مهم ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2021

مهم ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ

عناوین محتوا

اگر شما صاحب یک کسب و کار آنلاین باشید و از این طریق کسب درآمد کنید باید پر اهمیت ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ را بدانید و از آنها در پیشرفت بیشتر سایت خود استفاده کنید. اگر سرعت پیشرفت تکنولوژی از سرعت شما بیشتر است، پس یعنی نمیتوانید پا به پای مشتری و الگوهای رفتاری او حرکت کنید در نتیجه باید فاتحه کسب و کار خود را بخوانید.

ما در دنیایی زندگی میکنیم که تکنیک ها و ترندهای دیجیتال مارکتینگ به سرعت تغییر میکند و نمیتوانیم به طور دقیق خواسته ها و رفتار مشتری را پیش بینی کنیم در چنین زمانی دانستن اینکه روی چه موضوعاتی باید تمرکز کنیم تا از رقبا عقب نیوفتیم بسیار اهمیت دارد. امروز ما میخواهیم  مهم ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2020 را معرفی کنیم پس با سایت سئو اینجا همراه باشید.

مهمترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2020

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی هرروز درحال پیشرفت است و انسان ها سعی میکنند روبات هایی بسازند که در حد مغز انسان فکر کنند و تصمیم بگیرند به همین دلیل شرکت های مختلف نظیر ماکروسافت هر بار روبات های قوی تر میسازند که جای انسان ها را بگیرند؛ چون روبات بهتر از انسان عمل میکند، خسته نمیشود و هزینه آن نسبت به استخدام افراد خیلی کمتر میشود.

ترندهای دیجیتال مارکتینگ

طبق Techgrabyte، هوش مصنوعی بزرگترین فرصت تبلیغات برای صنعت ها و شرکت های مختلف میشود و تا سال 2030 استفاده از آن ۱۴٪ بیشتر میشود. هوش مصنوعی میتواند الگوهای رفتاری و سرچ کاربران را بررسی کند و داده های حاصل از آن را به شما میدهد تا برای فروش محصولات و خدمات سایتتان برنامه ریزی کنید. هوش مصنوعی به زودی پایش را به خیلی از زمینه ها باز میکند. در واقع همین الآن هم در زمینه های ارتباطات پایه، پیشنهادات محصول، خلق محتوا، شخصی سازی ایمیل و تراکنش های تبلیغات پیاده سازی میشوند.

Visual Search

یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ که در سال 2021 طرفدار زیادیپیدا خواهد کرد، ویژوال سرچ می باشد. کاربران می توانند تنها با بارگذاری کردن یک تصویر، محتوا های مربوط با آن عکس را پیدا کنند. هرچقدر کاربران بیشتری از این قابلیت استفاده کنند، باعث تغییر بیشتر در سئو می شود. اگر می خواهید بر روی این موضوع تمرکز کنید، به این نکات دقت کنید:

ویژوال سرچ یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ

 • همیشه در قسمت ALT تصاویر از کلمه کلیدی هدفتان اسفاده کنید.
 • تصاویر در سایت مپ درج کنید.
 • در نام عکس کلمه کلیدی قرار دهید.
 • از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید

سعی کنید با گوگل لنز بیشتر آشنا شوید مخصوصا اگر شما برند فروشگاهی هستید. از تکنیک های اصولی سئو استفاده کنید تا بتوانید ترافیک بیشتر را جذب کنید.

استفاده از استوری در شبکه های اجتماعی

از آنجایی این دسته از پست ها بعد از مدت 24 ساعت از بین می روند، قرصت خوبی برای دیجیتال مارکتر ها فراهم کرده است که باعث:

 • افزاش آگاهی از برند شما
 • ارتباط مداوم با دنبال کنندگان
 • صرفه جویی در هزینه
 • افزایش ترافیک سایت

از این روش ها می توانید برای بهتر استفاده کردن از این ترند، استفاده کنید:

 • از نظرسنجی ها در داخل استوری استفاده کنید.
 • در استوری از لینک استفاده کنید.
 • برای زیباتر شدن می توانید از فیلترهای اسنپ چت استفاده کنید.
 • در داخل استوری تگ لوکیشن بگذارید.
 • از CTA هایی استفاده کنید که باعث سردرگمی کاربران نشود.

ویژگی smart bidding گوگل ادز

با وجود داشتن رقابت بسیار شدید در شبکه های اجتماعی و محو شدن تدریجی ترافیک طبیعی، تبلیغات پولی به یکی از مهمترین و قابل اعتماد ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2021 تبدیل می شود.

گوگل ادز یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگsmart bidding چیست؟

در گوگل ادز، هزینه تبلیغات گوگل به دو صورت پیشنهاد می شود:

 1. به صورت دستی (manual)
 2. به صورت اتوماتیک (automatic)

 تبلیغات کنندگان می توانند برای بهینه کردن هزینه های کمپین تبلیغاتی خودشان، این هزینه ها را به سیستم هوش مصنوعی گوگل منتقل کنند و گوگل با بهره گیری از دانش یادگیری ماشین (machine learning)، می تواند هزینه تبلیغات را برآورد کند تا درآینده نیاز به حساب کردن هزینه ها نداشته باشید. در کل تبلیغات یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ مهم در سال 2021 بشمار می آید.

