برای استراتژی موفق سئو چه راه‌حلی وجود دارد؟

نوشتن استراتژی موفق

در دنیای مجازی امروز اگر می خواهید کسب‌وکار آنلاین موفقی را اداره کنید باید از تمامی راه و روش‌های این کار باخبر شوید. برای بهبود سایت شما نیاز دارید تا از یک نقشه درست استفاده کنید. این نقشه موفق در رسیدن به خواسته شما همان سئو است. نقشه رسیدن به موفقیت در سئو همان استراتژی موفق سئو است. برنامه‌ریزی صحیح و بهره‌گیری از یک استراتژی موفق سئو از وظایف اصلی یک مشاور سئو است. در هر کسب‌وکار آنلاین بهبود سایت از طریق سئو میتواند باعث پیشرفت شما در آن حوزه شود.

استراتژی موفق سئو- تاکتیک ها

سئو سایت چیست؟

قبل از اینکه به یک استراتژی موفق سئو بپردازیم، باید بدانیم که سئو چیست. سئو یعنی مجموعه فعالیت هایی که مدیر یا صاحب سایت برای گرفتن رتبه و جایگاهی بالا در موتور جست‌وجو گوگل انجام میدهد. برای بهبود سایت باید از اصول سئو سایت آگاه باشیم و بتوانیم به‌درستی از آن برای بهبود سایت استفاده کنیم.

استراتژی موفق سئو چیست؟

استراتژی سئو هر ماه و سال در حال آپدیت است و افراد را مجبور میکند تا به دنبال بهترین روش استراتژی برای کسب‌وکار خود باشند. روش‌های استراتژی موفق سئو نام برده برای سایت‌های فارسی زبان موثر است:

  1. تجربه کاربر یا همان ux را باید بهبود ببخشید و از نتایج به‌دست‌آمده حیرت کنید: روش‌هایی مثبت را برای تعامل کاربر با سایت ایجاد کنید زیرا میزان نقشی که در سئو میگذارد بسیار زیاد است. برای رسیدن به رتبه یک گوگل باید ux سایت را بهبود بدهیم.
  2. با بهبود سئو سایت برای خود اعتبار بسازید تا به صفحات اول گوگل برسید: کار اشتباهی که اکثر افراد سئو کار در سایت‌های دیگر انجام میدهند این است که با ساخت لینک مصنوعی میخواهند به آن سایت اعتبار بدهند.
  3. داشتن کاربرانی همیشگی و وفادار از بهترین روش‌های استراتژی موفق سئو است: برای به دست آوردن موفقیت در کسب‌وکار باید تیمی از کاربران ثابت داشته باشید. کاربرانی که پیوسته به دنبال خواندن مقالات سایت شما، محتوا های جدید در سایت، خدمات سایت شما باشند؛ زیرا برای گوگل صرفا داشتن بازدید کننده سایت مهم نیست بلکه با الگوریتم های جدیدش قادر است بهینه بودن سایت شما برای کاربر را متوجه شود.
  4. سئو داخلی را باید هر روز آپدیت کنید و در اولویت انجام کارهای خود قرار دهید: اگر میخواهید که از رقبای آنلاین خود همیشه چند قدم جلوتر باشید باید به سئو داخلی اهمیت زیادی بدهید. از رازهای یک استراتژی موفق سئو بهبود سئو داخلی سایت است.

استراتژی موفق سئو روش ها

تکنیک های استراتژی موفق سئو 

افرادی که در زمینه سئو فعالیت میکنند تکنیک های سئو را به سه دسته: سئو کلاه سفید، سیاه و خاکستری تقسیم کرده‌اند؛ اما چرا این نام ها را برای انواع سئو انتخاب کرده‌اند؟

دسته اول سئو کلاه سفید:

افرادی که برای بهبود سایت خود بر اساس تمام قوانین موتورهای جست‌وجو عمل میکنند و هیچ عمل غیرقانونی انجام نمیدهند از تکنیک های کلاه سفید استفاده میکنند. یکی از رازهای روش استراتژی موفق سئو بهره‌گیری درست از همین دسته است.

دسته دوم سئو کلاه سیاه:

بعضی از افراد سعی میکنند که گوگل و یا سایر موتورهای جست‌وجو را از طریق روش‌های زیر فریب دهند:

  • کاربران خواسته یا ناخواسته باعث ایجاد اسپم میشوند.
  • صفحاتی را با انواع رفتارهای مخرب ایجاد میکنند.
  • ایجاد انواع برنامه های وابسته به سایت خود.
  • به‌طور کاملا مخفیانه سعی در ریدایرکت زدن میکنند.
  • از کلمات غیر مرتبط با کلمه کلیدی زیاد استفاده میکنند.

دسته سوم سئو کلاه خاکستری:

مجموعه‌ای از فعالیت هایی که غلط و غیرقانونی محسوب میشوند اما میتوان به‌طور مخفیانه و در صورتی که گوگل متوجه نشود از آن‌ها بهره برد. از انواع ترفندهای سئو کلاه خاکستری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ساختن صفحات جعلی در صفحات مجازی و گرفتن بک لینک از آن‌ها برای سایت خود. این روش در زمان کوتاهی باعث پیشرفت سایت میشود اما اگر زمانی گوگل این حقه شما را متوجه شود حتما شما را جریمه خواهد کرد.

سخن آخر

برای رسیدن به یک استراتژی موفق در سئو (seo) باید بارها تلاش کنید و شکست بخورید. باید بارها تلاش کنید تا بتوانید صفحه خود را به صفحات اول گوگل برسانید. نترسید و جا نزنید فقط استراتژی خود را عوض کنید تا به موفقیت برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات سئواینجا مراجعه نمایید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه سئونمونه کارتماس با ما