Removals ابزار حذف، جدیدترین آپدیت گوگل در سرچ کنسول

ابزار removals

گوگل به تازگی ابزار جدیدی را در گوگل سرچ کنسول جدید راه اندازی کرده است که ابزار removals نام دارد. این ابزار به شما امکان می دهد تا به طور موقت (به مدت 6 ماه) برخی از صفحات و urlهای سایت خود را از نتایج گوگل پاک کنید.

می توانید گزارش های مطالب آپدیت نشده و منسوخ شده سایت خود (یعنی محتوای قدیمی شده) را که گوگل با استفاده ابزارها و الگوریتم های خود تشخیص داده مشاهده کنید و محتواهایی که به دلایل مختلف توسط گوگل فیلتر شده را در این ابزار مدیریت و پاک کنید.

اگر شما در سرچ کنسول search console خود این گزینه را پیدا نمی کنید به این دلیل است که این آپدیت به تازگی صورت گرفته و مدتی طول می کشد تا در تمامی ابزارهای وبمستر اضافه شود. در این مقاله به بررسی جزئیات این آپدیت گوگل خواهیم پرداخت تا با گزینه removals وبمستر تولز کاملا آشنا شوید.

Temporary removals (حذف موقت)

در این بخش می توانید تعدادی از urlهای سایت خود را به مدت 6 ماه از نتایج گوگل پاک کنید تا کاربران سایت و الگوریتم های گوگل به آن صفحه سر نزنند. گوگل در این آپدیت اعلام کرده است که دو نوع درخواست حذف وجود دارد:

(1) حذف موقت url:

url را از نتایج جستجوی Google و کش ذخیره شده صفحه برای حدود شش ماه پنهان می کند. 

(2) پاک کردن کش url و description (توضیحات):

 توضیحات صفحه از نتایج گوگل تا پس از مدتی دوباره صفحه مورد نظر توسط خزنده های گوگل ایندکس شود.

Outdated content (محتوای قدیمی)

نمایش اطلاعات و گزارشاتی در رابطه با درخواست هایی برای حذف صفحه هایی با محتوای قدیمی و منسوخ شده که توسط ابزارهای گوگل و یا هر کسی که برای به روزرسانی نتایج گوگل گزارش داده، تشخیص داده شده و اطلاعاتی را نشان می دهد که دیگر در صفحات وجود ندارند.

ابزار removalsSafeSearch filtering (صفحات فیلتر شده)

معمولا تشخیص SafeSearch برای سئوکاران و وبمسترها که خدمات سئو سایت یا مشاوره سئو می دهند مشکل است. آیا محتوای من مسدود شده است؟ این ابزار به شما کمک می کند تا آن را به سرعت مشاهده کنید.

گوگل گفته است:

بخش Safe Search filtering در سرچ کنسول تاریخچه صفحاتی در سایت شما را نشان می دهد که توسط کاربران Google به عنوان محتوای نامناسب با استفاده از ابزار پیشنهادی SafeSearch گزارش شده است. URL های ارسال شده با استفاده از ابزار removals بررسی می شوند، و اگر Google تشخیص دهد که این محتوا فیلتر و جریمه شود، آن صفحه را از نتایج خود مسدود می کند.

چرا آپدیت removals مهم است؟

این ابزار به سئوکاران در راستای سئو سایت، وب مسترها، صاحبان سایت و دیگران امکان دسترسی می دهد تا نه تنها به سرعت برخی محتواها را از نتایج گوگل حذف کنند، بلکه ببینید که چرا برخی از محتواها به دلیل درخواست اشخاص مختلف حذف شده است.

از طریق این گزینه می توانید اقداماتی انجام دهید تا نه تنها درخواست های حذف محتوا را که به اشتباه مسدود شده اند رفع کنید، بلکه درخواست افرادی که برای کنار زدن شما قصد جریمه کردن شما توسط گوگل را دارند از بین ببرید.

معرفی جدیدترین آپدیت گوگل در سرچ کنسول به پایان رسید حالا نوبت شماست، تا سراغ استفاده از گزینه removals شگفت انگیز و کاربردی بروید و قدمی مهم به سمت حرفه ای شدن بردارید. در این مسیر همراه شما هستیم!

برای اطلاع از جدیدترین آپدیت ها و ابزارهای گوگل و آموزش نحوه کار با آن ها همراه ما در سئو اینجا به عنوان بزرگترین شرکت سئو در تهران باشید.

منبع: https://support.google.com/webmasters

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا