همه چیز درباره الگوریتم paraphrasing گوگل

همه چیز درباره ی الگوریتم paraphrasing

عناوین محتوا

در سال 2018 زمزمه هایی درباره الگوریتم جدید گوگل به نام الگوریتم paraphrasing شنیده شد. این الگوریتم محتوای چندین سایت را درباره یک موضوع بررسی میکند و خلاصه ای از نکات مهم را در اختیار کاربر قرار میدهد. اگر میخواهید درباره این الگوریتم انحصار طلب گوگل بیشتر بدانید و با کمک آن سئو سایت خود را ارتقاء دهید با تیم سئو اینجا همراه باشید.

الگوریتم paraphrasing گوگل چیست؟

ربات های گوگل آنقدر باهوش شده اند که بتوانند از روی کلمات یا عبارات کلیدی، موضوع یک محتوا را تشخیص بدهند. وقتی کاربر یک عبارتی را جستجو میکند گوگل با استفاده از کلمات کلیدی، در صفحه های مختلف جستجو می کند و چندین محتوا را باهم ترکیب می کند، نکاتی که اهمیت زیادی ندارند را حذف میکند و درنهایت یک مقاله کاملا مستقل و منحصر به فرد به کاربر نشان می دهد.

شاید بعضی اوقات در صفحه اول نتایج گوگل دیده باشید یک کادر که شامل پاسخ کامل به سوال شما است در رتبه صفر قرار دارد؛ یعنی بالاتر از لینک سایت اول!

این الگوریتم از نظر ظاهری خیلی شبیه feature snippet است. می توانید در مقاله چگونه با feature snippet به رتبه صفر برسیم به طور کامل در این مورد مطالعه کنید.

الگوریتم paraphrasing چیست

گوگل انحصار طلب است!

طبق تحقیقاتی از چندین مجله خبری، گوگل می تواند محتوای خاص خودش را از طریق خلاصه کردن محتوا های شما بدست بیاورد، بنابراین می تواند به سوال های کاربران جواب بدهد بدون اینکه کاربر مجبور شود بر روی سایتی کلیک کند.

فقط تصور کنید که گوگل برای تمام کوئری های جستجو شده از الگوریتم paraphrasing استفاده کند؛ یعنی محتوای چندین سایت را ترکیب کند و بهترین نتیجه را به کاربران نشان دهد.

آن وقت دیگر کسی به سایت ها حتی نگاه هم نمی کند چون چیزی که می خواستند را به دست آوردند. هیچ چیزی بدتر از این برای مدیران وب سایت ها و تولیدکنندگان محتوا نیست.

ربات ها و الگوریتم های گوگل هر روز در حال پیشرفت هستند و هیچ بعید نیست روزی برسد که گوگل هیچ نیازی به محتوای وب سایت ها نداشته باشد. برای جلوگیری از این کابوس وب مستران چکار باید کرد؟

الگوریتم paraphrasing یا کابوس وبمستران؟

مت کاتز (Matt cutts)، مدیر بخش ضد اسپم گوگل در پی جنجال هایی که به خاطر الگوریتم paraphrasing به پا شده بود گفت این الگوریتم در صفحه نتایج استفاده نمی شود.

گوگل همواره در حال تحقیقات بیشتر و ارائه نتایج است ولی به این معنی نیست که از همه آنها در جستجوی گوگل استفاده شود. در نتیجه شاید فعلا گوگل از الگوریتم paraphrasing استفاده نکند ولی هیچ تضمینی نیست که بعدا این اتفاق نیفتد.

دنی سالیوان (Danny Sullivan)، مدیر موتور جستجوی گوگل، هم در ارتباط با این موضوع گفت: این تحقیقات از جانب google brain می باشد و ربطی به سرچ گوگل ندارد و ما صرفا تحقیقات گوگل را بصورت عمومی منتشر می کنیم.این خبر تا حدودی خیال مدیران وب سایت را راحت کرد ولی در آینده معلوم نیست که گوگل از این الگوریتم استفاده می کند یا نه!

ترکیب الگوریتم paraphrasing با voice assistant!

voice assistant در الگوریتم paraphrasing

تا به امروز هیچ خبری درباره ی اینکه آیا گوگل از voice assistant در این الگوریتم استفاده می کند نشده اما باید این نکته را در نظر داشته باشد که الگوریتم paraphrasing بهترین گزینه برای بکارگیری از طریق voice assistant می باشد.

بنابراین کاربر می تواند درباره  هرچیزی که میخواد از طریق voice assistant سرچ کند و گوگل از طریق الگوریتم paraphrasing پاسخ کاربر را بدهد و کاربر در وقت خود صرفه جویی می کند و نیازی ندارد تا در داخل سایتی برود تا جواب سوالش را بگیرد.

برای در امان ماندن از الگوریتم paraphrasing گوگل چه باید کرد؟

قبلا گفتیم که الگوریتم های گوگل چه ما بخواهیم چه نخواهیم به کارشان ادامه میدهند و ما فقط میتوانیم خودمان را با آنها وفق دهیم. در برابر همچین الگوریتم باهوشی شما فقط می توانید محتوای دست اول و تازه بنویسید.

گوگل شاید مطالب چندین سایت را باهم ادغام کند اما درمورد موضوعات جدید این کار را نمیکند؛ پس سعی کنید در فرایند بهینه سازی و خدمات سئو سایت، محتوای تازه درمورد موضوعاتی بنویسید که کسی به سراغشان نرفته. این طوری نه تنها از این الگوریتم در امان می مانید بلکه درصورت جستجوی کاربر می توانید رتبه بالایی در صفحه نتایج داشته باشید. پس محتوای تازه و خاص بنویسید یا اینکه ترجمه کنید.

تاثیر محتوا در الگوریتم paraphrasing

نتیجه گیری

گوگل برای افزایش راحتی و صرفه جویی در وقت کاربرانش از الگوریتم paraphrasing رونمایی کرد. این الگوریتم ممکن است یک خطر برای وب سایت ها باشد اما اگر محتوای تازه نفس تولید کنید هیچ اتفاقی برای وب سایت شما نمی افتد. با گوگل دوست باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت vdigitalservices مراجعه کنید.

برای دریافت مشاوره سئو به صورت رایگان می توانید با ما در ارتباط باشید و از طریق مقالات آموزش سئو اطلاعات خود را افزایش دهید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

4 دیدگاه

    • با سلام دوست عزیز
      گوگل هیچوقت دقیق نمیگه که قراره چیکار کنه و با پیشرفت تکنولوژی که گوگل داره بعید نیست تا چند سال آینده این قابلیت قابل استفاده بشه

    • با سلام دوست عزیز
      هدف تیم سئو اینجا ارائه جدیدترین و بروزترین مطالب می باشد و خوشحالیم که این مطلب برایتان مفید بوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا