتماس با ما