ایجاد محتوا های آسمان خراش

یکی دیگر از ترندهای دیجیتال مارکتینگ که به تازگی توجه بسیار زیادی به آن می شود، ایجاد محتوا های آسمان خراش می باشد. در سال 2021 به طور معمول محتوا هایی که حداقل 3000 کلمه باشند، بیشترین ترافیک را جذب می کنند.

محتوا آسمان خراشمحتوا های آسمان خراش 77 درصد بیشتر بک لینک می گیرند تا محتوا هایی که تعدا کلمه های آن کم است. درکل مزایایی که محتوا های آسمان خراش دارند عبارت است از:

 • کاربران زمان بیشتری در سایت سپری می کنند.
 • کاهش نرخ خروج از سایت.
 • بک لینک و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بیشتر.
 • محتوا آسمان خراش یا همیشه سبز، ارزش خود را از دست نمی دهد.
 • ترکیب همه ی موارد بالا، باعث گرفتن رتبه بهتر در گوگل می شود.

بازاریابی مکالمه ای

بازاریابی مدرن خیلی ساده تر شده است. کاربران دوست دارند با مکالمه کالای مورد نیازشان را بخرند. وقتی مشتریان سوالی می پرسند در ۸۲٪ مواقع جواب فوری میخواهند. بازاریابی مکالمه ای یکی از مهم ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ است که نیازمند رابطه بلادرنگ و دوطرفه بین مشتری و بازاریابان است.

بازاریابی مکالمه یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگبرخلاف بازاریابی سنتی، الآن مارکترها با کانال های ارتباطی مستقیما با مشتریان ارتباط برقرار میکنند و تجربه کاربری خوبی برای برند خود میسازند.

تقسیم بندی مشتریان

یکی دیگر از ترندهای دیجیتال مارکتینگ که به تازگی توجه خاصی به آن شده است، تقسیم بندی مشتریان می باشد.خیلی ساده است بجای استفاده از تعدا کمی کمپین تبلیغاتی بزرگ، تعداد زیادی کمپین تبلیغاتی کوچک با هدف گذاری بر روی کاربران خاص، استفاده کنید.

تقسیم بندی مشتریان یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگبه عبارتی دیگر سعی مشتریان را بر اساس یکسری اصول  و رفتار طبقه بندی کنید. برای مثال دو دسته ایمیل درست کنید که یکی برای مشتریانی باشد که مدام در حال خرید از شما می باشند و یکی دیگر برای کسانی که کمتر از شما خدمات می گیرند. بر این اساس می توانید خبرنامه هایی متناسب با ویژگی های هر گروه ارسال کنید.

شخصی سازی

اگر میخواهید برندتان خاص باشد باید شخصی سازی کنید؛ یعنی محتوا، محصولات، ایمیل و خیلی چیزهای دیگر را باید متناسب با مشتری ها بسازید. طبق آمار:

 ۶۳٪ از مشتری ها به خاطر تبلیغات کلی عصبانی میشوند.

۸۰٪ از مشتری ها مایلند از شرکت هایی ‌خرید کنند که تجربه های شخصی را پیشنهاد میدهد. نمونه هایی از سایت های مهم که شخصی سازی را سر لوحه خود کرده اند عبارتند از Netflix، آمازون ، استارباکس.

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر به کسی میگویند که فالورهای زیادی در شبکه های اجتماعی دارد و شما به آنها پول پرداخت میکنید تا  تبلیغ محصولات یا برند شما را در صفحه خود قرار دهند. اینفلوئنسر ها یکی از کاربردی ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ هستند چون کاربران معمولا به محصولی که سلبریتی ها تبلیغ میکنند اطمینان دارند.

سرچ صوتی و اسپیکرهای هوشمند

سرچ صوتی گوگل از سال 2010 تغییرات بزرگی در نحوه جستجو کاربران ایجاد کرد پس طبیعی است که جزء مهم ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ باشد.

 •  ۵۰٪ تمام جستجوها در سال 2020 از طریق سرچ صوتی انجام میشود.
 • ۵۵٪ از آمریکایی ها تا سال 2022 اسپیکر هوشمند در خانه شان دارند.
 • ۷۲٪ از افرادی که با اسپیکر فعالیت میکنند میگویند دستگاه های آنها بخشی از زندگی روزمره شده است.

خرید از طریق ویس تا سال 2022 تا ۴۰ میلیارد دلار افزایش میابد. سرچ صوتی نقش مهمی در جمع آوری اطلاعات مرتبط با کوئری که کاربر از طریق ویس جستجو کرده دارد. بسیاری از کسب وکارهای بزرگ از سرچ صوتی استفاده میکنند تا روی مشتریانشان با محتواهای ارزشمند تاثیر بگذارند. نمونه ای از این کمپانی ها paypal یا دومینو هستند.

سرچ صوتی یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگتبلیغات در سوشیال مدیا

یکی از پراهمیت ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ سوشیال مدیا یا صفحات اجتماعی هستند. با گسترش حضور کاربران در این شبکه ها مدیران کسب و کار میخواهند با تبلیغ کردن سود خود را به بیشترین حد برسانند. برندهای آنلاین امیدوراند که شبکه های اجتماعی ریسک از دست دادن مشتری را کم کنند. مثلا شما شنیده اید که اینستاگرام تعداد لایک را پنهان میکند اما به نظر شما این ویژگی بدی است؟

پلتفرم هایی که بر اساس عکس هستند، مانند اینستاگرام، برای مارکترها فوق العاده اند چون کاربران قبل از خرید چیزی دوست دارند عکس آن را ببینند. اینستاگرام بیش از ۱ میلیارد کاربر دارد که بیشتر آنها برند خاصی را دنبال میکنند و میتوان گفت مشتری بالقوه هستند.

بازاریابی محتوا و سئو

بازاریابی محتوا یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ

سئو و محتوا دو مولفه جدانشدنی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ هستند. یکی از موثرترین راه های تبلیغات، تبلیغ در سایت ها و موتورهای جستجو است. تا وقتی موتورهای جستجو و وب سایت ها هستند سئو هم اهمیت زیادی دارد. محتوا چیزی است که گوگل و کاربر به دنبال آن است. اگر در سایت خود محتوای تخصصی و باکیفیت تولید کنید قطعا میتوانید به مرور زمان به خاطر محتوای خود مشتری جذب کنید.

بازاریابی محتوا در حال حاضر یکی از موثرترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ است که تازگی ها به اهمیت آن پی برده اند. بامحتوای خوب میتوانید وبلاگ خود را معروف کنید و تبلیغات سایت های دیگر را در وبلاگ خود قرار دهید.

بازاریابی با ویدئو

ویدئو مارکتینگ اگر مهم ترین مولفه ترندهای دیجیتال مارکتینگ نباشد قطعا یکی از مهم ترین ها هست. ویدئو نرخ اشتراک گذاری بیشتری دارد و کاربران بیشتر با آن تعامل میکنند. تصور کنید که یک ویدئو یک دقیقه ای از محصول خود گذاشته اید. این ویدئو به مشتریان اعتماد به نفس بیشتری میدهد تا آن محصول را خریداری کنند؛ پس در نتیجه نرخ تبدیل بسیار افزایش میابد.

بازاریابی ویدیو یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگفکر نکنید تنها رسانه ویدئو یوتیوب است، سایت آپارت و شبکه های اجتماعی که قابلیت پخش ویدئو را دارند مانند اینستاگرام برای تبلیغات عالی اند. میتوانید برای آگاهی از نحوه قرار دادن ویدئو در یوتیوب به مقاله آموزش تصویری ساخت کانال در یوتیوب مراجعه کنید. این موارد از مهمترین مزایای ویدیو مارکتینگ هستند:

ویدئو زنده (لایو)

میتوانید مصاحبه ها یا پشت صحنه خدماتتان یا همایشی که در آن شرکت کرده اید را به صورت زنده پخش کنید. فرض کنید شما یک رستوران دارید و از آشپزخانه و آشپزها فیلم میگیرید و آن را در یک رسانه ویدئو منتشر میکنید. این مورد قطعا میتواند در اعتماد بیشتر مشتریان به شما کمک کند.

تاثیر در سئو

قبلا در مقاله هایمان گفته ایم که ویدئو تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت دارد چون سایت های کمی ویدئو قرار میدهند و همین طور ویدئو زودتر توسط گوگل ایندکس  و در صفحه نتایج نشان داده میشود.

AD blockers

ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2021 همش راجب پیشرفت و موفقیت نیست، بلکه قسمتی از آن مربوط به برداشتن موانع سر راه نیز می باشد که یکی از آن ها بلاک کننده تبلیغات می باشد. در سال 2021 پیش بینی می شود که 27 درصد از کاربرانی که از اینترنت استفاده می کنند، از AD blokers هم استفاده کنند.

ad blockersاگر تبلیغات شما بخاطر این بلاک کننده ها توسط کاربر دیده نشد، وقت خود را هدر ندهید و از هزینه هایی که بابت تبلیغات صرف می کردید، برای کمپین های دیگری مثل اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم مهم ترین ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2020 را به شما بگوییم. اگر میخواهید ترافیک بالا، نرخ تبدیل بالا، افزایش سود خالص و برند معتبری داشته باشید استفاده از این روش ها برای شما ضروری است. اگر سوالی در حوزه خدمات سئو یا مشاوره سئو داشتید تیم سئو اینجا برای پاسخگویی در خدمت شماست.همچنین اگر بجز این ها، ترندهای دیجیتال مارکتینگ دیگیری را میشناسید با ما به اشتراک بگذارید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا