بهینه سازی و سئو موتور جستجوی Bing

سئو موتور جستجو bing

عناوین محتوا

سئو موتور جستجوی bing یکی از مباحثی است که هر شخص به عنوان یک سئو کار باید با آن اهمیت دهد.دومین موتور جستجو بعد از گوگل Bing است که توسط مایکروسافت ارائه شده است.

اگر شما متخصص سئو باشید باید از تمام موتورهای جستجو برای سئو سایت خود استفاده کنید. برای این کار باید اصول سئو موتور جستجوی Bing را بدانید. در این مقاله ما میخواهیم درمورد بهینه سازی و سئو Bing صحبت کنیم پس با مقالات آموزش سئو در  سئو اینجا همراه باشید.

درباره موتور جستجوی Bing

این موتور جستجو با عکس های باکیفیت و جذابی که کاربران می فرستند توانسته از رقبای خودش پیشی بگیرد اما هنوز هم از غول اینترنتی، گوگل خیلی عقب است. همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم یک سئوکار حرفه ای باید از همه فرصت ها برای افزایش رتبه سایت استفاده کند.

اگر شما یک عبارت ساده را در گوگل و بینگ جستجو کنید می بینید که به احتمال زیاد نتایجی که به شما نشان میدهند باهم فرق می کنند. این مسئله نشان دهنده این است که فاکتورهای رتبه بندی گوگل و bing باهم فرق دارند.

گوگل حدود 200 فاکتور برای رتبه بندی سایت ها در نظر میگیرد ولی کسی به طور دقیق نمیداند فاکتورهای رتبه بندی در Bing چه مواردی هستند؛ با این حال همان روش های سئو داخلی که برای موتور جستجوی گوگل انجام میدادیم برای بینگ هم انجام می دهیم تا بتوانیم در سئو موتور جستجوی bing، در نتایج رتبه خوبی کسب کنیم.

موتور جستجوی بینگ به سئو داخلی اهمیت زیادی میدهد. یعنی اگر شما محتوای باکیفیت و اصولی تولید کنید و تکنیک های سئو on-page را رعایت کنید مطمئننا به رتبه خوبی در بینگ میرسید.

موتور جستجوی bing

تفاوت و شباهت گوگل با Bing

در رابطه با سئو موتور جستجوی bing ،تجربه نشان داده است که بینگ خیلی به لینک سازی های خارجی و خرید بک لینک اهمیتی نمیدهد. یعنی اگر شما برای سایتتان تعداد زیادی بک لینک هم بخرید باز هم رتبه شما تغییر زیادی نخواهد کرد.

گوگل به بک لینک اهمیت زیادی میدهد اگرچه در سال های اخیر، توجه زیاد گوگل به بک لینک کمتر شده و حتی با بک لینک های پولی به شدت مخالف است و سایت خطاکار را اسپم شناسایی میکند اما بازهم بک لینک ها بخش مهمی از استراتژی سئو هستند.

شباهت موتور جستجوی bing با گوگل

نحوه ی کارکردن الگوریتم سرچ گوگل:

 • الگوریتم گوگل برای هر سرچ حدود 200 کاراکتر را در نظر می گیرد.

 

 • گوگل همیشه الگوریتم های خودش را با تغییرات مهمی بروزرسانی می کند و بیشتر اوقات هم این تغییرات را بیان نمی کنند.

 

 • خزنده های گوگل (google crawlers) سایت هایی که بیشتر بروزرسانی می شوند رو سریع تر و بیشتر ایندکس می کنند نبست به سایت هایی که دیر به دیر بروزرسانی می شوند.

 

 • گوگل می تواند محتوای متنی را داخل فلش فایل (flash files) ایندکس کند.

 

 • گوگل نرخ کلیک (CTR) و لینک خروجی (Backlink) را دو عامل مهم در نظر می گیرد.

 

 • گوگل به تجربه کاربری بیشتر از هرچیزی اهمیت می دهد پس اگر پیج شما یوزر فرندلی (user-friendly) باشد،حتما در سرچ گوگل نتایج خوبی را کسب می کند.

نحوه ی کارکردن الگوریتم سرچ بینگ و یاهو:

دلیل اینکه بینگ و یاهو را در یک قسمت قرار دادیم این است که این دو تقریبا مشابه هم هستند فقط یاهو بیشتر یک پورتال وب (web portal) می باشد تا یک موتور جست و جو

 • بینگ هم حدود 200 فاکتور را برای نتایج سرچ در نظر می گیرد ولی مشخص نیست این فاکتور ها چی هستند.

 

 • بینگ به صفحاتی که به سوشیال مدیا متصل هستند اهمیت بیتشری می دهد.

 

 • بینگ هم میتواند فلش فایل ها (flash files)  را بخواند.

 

 • بینگ در خصوص نرخ کلیک و لینک خارجی اهمیت کمتری نسبت به گوگل می دهد.

 

 • بینگ به سایت هایی که ترجبه کاربری خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهند، اهمیت بیشتری می دهد.

 

 • بینگ از معیار های تالیف از طریق همکاری با Klout استفاده می کند.

درکل می توانیم نتیجه بگیریم که:

گوگل بیشتر مبتنی بر متن است و بینگ بیشتر بصری است (visual-based)

سئو موتور جستجوی Bing چگونه است؟

تاثیر لینک سازی در سئو موتور جستجوی bing

لینک سازی در سئو موتور جستجوی bing

سعی کنید با عبارات مرتبط به صفحات دیگر سایت خود لینک بدهید. از این نظر بین گوگل و بینگ تفاوت چندانی وجود ندارد. هرچقدر تعداد لینک های داخلی سایت شما بیشتر باشد اعتبار صفحه هم بیشتر میشود. نکاتی که درباره ی لینک ها در جهت سئو موتور جستجوی bing باید بدانید:

 • تعداد بک لینک ها ارتباط و هم بستگی بالایی با چگونگی رنک یک سایت دارد.

 

 • 52 تا 53 درصد از بک لینک های سایت، که در 30 تای برتر در نتایج موتور جستجوی bing قرار گرفته بودند، شامل کلمه کلیدی در anchor text ها بودند که این آمار 10 درصد بیشتر از نتایج گوگل می باشد.

 

 • 2 درصد از بک لینک های که در نتایج موتور جستجوی bing رتبه زیر 30 را داشتند شامل کلمات توقف (stop words) می باشند که به کلماتی گفته می شود که معنی خاصی به کلمه مورد نظر اضافه نمی کنند مثلا در زبان انگلیسی مثل: the, as,at… که می توانید لیست کامل این کلمات را در jacobstoops مشاهده کنید.

تاثیر محتوا در سئو بینگ

یکی از راه های سئو موتور جستجوی Bing تولید محتوای خوب است. همان طور که در مقاله اشاره کردیم بینگ به محتوا توجه زیادی دارد. فکر خود را بر روی تهیه محتوای با ارزش متمرکز کنید. با تولید محتوای باکیفیت و جالب قطعا میتوانید رتبه خوبی در بینگ داشته باشید.

دلیل هم، همانطور که گفتیم بینگ بیشتر visual-base می باشد و این موضوع ارتبط مستقیم با سئو موتور جستجوی bing و قابلیت جالب بینگ به اسم”entity understanding” یا همان درک موجودیت دارد. که یعنی موتور جستجوی bing این قابلیت را دارد که به طور دقیق صفحاتی را که دارای مدل های مختلفی از مولتی مدیا هستند مانند: ویدیو، پادکست، تصاویر اینفوگرافیک و غیره، درک کند و در حالی که گوگل بیشتر بر روی متن متمرکز است

ارتباط موضوعی

خزنده های موتور جستجو بینگ هم مانند گوگل بسیار هوشمند هستند و به خوبی ارتباط معنایی کلمه کلیدی که کاربر جستجو کرده را با محتوای سایت متوجه می شوند. از کلمات کلیدی اضافی یا همان LSI استفاده کنید.دلیل آن هم است است که موتور جستجوی bing از کلمه کلیدی ها به طور مستقیم در جهت سرچ شما استفاده می کند، در مقابل گوگل بیشتر تجربه کاربر در سرچ را در نظر می گیرد.

استفاده از تصاویر

با توجه به این که عکس هایی که در بینگ به اشتراک گذاشته می شوند باید از فیلتر آن عبور کند شما ناچارید از عکس های باکیفیت استفاده کنید.سرچ تصاویر در موتور جستجوی bing به دو شکل انجام می شود:

 1. query to image
 2. visual search

اولی مورد سرچ کلاسیک می باشد که بر اساس کلمه کلیدی که سرچ می کنید، تصویر مورد نظر را دریافت می کنید اما در موتور جستجوی bing یکسری ویژگی های اضافی نیز وجود دارد برای مثال: هنگام دسته بندی تصاویر در اساس تشابه، نه تنها بینگ عکس های مرتبط را پیدا می کند بلکه یک لیست از تمامی سایت هایی که عکس مورد نطر در آن قرار دارد، به ما می دهد.

همچنین قابلیت فیلتر کردن تصاویر براساس استایل یا محتوا که در گوگل وجود دارد، ابتدا در موتور جستجوی bing ظاهر شد.

مورد دوم، بینگ به کاربران خود این امکان را می دهد تا عکس ها را کراپ کنند و به صورت جدا از هم به عکس اصلی و کراپ شده نگاه کنند.

تاثیر تصاویر در سئو موتور جستجوی bing

نتیجه گیری

موتور جستجوی بینگ هنوز جای پیشرفت دارد. هیچ بعید نیست که در سال های آینده بینگ بتواند با گوگل وارد رقابت جدی تری شود. بسیاری از کسب و کارها از این راه کسب درآمد میکنند. سئو موتور جستجوی Bing تفاوت زیادی با سئو گوگل ندارد. با خدمات سئو سایت اصولی میتوانید هم از گوگل و هم از بینگ استفاده کنید تا رتبه سایت و درآمد خود را ارتقا دهید.

درصورت نیاز به مشاوره سئو می توانید در بخش ارتباط با ما، با کارشناسان سئو اینجا در ارتباط باشید.

سمیرا حسن آبادیمشاهده نوشته ها

وقتی دست های یک پیانیست روی پیانو قرار میگیرد یک قطعه موسیقی دل نشین می سازد. مدیر محتوا هم کافی است دست به صفحه کلید شود. متن شاهکاری خلق می کند تا بر دل همگان نشیند.

4 دیدگاه

  • با سلام و خسته نباشید این کلمات در زبان انگلیسی فقط تاثیر گذار هستند و در زبان فارسی در بعضی جاها جز خود کلمه کلیدی حساب می شوند.

  • با سلام دوست عزیز
   بعد از گوگل به ترتیب بینگ و یاهو موتور جستجوی های پر کاربرد می باشند. دلایل زیادی برای سئو موتور جستجوی بینگ می باشد مثل: تمامی ترفند های سئو که برای گوگل می باشد، در بینگ هم تاثیر گذار می باشد- رقابت در بینگ کمتر می باشد- بینگ در فاکتور های رتبه دهی خیلی واضح تر از گوگل می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا