دامنه رنک دار بخریم؟

دامنه رنک دار

عناوین محتوا

اولین قدم برای راه اندازی یک سایت، خرید دامنه برای آن است. برای خرید یک دامنه باید توجه ویژه‌ای به سابقه آن دامنه داشت و اینجاست که توجه به خرید دامنه رنک دار اهمیت میابد. بطور حتم شما هم با تبلیغاتی مانند خرید دامنه با رنک 2 یا 3 گوگل مواجه میشوید که قیمت آنها بسیار بالاتر از یک دامنه معمولی است. ولی آیا صرف داشتن رنک مناسب و بک لینک برای یک دامنه میتواند عامل موفقیت شما باشد؟ بطور حتم خیر.

این مرحله هم از نظر سئو و هم از نظر برندینگ بسیار اهمیت دارد. اهمیت برندینگ دامنه از آن جهت مهم است که دامنه‌ی سایت آن چیزی است کاربران به خاطر می‌سپارند و بخشی از تصویری است که از سایت در ذهنشان نقش می‌بندد. انتخاب نام دامنه‌ای که به کسب و کار مرتبط باشد و حداکثر مطابقت را با عنوان و برند سایت داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت سئویی نام دامنه نیز از آن سو است که ضمن مطابقت دامنه با نام برند، باید دامنه به شکلی باشد که برای کاربر فارسی زبان تنها به یک شکل خوانده و نوشته شود و یک حالت یکتا داشته باشد تا دامنه‌ی شما در جایی به شکل غلط وارد نشود.

دامنه رنک دار یا دامنه‌ی دست دوم دامنه‌ای است که پیش از این متعلق به وب سایتی دیگر بوده و عملیات سئو روی آن انجام شده ولی اکنون سایت از دسترس خارج شده و دامنه‌ی آن باقی مانده است.

خرید دامنه رنک دار روشی است که برخی از مدیران سایت ها در ابتدای کار به آن فکر می‌کنند. تصور آن ها این است که با خریدن دامنه‌ای که پیش از این سئو سایت روی آن انجام شده و رتبه‌ی خوب کسب کرده می‌توانند راه خود را کوتاه تر کنند و زحمت کمتری را متحمل شوند. اما این تصور چقدر به واقعیت نزدیک است؟ با هم بررسی می‌کنیم.

 

دامنه رنک دارخرید دامنه رنک دار چه تاثیری بر سئو دارد؟

فرض کنید یک سایتی در موضوع تجهیزات آزمایشگاهی مدت ها تحت عملیات سئو قرار گرفته و رتبه‌ی خوبی در کلمات کلیدی مربوط کسب کرده است. حال به هر دلیلی فعالیت سایت متوقف شده و دامنه جهت فروش عرضه شده است.

این دامنه چه ویژگی هایی دارد؟ اول از همه اینکه به احتمال زیاد نام این دامنه مشتق از کلمات مرتبط با آزمایشگاه و تجهیزات آزمایشگاهی است. بنابراین اگر فعالیت شما مثلا در زمینه‌ی گردشگری باشد این دامنه به هیچ درد شما نمی خورد.

ویژگی دیگری که دامنه بعد از توقف فعالیتِ سایت همچنان با خود حفظ می‌کند، بک لینک هایی است که پیش از این گرفته است. در بهترین حالت اگر بک لینک سازی کاملا اصولی انجام شده باشد، این بک لینک ها به سایت های مرتبط با تجهیزات آزمایشگاهی زده شده اند و شبکه‌ی لینک های خارجی این سایت در اکوسیستم همین تجارت بنا شده است.

پس حتی اگر نام دامنه از کلمات مرتبط با تجهیزات آزمایشگاهی تشکیل نشده باشد و یک نام کلی یا نام برند باشد، باز برای فعالیتی که نامرتبط با فعالیت قبلی دامنه باشد مناسب نیست.

دامنه رنک دار

شرایط خرید دامنه رنک دار

اگر تمام موارد گفته شده را در نظر گرفته باشیم و مطابق آن ها دامنه‌ای پیدا کنیم، هنوز کار تمام نشده است و نباید برای خریدن آن دامنه عجله به خرج داد. باید موارد دیگری نیز پیش از آغاز کار کنترل شوند. سایتی که موفق شده رتبه های خوبی کسب کند چه دلیلی دارد که دامنه‌ی آن به فروش برود؟ دامنه رنک داری که کیفیت بک لینک های بالایی دارد اما به هر دلیل به فروش گذاشته شده طبیعتا باید قیمت گزافی روی آن گذاشته شود.

اینجاست که باید دقت بسیاری به خرج داد و سابقه‌ی دامنه را بررسی کرد. اگر دامنه پیش از این به خاطر بک لینک های اسپمی و بی کیفیت توسط الگوریتم‌های گوگل مانند پنگوئن یا به صورت دستی جریمه شده باشد، همچنان بعد از توقف فعالیت سایت نیز تحت نظارت است و اگر فعالیت خود را روی این دامنه آغاز کنید، عملا پای نگاه سختگیرانه‌ی الگوریتم‌ها را به سایت خود باز کرده اید و دیگر رنک دامنه فایده‌ای برای شما نخواهد داشت.

برای این که از این اتفاق جلوگیری کنید، پیش از اینکه برای دامنه پولی پرداخت کنید باید برای آن یک اکانت سرچ کنسول بسازید و از بخش Manual Action بررسی کنید که آیا این دامنه تحت جریمه‌ی دستی گوگل قرار گرفته است یا خیر.
ضمنا باید ماهیت و کیفیت بک لینک ها را نیز بررسی کنید که آیا بک لینک ها به سایت های مرتبط با زمینه‌ی کاری آن بوده اند یا صرفا از بلاگ های معروف و دایرکتوری ها گرفته شده اند.

جریمه دستی گوگل

خرید دامنه رنک دار ارزشش را دارد یا نه؟

پیدا کردن دامنه رنک دار مناسب کار دشوار و حساسی است. اگر هم پیدا شود، باید برای آن هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید. با این حال آغاز کار با یک دامنه رنک دار مناسب و تمیز، میانبر و شتاب دهنده‌ی خوبی برای سایت شماست. اما باید بدانید ریسک خرید دامنه‌ای که با فریب رنک کسب کرده بسیار بالاست و خسارت بالایی به شما وارد می‌کند.
در آخر بدانید که گرچه خرید دامنه مرحله‌ی تعیین کننده‌ای است اما تنها یک قدم ابتدایی برای راه اندازی سایت است و آن چیزی که موفقیت سایت به آن بستگی دارد، تولید مستمر محتوای باکیفیت و رعایت کامل سئوی داخلیِ آن است.

سوالات متداول

کاربرد دامنه رنک دار یا اتوریتی دار چیست؟

از کاربردهای دامنه رنک دار یا اتوریتی دار این است که راه اندازی یک سایت و کسب و کار جدید با قدرت بالا بر روی دامنه رنک دار ریدایرکت دامنه رنک دار بر روی سایت قدیمی و قدرت گرفتن سایت قدیمی (بهبود رتبه ها) ایجاد یک PBN (پی بی ان) قوی و بهبود سئوی خارجی سایت

آیا خرید دامنه های تازه آزاد شده درست است؟

دامنه هایی که منقضی شده اند و تازه آزاد شده هستند نیز می توانند برای استارت یک سایت مناسب باشند به شرط اینکه سابقه خوبی داشته بوده و اسپم اسکور بالایی نداشته باشند. سابقه دامنه را می توان تا اندازه ای از طریق سایت https://web.archive.org بررسی نمود. همچنین برای بدست آوردن اسپم اسکور می توانید از سایت Moz.com استفاده کنید.

کلام آخر 

در این مقاله سعی شد همه مواردی که باید در خرید دامنه رنک دار به آن توجه نمود بیان شود. اگر برای خرید دامنه رنک دار احتیاج به مشاوره سئو دارید مستوانید از تجربه متخصصین سئو اینجا استفاده کنید.

همچنین در صورتی که قصد توسعه سایت خود را دارید، میتوانید از دیگر خدمات سئو سایت ما استفاده کنید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا