قیمت پروژه سئو چگونه تعیین می‌شود؟


عناوین محتوا

هر سایتی که در حال حاضر مشغول فعالیت در زمینه وب است، نیاز به خدمات سئو دارد. فرقی نمی کند این سایت فروشگاه اینترنتی باشد یا نقد و بررسی سینما؛ مهم این است که باید برای نشان دادن خود به موتور جست و جوی گوگل، از سئو استفاده کند. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط یک موسسه معتبر، حدودا 80% افراد قبل از خرید یک محصول یا دریافت خدمات مد نظرشان، آن را در گوگل سرچ کرده و شروع به انتخاب از لیست نتایج جست و جو می کنند. اگر شما در صفحه اول حضور نداشته باشید، مطمئنا مشتریان فراوانی را از دست می دهید و از این که سئو را انجام ندادید یا به صورت درست و اصولی انجام ندادید، پشیمان خواهید شد.

شاید شما هم یکی از آن دسته افرادی باشید که یک وب سایت در حیطه کاری خود دارید، اما متاسفانه محدودیت تخصصی و زمانی دارید و دوست دارید پروژه خود را به یک شخص متخصص سئو بسپارید. از قیمت های آن اطلاع ندارید؟ مشکلی نیست؛ زیرا در طی این مقاله ما به بررسی همین موضوع خواهیم پرداخت و تمام روش های قیمت گذاری روی یک پروژه سئو را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید تا در مورد این موضوع، اظلاعات کاملی به دست بیاورید و از مزایا و معایب هر کدام از روش های قیمت گذاری بدانید.

روش تعیین قیمت با جایگاه کلمه کلیدی

یکی از رایج ترین روش های تعیین پروژه سئو، روش جایگاه کلمات کلیدی است. در این روش صاحب وب سایت، ملاک موفقیت و عدم موفقیت سایت خود را در بهبود جایگاه کلمات کلیدی می بیند و براساس آن قیمت پروژه سئو را تعیین می کند. برای مثال صاحب یک وب سایت فروشگاهی، از شما می خواهد که در کلمه کلیدی مانند خرید لپ تاپ رتبه 2 نتایج را کسب کند و در ازای آن مبلغ x میلیون تومان به شما می دهد.

از معایب این روش می شود گفت که موفقیت در سئو امری زمان بر است؛ هم چنین ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا وب سایت رتبه خوبی کسب کند و در این بین صاحب کسب و کار ناراضی شود و عملا به دلیل نرسیدن به جایگاه دلخواه، هزینه ای به متخصص سئو پرداخت نشود. در ضمن این روش قیمت گذاری استرس زیادی به متخصص سئو وارد می کند که ممکن است نتایج خوبی برای پروژه به همراه نداشته باشد.

معمولا هر سئو کاری این نوع از روش قیمت گذاری را قبول نمی کنند، چون می دانند که مبنای قیمت گذاری براساس جایگاه اصلا روش منطقی نیست. اکثر افرادی هم که این نوع روش قیمت گذاری را قبول می کنند، از روش های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند که در هر لحظه، امکان از دست رفتن جایگاه مربوطه وجود دارد.

روش قیمت گذاری جایگاه کلمات کلیدی

روش قیمت گذاری براساس تایم فعالیت روی پروژه

در این روش قیمت گذاری، کارفرما براساس تایمی که شخص یا شرکت ارائه دهنده خدمات سئو همانند سئواینجا، بر روی پروژه شان فعالیت نموده است، هزینه پرداخت می کنند. این روش بازه زمانی ما می تواند ساعتی، ماهانه و… باشد. این روش از قیمت گذاری، معایب بسیار بیشتری نسبت به مزایای آن دارد.معایب آن به صورت زیر است:

  • معمولا پروژه کندتر پیش می رود.
  • زمان بسیار بیشتری برای کسب جایگاه در گوگل لازم است.
  • هیچ ارتباطی میان هزینه و موفقیت وجود ندارد.

در کل این روش قیمت گذاری چندان توضیه نمی شود و احتمال کارسازی و مفید بودن آن خیلی کم تر است.

روش های تعیین قیمت پروژه سئو

روش قیمت گذاری براساس مقدار ترافیک دریافتی

یکی دیگر از روش های تعیین قیمت می باشد. در این روش، بر خلاف روش قیمت گذاری کلمات کلیدی، به ترافیک ورودی به سایت توجه می شود و هر چه قدر این ترافیک بالاتر برود، میزان هزینه دریافتی توسط متخصص سئو افزایش می یابد. هم چنین از ابزارهایی مانند Google Serch console برای مشاهده ترافیک دریافتی از موتور جست و جوی گوگل استفاده می شود.

این روش نیز مانند تمام روش های دیگر مزایا و معایب خود را دارد. یکی از بزرگترین معایب آن دلسردی و کسب درآمد کم متخصص سئو پس از چند ماه است؛ زیرا اگر متخصص سئو به صورت اصولی بر روی سئو کار کند و پس از چند ماه به صفحه اول گوگل برسد، دیگر افزایش ترافیک از طریق گوگل آنچنان قابل ملموس نیست. در ضمن مانور دادن روی مقدار ترافیک دریافتی از طریق موتور جست و جو روش صحیح و بهینه ای نیست؛ زیرا خیلی راحت توسط بات های مختلف میتوان آن را زیاد کرد.

تعیین قیمت براساس خدمات دریافتی

از بهترین روش های قیمت گذاری، تعیین قیمت براساس خدمات دریافتی است. این روش کم ترین ریسک ممکن را برای هم کارفرما، هم متخصص سئو دارد. در این روش همه چیز به صورت اصولی و مرحله به مرحله پیش خواهد رفت و در صورت رسیدن به هر کدام از اهداف هزینه توسط کارفرما پرداخت می شود. مثلا سئو تکنیکال قسمتی از سئو است که ادامه دار نیست و پس از یک الی دو ماه اول تمام می شود؛ پس نیازی به پرداخت هزینه دوباره در ماه های آتی بابت این موضوع نیست.

اگر با این روش پیش بروید، مطمئنا تمام هزینه هایی که شما در زمینه سئو انجام می دهید، مفید بوده و هیچ گونه هزینه اضافی پرداخت نمی کنید. پس پیشنهاد می گردد که در صورتی که قصد دریافت پروژه دارید یا می خواهید پروژه خود را به شخص متخصص بسپارید، از این روش استفاده کنید. هم چنین تیم سئواینجا، در زمینه هایی مانند مشاوره سئو و خدمات سئو در خدمت شماست؛ حتی اگر قصد سئو عربی یا سئو انگلیسی را داشته باشید که جزو خدمات منحصر به فرد تیم ماست.

سعید حسن آبادیمشاهده نوشته ها

سعید حسن آبادی هستم، متخصص و استراتژیست سئو دیجیتال مارکتر و مدیر محصول گذشته، سئو کار امروز سئو مستر وبسایت‌های Rond.ir ، Monta.ir ، Nam.ir و ...

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت سئوسفارش سئوتماس با سئواینجا